20 Aralık 2017, 15:49 - 
KURT İNİNDE KURDA KAPAN KURULMAZ

KURT İNİNDE KURDA KAPAN KURULMAZ

"Yüzeysel amaçlar, yüzeysel sonuçlar doğurur." Atilla

Kurtların kışın aç kaldıklarında uyguladıkları bir avlanma taktikleri vardır. Bu taktiğe göre kurt sürüsü iki kümeye ayrılır. Birinci küme fedai kümesidir; ikinci küme ise pusu kümesi. Fedai kümesi köpeklerin bulunduğu yerleşim yerine girer ve köpeklere saldırır.

Biraz mücadele ettikten sonra fedai kümesi, yenilmiş gibi davranıp köpeklerden kaçmaya başlar; doğal olarak köpekler de kurtların ardından onları kovalamaya başlarlar. Ama köpekleri bir sürpriz beklemektedir. Çünkü asıl ve kalabalık topluluk olan pusu kümesi, onları yerleşim yerinin dışında beklemektedir. Pusu kümesi hilal biçiminde dizilmiş ve iyice gizlenmiştir. Fedai kurtlar, köpekleri kurnazca bu hilalin ortasına çekerler.

Köpekler hilalin içine tümüyle girince, pusu kümesi, hilali uçlarından kapatır ve köpekler bir çember içine alınmış olur. Artık köpeklerin kurtuluş umudu yoktur; zafer kurtlarındır.

Peki, zaferi kaybeden köpekler ne yapar?

Onlar için mühim olan kemiktir, nerden geldiği ve kimin verdiğinin bir önemi olmadığı gibi, dün ne söylediklerinin ve ne yaptıklarının da hiçbir kıymeti yoktur. Aç kaldıklarında doymak için omurgalarını yok sayarak bazen bıyıklar kesilip sakal bırakılarak kamufle olunur.

Sonra mı ne yaparlar?

Kurt inine sızıp kurda kapan kurarak öç almak isterler. Bunun için sinsice beklerler.

Kurt inine sızan köpeklerden kurtulmak için ne yapmalı?

"Planlarını anlamak için onları gözden geçir." diyen Sun Tzu yönetim kadrosuna sahip olan bir liderin zaman zaman durup kendi ekibine bakması gerektiğini ifade etmektedir.

Ekibin neler yaptığını, nerede yaptığını, nasıl yaptığını, ne zaman yaptığını ve kiminle yaptığına yönelik eylemlerin analizlerini gözeterek kişisel bir plan ve program içerisinde lider metodlarını inşa eden güçlü stratejiler oluşturmalıdır.

Bu uygulamalar hususunda güçlü bir mekanizma inşa eden liderin ekibi karınca misali daima çalışır, üretir, yenilikler icra ederek sistemi güçlendirir.

Bu uygulamanın yapılmadığı bir mekanizmada çalışanlar (danışılan kişi vb.) lider karşısında el pençe durarak topuk selamı vererek her şeyin güllük gülistanlık olduğu ve halkın liderden ne kadar memnun olduğunu dile getirir. Halka da dönerek bütün uygulamaların lider himayesinde gerçekleştiğini, eğrisini ve doğrusunu tek lider bilir, vardır bir bildiği diyerek tembelliklerini kamufle ederek sorunlar çözüme ulaşmadan kaytarırlar, dert devam eder…

Bu olumsuz kategoriler ‘kraldan çok kralcı’ sınıfına girenleri belirtir. Onlar için aslında liderin kim olduğunun hiçbir önemi yoktur, sadece liderlik katının konforundan istifade etmek vardır. Bu kişi ve gruplara bu ne turşu bu ne lahana dediklerinde, bizim için turşu bugün, yarın ise lahana demektedirler.

"Aksiyon olmadan vizyon sadece bir hayal, vizyon olmadan aksiyon ise sadece bir aktivitedir. Vizyon ve aksiyon dünyayı birlikte değiştirebilir."

Vizyonu oluşturmak liderlik sanatıdır. Bunu başarılı bir şekilde uygulamak ise danışman kadrosunun kalitesi nispetinde gerçekleştirilen aksiyona bağlıdır.

Bu bilimsel metotlardan yola çıkarak ülkemizi ele alacak olursak şayet nasıl bir sonuca varırız?

Bugün ülkemizde başarılı ve liderlik makamına sahip bir cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) var. Asra dayanan ve batıl batının gizli politikası olarak devlet sistemine bakteri olarak aşılanan FETÖ/PDY ile mücadele edecek cesareti ve bu milli şuuru kendisinde gören bir lider. Güçlü bir sezgi yeteneği, didaktik mücadele kabiliyeti, sevgi ve saygı ile bütünleşen millet merkezli hizmet anlayışına sahip olan bir kişi…

Fakat siyaset ve devlet yönetimine bir fotoğraf gibi düşünüp genel ve geniş kareden baktığımda gördüğüm farklı bir tabloyu dile getirmek istiyorum.

Bugün cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan beyin çevresinde çöreklenerek kamufle olmuş, dava ehli gibi görünerek al takke ver külah işlerine yönelmiş, işlerini sessiz ve sorgusuz halletmek için cumhurbaşkanına ve cumhurbaşkanlığı makamına hizmet için kendilerine tahsis edilen memurluğu (danışmanlık vb.) kullanarak iş bitiriciler türemiştir.

Soranlara; önce kendilerine tahsis edilen makamın unvan derecesini zikrediyorlar. Efendim ben falan falan…

Sonra hiç uzatmadan konuya girip talebi arz ederek reis emretti, genel başkandan talimat var, devlet büyüklerimiz böyle olmasını istiyor gibi kinayeli cümleler ile aslı astarı olmayan şizofreni ruhlarını ifşa edercesine dünyalık arzular için yol kat etmektedirler. Bu zümrenin utanma ve ya sıkılma gibi bir dertlerinin olduklarını da sanmıyorum. Çünkü kör olan gözleri sadece çıkarlarını gösterdiklerinden kendi hallerinden haberdar dahi değiller. Birde bıyıklar kesilip sakal bırakılınca saklandıklarını sanırlar…

Barutu samandan olan topun ateşi yalçın değil, pis bir dumana benzer. Pis kokular etrafı kaplamadan yapılan temizlik hijyen ve berraklığı sağlar.

Yüzyıllık dönüşüm evresi içinde şekil alan dünya da güçlü bir devlet olarak var olabilmek için kurt ininde kurda kapan kurmak isteyen köpeklerden ve onlara kemik temin edenlerden kurtulmak lazımdır.

"Yüzeysel amaçlar, yüzeysel sonuçlar doğurur." diyerek güçlü adımlar ile Avrupa’yı dize getiren Atilla’nın bu güzide sözüne kulak vermek lazım.

İleri görüşlü ve hedef gözeten plan ve programlar yaparak devleti güçlendirip milletin refah seviyesini artıran Türkiye Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan beyin bu hassas konuya yakında değineceğini ümit ediyorum…

 

Araştırmacı Yazar

Serdar BozdoğanYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
TERCİH
Y
Metin ALKAN
DÜNYA VE AHİRET HAYATININ DENGELENMESİ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İSLAM DİNİNDEN AYRILAN LİSELİ ÖĞRENCİLERİN KARARLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER Sevgililer Günü mü? SEN YÜRÜMEYE BAŞLARSIN VE YOLU BULURSUN İlim Öğrenmenin Farziyeti
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim