18 Aralık 2017, 16:11 - 
PARTİ SÖZCÜLERİNİN AĞZINA ŞEKER SÜRMEK LAZIM ÇOK ACI KONUŞUYORLAR

PARTİ SÖZCÜLERİNİN AĞZINA ŞEKER SÜRMEK LAZIM ÇOK ACI KONUŞUYORLAR

Bu ne şiddet bu ne celal, olmaz sonra size verdiğimiz oylar sonra helal.

Ülkemiz dünya siyasetinin tam da ortasında bulunmaktadır.

 

Bir taraftan kaynayan Balkanlar, bir taraftan karışan Orta Asya, gözümüzde Filistin, kalbimizde Kudüs, aklımızda Kıbrıs, elimizde Anadolu vb. konular derken ateşi körüklenen Ortadoğu.

 

Dünya siyasetinin ana konuları şöyle dursun cumhuriyetimizin 100. yılına ramak kala hızlanan tansiyon, artan atmosfer, değişen konjonktürler, yenilenen sistem metotları ve bunların uyum prosedürleri derken süregelen başlı başına ağır görevler öncelikle devleti yönetenleri daha sonra devleti yönetenleri o makama taşıyan milli irade sahibi olan milleti beklemektedir.

 

Ey siyasetçiler…

 

Gün, kenetlenme günüdür. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Gün, Büyük Türkiye Ruhunu inşa etme günüdür. Gün, ben yaptım oldu değil biz birlikte yaparsak olacaktır, günüdür…

 

Güçlü bir ülke ve devlet olabilmek için mutlak suretle bu şuur siyaset atmosferinde iri ve diri tutulmalıdır.

 

Sırf meşru hükümet ile millet tarafından görevlendirilen iktidarı devirmek ve yaralamak adına kaynana ile gelin arasında arayı açan görümce moduna giren ana muhalefetin tavrı ve tutumu yersizdir ve yanlıştır.

 

TBMM de değişim ve dönüşüm hususunda bir komisyon kurulmalı. Değişen dengeler ve dönüşüm modelleri iktidar tarafından muhalefet taraflarına izah edilmeli.

 

Muhalefette yaramaz çocuk modundan çıkıp artık ülkenin reflekslerini gerecek sansasyonel eylemlerden vaz geçmeli. Toplumun gerilime değil, duyguların yumuşatılmasına, birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmeye ihtiyacı var.

 

Öte yandan kuliste karşılıklı çay kahve içen, gülerek eğlenerek sohbet eden iktidarı ile muhalefeti ile muhabbete dalan vekillerin kürsüye çıktıklarında ateş püskürmelerine hiç gerek yok.

 

Milletin vekili olarak asaletin sahibi olan millet tarafından kimse size tansiyonu yükselten bir tutum için talimat vermedi.

 

Ey siyasetçiler…

 

Efendiniz millettir, millete itaat için hizmet edin. Ülkeyi kalkındırın, güçlendirin, bütünleştirin, kaynaştırın ama asla tansiyonu yükseltip karıştırmayan politikalar icra edin.

 

Siz kalkıp kürsüden bağırıp çağırıp ateş püskürünce o sorunlar çözülmüyor. Aksine daha da büyüyor. Çünkü tarafınız olan vatandaşlar da aynı istikamet üzere yol alıp ayrışma ve bölünmeye gidiyor.

 

Kaldı ki biz sizi ayrılıkları birleştirin ve kaynaştırın diye görevlendirdik. Unutmayın ki yeri geldiğinde hesap sormasını, yeri geldiğinde yaramazlıklarınıza nispeten tokat atmasını, yeri geldiğinde ağzınıza biber sürmesini çok iyi biliriz.

 

Millet olarak ekonomik özgürlük, huzur ve refah, güven ve istikrar, bilim ve kalkınma, kültür ve medeniyet hususunda kapsamlı bir şekilde kalkınma hamleleri ile yükselmek istiyoruz.

 

Grantuvalet ile ekran karşısında bir birine hakaret eden, suçlama yapan parti sözcülerini ve milletvekillerini temkinli ve akıl odaklı hareket etmeye davet ediyoruz.

 

Türkiye’nin refleksleri kimsenin keyfine göre bir hal alacağı gibi basit ve ucuz değildir.

 

Bunu herkesin açık ve net bir şekilde kavraması kabullenmesi ve buna göre bir şekil alıp yapılı düzeni bozmak yerine milli denge üzerine nasıl bir tuğlada ben koyarak katkıda bulunabilirim düşüncesine erişmesi lazımdır.

 

Ülkenin kalkınmasına destek olamayan siyasetçi artık çekip gitsin köstek olmasın.

 

Eminim yerine daha kaliteli, millet odaklı, devlet şuuruna erişmiş bilgi ve deneyim sahibi olanlar gelecektir.

 

Şu bir hakikat ki kalıplaşmış insanlar ile reform yapılmaz.

 

İktidarı ile muhalefeti ile uyulması gereken bir hassasiyet varsa oda;

 

21. Yüzyıl, değişim dönüşüm ve teknolojinin ön planda olduğu yüzyıldır.

 

20. Yüzyıldan demode kalmış soğuk savaş ve gladyonun rüzgâr kuşağı ile yelpazelenmişlerin yeni yüzyılda ( ne siyasette ne de cumhurbaşkanlığı baş(taş)danışmanlığında) yeri yoktur.

 

Bu millet devletine sahip çıkıp 15 Temmuzda FETÖ ve köpeklerini kovarken onların tasmasını ellerinde tutan NATO içindeki kalıplaşmış bakteri yumağı olan gladyo ve küf tutmuş artıklarını da kovmuştur.

 

Artık değişim bilişim ve teknoloji ile şekil almakta. Sosyal Politikalar merkezli hayat idame edilmekte. Sosyal medyanın aktif olduğu bir standart işlevsellik göstermektedir.

 

Öyle parti liderine yalakalık ve yağcılık ile yüz boyamak, törenlerde topuk selamı vermek ve parti amblemli posterler astırarak milletin temsilciliğine göz koymak geride kaldı.

 

Velev ki liderin de bu durumdan rahatsız olduğu gayet ortada…

 

Okuyup araştırıp projeler geliştirmek varken kaytarmanın anlamı yok.

 

Gençleri günlük politikalar ile kavgaya değil gelecek vaat eden bilim projeleri ile kalkınma politikalarına sevk edin. Cafe köşelerinde internet üzerinden uyuşturucu müptelası olmalarına değil, fizik ve kimya hususunda çığır açan bilimsel çalışmalara olanak oluşturacak stratejiler uygulayın.

 

En önemlisi okumaya teşvik edin. (önce örnek olup siz okuyarak) düşünmeye ve araştırmaya sevk eden sosyal politikalar icra edin.

 

Bütün ömür bir rüya ile geçmemeli, artık ayılıp dirilme vakti gelmiştir.

 

Yakında yükselişe geçeceğimiz şu güzide zaman diliminde 2023’ ramak kala bizi bekletmeyin…

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
TERCİH
Y
Metin ALKAN
DÜNYA VE AHİRET HAYATININ DENGELENMESİ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İSLAM DİNİNDEN AYRILAN LİSELİ ÖĞRENCİLERİN KARARLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER Sevgililer Günü mü? SEN YÜRÜMEYE BAŞLARSIN VE YOLU BULURSUN İlim Öğrenmenin Farziyeti
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim