30 Ekim 2017, 16:08 - 
İslam Halifesi II.Abdulhamid Han'ın Torunu Kayıhan OSMANOĞLU Din İstismarcılarına Karşı Uyardı

İslam Halifesi II.Abdulhamid Han'ın Torunu Kayıhan OSMANOĞLU Din İstismarcılarına Karşı Uyardı

Kıymetli Dostlarım! Bugün din adına hareket ettiğini iddia eden bazı çevreler, İslam’a ve Müslümanlara hizmet ediyoruz diyerek “maneviyat”, adı altında insanlardan “maddiyat” talep etmektedirler.


Hâlbuki Rabbimiz Yasin suresinde; "Uyun! sizden hiç bir ücret istemeyene ki o, hidayet üzerinedir," buyurmuşlardır.

Bugün ücret istemeden doğru yolu gösteren kimdir?

Dini müdafaa ediyorum diye mücadele yaptıklarını söyleyenlerin asıl gayesi dini müdafaa etmek midir? Yoksa insanların samimi dini duygularını istismar ederek para kazanmak mıdır?

Dini kendi dünyevî menfaatleri için kullanarak para kazanan ve şöhret peşinde olan kimseler dine hizmet mi ediyorlar yoksa dini tahrip mi ediyorlar?

Osmanlı asırlarına baktığımızda samimi maneviyat erenlerinin maddiyattan ve şöhretten olabildiğince uzak durdukları malumunuzdur. Ancak günümüze baktığımızda maneviyat yolunda olduklarını söyleyen pek çok kimse maddiyatını ve şöhretini artırmanın peşindedir.

Sevgili Efendimiz Hz. Muhammmed,(S.A.V) yaşamı ile de hepimize en büyük örnektir. Onun mütevazı hayatı hepimize bir düstur vermektedir.

Maneviyatın özü ilim ve irfandır. Para veya şöhret değildir. Maneviyattan murat insanın nefsen terakki ederek Hakka yakınlık bulmasıdır. Sadece şekil ve şemal değildir. Bunun için de Hakka yakınlık bulmuş bir Mürşid-i Kâmil’in elini tutmak icap eder.

Bugün hakikat ehli olan Mürşid-i Kâmil kimdir?

İnsanlardan kendilerine biat isteyenler aldıkları biatın hakkını eda edebilecekler midir? Kendileri Hakka vasıl olmamış olanlar kendilerine biat edenlere nasıl rehberlik yapacaklardır?

dedem FATİH SULTAN MUHHAMED Han hazretlerinin sertürbedarı Hz. Ahmed Amiş Hazretlerinin uyarısını tekrar etmek isterim: “ALLAH tan hüccet ve yetki almadan etrafına adam toplayanların yarın mahşerde Müseylemetül Kezzab ile haşrolmasından korkulur”

Bugün hem dünyada hem de Müslüman olarak görünen kişiler İslam’ı ifsad etmek kötü göstermek için ele ele vermişlerdir. Bugün dünyada din adına kargaşa çıkartılmaya İslam kötülenmeye çalışılmaktadır.

İslam âleminde maalesef büyük bir karışıklık vardır. Para ile tutulmuş insanlar akıl ve mantıktan yoksun olan ve İslamın ruhu ile asla bağdaşmayan fetvalar yayınlayarak insanları dinden soğutmaya insanları İslam’dan uzak tutmaya çalışmaktadırlar.

Bizim dinimiz ilim irfan edeb ve ahlak yoludur. Bizim dinimizde akla uymayan hiçbir düstur yoktur. Çünkü dini de aklı da yaratan ALLAH tır. (C.C)

Ya Rabbi! kendi anladıklarını DİN diye insanlara anlatanlardan bizleri muhafaza eyle.

Ya Rabbi! Bizler senin kullarınız ve gayemiz sadece senin zâtındır. Ümmet-i Muhammed’e Senin vazifelendirmiş olduğun ve hakkında hayır murat ettiğin gönüller ile birlikte yürümeyi nasip et! Bizleri din istismarcılarından muhafaza buyur. Amin.

SELAM VE DUA İLE VESSELAM
ABDÜLHAMİD KAYIHAN OSMANOĞLU....YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SEÇTİKLERİMİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim