15 Ekim 2017, 15:06 - 
Mucizelere dair...

Mucizelere dair...

Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Mucizelere Dair…

Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Sevgili Kardeşlerim!

Bu yazım emin olun,öncekilere kıyasla,çok önemli bir noktada bulunuyor.Neden mi?Çünkü bu konu(efendimizin mucizeleri) hadis inkarcılarının en çok taarruzda bulunduğu konu,avam-ı nas’ın en çok etkilendiği konu,insanların küfre düştükleri bir konu bu mucizeler.Ehli bid’a nın iddalarına göre-burayı yazarken ellerim titriyor- peygamber efendimiz(a.s.m.)’e ait hiçbir mucize bulunmamakta ve oda diğer peygamberler gibi sadece bir elçi konumunda.Zahiren doğru batınen yanlış bir tabir bu.Bir nevi efendimiz(a.s.m.)’i küçültmek gibi geliyor bana.Yani peygamberimiz(yüz bin defa haşa) bize Kur’an-ı Kerim’in getirilmesinde bir aracı oldu sadece gibi.Asılsız ve çürük bir iddaa.Kur’an-ı Kerim’e dayandırılmayan bir safsata.Kur’an’da Allah(c.c.) bizlere peygamber efendimize uymamız gerektiğini bizzat ayetlerde haber verirken,bu ehli bid’a ekibi hala Allah’ı dinlememekte ısrarcı.Neyse,bu gibi bidatçıların safsatalarını fazla anlatmadan konuya girelim inşaAllah.

Aziz Kardeşlerim!

Öncelikle avam-ı nas’ın da bilmediği bir hakikattır mucize.Yani mucizenin kelime anlamı nedir?Nasıl olur ve ne için zuhur eder?Hepsini anlatacağım inşaAllah.

Mucizenin kelime anlamı ehli sünnet ve’l cemaattede anlatılan Allah(C.c.)’ın Peygamber efendimiz(a.s.m.)’in eliyle gösterdiği bir takım adetullah kanunları dışındaki sıra dışı olaylar.Örneğin peygamberimiz(a.s.m.)’in şakk-ı kamer mucizesi,parmaklarından çeşme gibi suyun akması,ağaçların ona selam vermesi gibi.Örnekleri çoğaltmak mümkün lakin burada dikkatinizi de çekmek istediğim bir kısımda mucizenin tanımında gizli.Mucize Allah’ın kudretiyle olur,mucize peygamberimize ait değildir batınen.Hani yazımın başındada dedim ya bidatçıların  zahiren doğru batınen yanlış bir safsatası diye.Yani şunu söylemek istiyorum:’Mucizelerin iç yüzünde peygamberimiz(a.s.m.)’e ait bir şey yoktur.Hepsi Allah(C.c.) tarafından zuhur etmiştir.’Evet peygamberimizin parmaklarından çeşme gibi su akmıştır,lakin bunu yapanda Allah(c.c.)’tır.Bu açıdan fikriyatımızı bu noktaya celb edersek mucizelerin olması elbette MÜMKÜNDÜR.Nitekim Bediüzzaman Hazretlerinin 19. Mektup’tada nazara verdiği bir hakikattır bu.Orda mucizeler zuhur eder ve bunu gören sahabelerden bizzat rivayet edilir mucizelere dair hadisler.Üstadımızda derki:’Şimdi bu zatlar görmedikleri bir şeye ‘gördüm’ derler mi?’

Sıddık Kardeşlerim!

Konu konuyu açıyor ve akla şöyle bir sual geliyor:’Neden demesin?’ gerçektende doğru bir soru.Çünkü onlarda Allah’ın bir kulu,yani hata yapabilirler.Belki de islamı yaymak için böyle bir şey-haşa- uydurmuş olabilirler.Evet bu tip vesveseler ne yazikki kardeşlerim herkese geliyor.Bu vesveseyide def etmek için şu hadis aklımıza gelsin:’Benim hakkımda yalan haber istinad eden cehennemde yerini hazırlasın’İşte kilit hadis.İşte sahabeyide tabiini de tebe-i tabiini de ulemayı da,kısacası herkeside kapsayan bir hadis bu.Bu hadis ehli bid’a ekibi tarafından bile inkar edilemeyen bir hadis.O zaman iki yol var.Ya-yüz bin defa haşa ve kella-gören sahabeler yalan söylüyor,yada doğru.Yalan söylediğini şeytanlar bile iddaa edemiyorlar.O halde bu mucizler zuhur etmiş demektir.O halde mucizeler mümkündür ve mucizelerle ilgili hadisler sahihtir.

Evet,evet,evet…Ehli bid’a emin olun iman etmekten çok teslim olmayı bilmez.Halbuki iman tevhidi,tevhid teslimi,teslimde tevekkülü iktiza eder.Yani islamın gerekliliklerinden biridir teslim.Büyük zatlara teslim,peygambere teslim,Kur’an’a teslim.

Aziz ve Sıddık Kardeşlerim!

Yazımın sonunda anlatmak istediğim birkaç nokta daha var.İnşaAllah bir sonraki yazımda onlardan bahsedeceğim.Sizi de fazla sıkmak istemiyorum.İnşaAllah o meselelerde hallolacak.Zaten hallolmuş ama benim nefsim daha tam halletmiş değil.Son olarakta siz sevgili kardeşlerimden bol bol dua beklerim.Bana çok dua edin sevgili kardeşlerim,karşılıklı dualaşım ki birbirimize yaptığımız en etkili hayır bu olsun inşaAllah.Vesselam…

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eczacı Murat HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim