18 Eylül 2017, 10:58 - 
GÜÇLÜ BİR EĞİTİM SİSTEMİ HER ENGELİ AŞAR

GÜÇLÜ BİR EĞİTİM SİSTEMİ HER ENGELİ AŞAR

Sömürülmeyen, kullanılmayan, dışlanmayan, ötekileştirilmeyen bir toplum halkası oluşturmak adına sen, ben, o, siz, şunlar, onlar, bunlar gibi ayrıştırıcı cümleler ile çatışmanın fitilini ateşleme yerine biz hepimiz diyerek milli mücadele ruhu içerisinde ahlak ve manevi değerler eşliğinde tek vücut halinde bulunmamız gerekmektedir.

GÜÇLÜ BİR EĞİTİM SİSTEMİ HER ENGELİ AŞAR

Eğitim ve öğretim döneminin başlangıç aşaması içerisinde bulunduğumuz zaman dilimi evresinde milli eğitim sisteminin temel yapı taşının ahlak ve maneviyat eğitimiyle güçlendirilerek yeniden oluşturulması lazımdır. Hangi alanda olursak olalım hangi işi yaparsak yapalım ve bilhassa memleketin neresinde olursak olalım ahlaki değerlerimiz güçlü değilse mücadeleye yenik olarak başlarız ve kaybederek sonuca mağlup olarak erişiriz.

Bizim kaybettiğimiz belki de zaferi kazanamamak ya da hedeflerimize ulaşamamak olurken aynı zamanda devletin ve ülkenin de yerinde sayıklamasına neden olan ana etkenlerden olmaktadır. Ülkenin kalkınması ve devletin de güçlü olmasını sağlayan millettir. Devlet olarak bu milletin zengin bir düşünce gücüne, analitik hareket kabiliyeti ve mukayese yeteneğine güçlü stratejiler ile rehber olmamız öncelikli görevimizdir. Bu stratejinin temeli ahlak ve maneviyat eğitimidir. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, saygının, sevginin, iyiliğin, fedakârlığın, azmin, vefanın temelinde yatan güç ahlak ve maneviyattır.

Sömürülmeyen, kullanılmayan, dışlanmayan, ötekileştirilmeyen bir toplum halkası oluşturmak adına sen, ben, o, siz, şunlar, onlar, bunlar gibi ayrıştırıcı cümleler ile çatışmanın fitilini ateşleme yerine biz hepimiz diyerek milli mücadele ruhu içerisinde ahlak ve manevi değerler eşliğinde tek vücut halinde bulunmamız gerekmektedir.

Bu ilke ve prensipler içerisinde halk doğru bilgi ve birikim içerisinde aydınlanarak müreffeh bir şekilde kalkınırken ülkeye devlete ve millete pranga vuran zararlı ve ahlak dışı faaliyetler son bulacaktır. Tarihin yeniden yazılıp dünya haritasının şekillendiği günümüzde söz sahibi olmak istiyorsak ahlak ve maneviyat sahibi olmalıyız. Zira batıl politikaların merkezine baktığımızda tarih boyunca savaşta yenilmeyen Türk’ü ahlak sarsılması ve manevi değerlerin zedelenmesi ile yıkmayı hedeflemektedirler.

Ahlak ve manevi değerlerin güvence altında olmadığı bir dünyada savaşların, kavgaların, düşmanlıkların ve fitnenin son bulması imkânsızdır. Ahlak ve manevi değerleri korumak bizzat devletin aslı unsuru ve öncelikli görev alanıdır. Hukukun temel yapı taşlarına iştirak edip kanunların nizamı sağlaması adına oluşturulan devlet politikasının başına ahlak ve manevi değerleri koruma kanunu inşa edilmelidir. Bütün kötülüklerin, zarar ve ziyanların, haksızlıkların ve hukuksuzlukların bu erdem temellerinin sarsılmasından dolayı oluştuğu görülmektedir.

Öte yandan milli eğitim, milli sivil toplum hareketi ve hatta milli güvenlik stratejisine ahlak ve manevi değerlerin korunması için milli stratejiler oluşturarak bu programlar ekseninde hareket ederek ahlak ve manevi değerleri sömüren iyiliksever gibi görünüp din tüccarları yapan vatan hainlerinin oluşturduğu FETO PDY vb. oluşumların önüne geçilecektir.

Aksi takdirde tır gider kamyon gelir. İkisinin taşıdığı da beladır.

Bize lazım olan beladan, musibetten zaman ve masraf kaybından uzak durarak bizi, ülkemizi, devletimizi ve milletimizi milli hedeflere ulaştıran hızlı bir trendir. Bu erişimi sağlayacak güç ahlak ve maneviyat eğitimi ile kalkınan bir gençlik şuurudur.

ARAŞTIRMACI YAZAR

SERDAR BOZDOĞAN

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Serap Hanım öncelikle kendinizden kısaca bahseder misiniz?
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EDEB HAYA İFFET
Y
Nurcan CANKORU
SAKİ AB-I HAYATTAN
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Merkebin Gölgesi ve Merak hastalığımız!... GÖRÜNMEZ TAARRUZ HAREKETLERİ Umre Tur Rehberi Süleyman Yasin AKDENİZ'den Umreye Gideceklere Önemli Tavsiyeler Dr. İşân Hüseynî’den, Müthiş bir anekdot.
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim