28 Ocak 2018, 11:04 - 
Mahremsiz Umre ye Giden Genç Bayanlar için Uyarı

Mahremsiz Umre ye Giden Genç Bayanlar için Uyarı

Çokca sorulan bir soru

Bir kac gündür sıklıkla karşılaştığım soru? Mahremsiz 45 yaş altı bayanların umre ibadeti için suudi arabistan tarafından uygulanan vize yasağı! 

Bu konunun fıkhı meselesini fakihlere bırakarak teknik bilgi vereceğim. Öncelikle Mekke ve Medine mahremsiz bayanlar için kesinlikle güvenilir yer değildir şahit olduğumuz ve işittiğimiz çok çirkin hadiseler var mahremsiz gelecekler hakkında araştırmacı yazarlar sitesinde bir yazım ve uyarım mevcut müracaat etsinler şayet gelirlerse bir yol deneyip kendilerini korusunlar tedbirlerini alsınlar Mukaddes beldelerin maneviyatına kapılıp tuzak kuranların oyunlarina düşmesinler.  

Mahremsiz olarak gidebilenler Ankara Suudi Arabistan Konsolosluğundan ek para ücret ödeyerek kafile içinden bir yabancı adamın yigeni o yabancı adamı da dayı göstermek suretiyle formalite akrabalık yalanı ile umre vizesi çıkarabiliyor. Bu işlemi yapan aracılar bu işte para ceviriyorlar istenen 100-150-200 dolar ek para buraya gidiyor. 

Çünkü teknik olarak mahremsiz bayanlar için Arabistan vize vermediğinden sahte akrabalık bağı dayı vs göstererek bu işler oluyor. Bunun da fıkhı hükmünü fakihlere bırakarak son olarak şunu ekliyorum 25 yaş ve üstü bayanlar için artık mahremsiz olarak umre kapıları açılıyor bu karar çıktı fakat Türkiye'de ne zaman uygulanır bilmiyorum. 

Dönen para tezgahlarini hesap edecek olursak tahminimce bu sene olmasada seneye mahremsiz ve bekar kızlar 25 yaşından gün alınca tek başlarına umreye gidecekler. Burdan o bayanlara diyeceğim şayet gidecek olursanız kendinizi koruyun unutmayın ki gittiğiniz belde emin ve mukaddestir ordaki insanlar değil tedbirinizi alınız vesselamYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EZAN VE İSLAM,,,
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
VAKİT SEHER VAKTİ AHD-E VEFA ZAMANI SEVMEK ZAMANI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN LÜTFEN ÖNCE BAŞARILI BİR İL BAŞKANI SEÇİN
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim