11 Haziran 2017, 11:27 - 
Uyuşturucuya, Gafilce ve Cahilce Teşvik!...

Uyuşturucuya, Gafilce ve Cahilce Teşvik!...

Güzel ülkemizde öylesine yanlış ve cahilce teşvikler, takdirler, yanlış algılar ve öyle gafilce yanlış yerde alkışlamalar yapılıyor ki, bu mantıksızlıklar karşısında insan kendisini rüyada zannediyor. Böylesine yanlış yerdeki alkışlar gerçekte yapılamaz, zannediyor. Lâik cenazelerindeki alkışlardan bahsetmiyorum.

Uyuşturucuya, Gafilce ve Cahilce Teşvik!...

Güzel ülkemizde öylesine yanlış ve cahilce teşvikler, takdirler, yanlış algılar ve öyle gafilce yanlış yerde alkışlamalar yapılıyor ki, bu mantıksızlıklar karşısında insan kendisini rüyada zannediyor. Böylesine yanlış yerdeki alkışlar gerçekte yapılamaz, zannediyor. Lâik cenazelerindeki alkışlardan bahsetmiyorum.

Evet, oradaki alkışlar da akıl ve mantıktan yoksun, vefat eden kişiye hiçbir menfaat ve fayda sağlamaz, mevtanın Rûh’una azap ve ıstırabını attırıcı hareketlerdir, ancak ben daha başka bir konudan bahsediyorum.

Daha dün (05.06.2017), uyuşturucu ticareti yapmaktan iki buçuk sene ceza evinde yatıp çıkarken, sanki ülke kurtaran kahraman bir kumandan gibi, yurt dışında üstün başarılara imza atıp ülkesine dönen şampiyonlar gibi alkışlanan bir şarkıcı ve aktristten bahsediyorum.

Bu mel’aneti işleyen kişiler sıradan halk olunca, “evlatlarımızı zehirleyip neslimizi mahveden, ocakları söndüren ve cinayetlere ve birçok acılara sebep olan mel’un” diyerek lânetlenirken, hatta görüldüğü yerde linç edilmeye çalışılırken, acaba aynı mel’aneti bir aktrist ve şarkıcı işleyince niçin alkışlanıyor? Diğer suçlular toplumdan dışlanırken, bu kişi niçin alenî bir şekilde bağırlara basılıyor? Bu mantıksızlığı anlayan var ise lütfen yorum yazsın!...

Bu; akıl ve vicdan sahiplerini mahvedici talihsizlik, acaba niçin malûm medya tarafından yaldızlanarak, parlatılarak ve bu gayrimeşru işe özendirilerek defalarca ana haberlerde veriliyor?
Yanlışlıkla veya iftiralarla mahkûm edilmiş, fakat kısa zamanda masumiyeti anlaşılarak tahliye edilen masum kişiler bile, sessiz-sedâsız, mahcubiyet ve utangaçlık içinde 3-5 yakınıyla evinin yolunu tutarlarken, acaba böyle bir yüz kızartıcı suçu içleyenlere, niçin kahraman gibi alkışlatılarak şov yaptırılıyor? Hatta bunlar yetmiyormuş gibi, o malum tv’lardan programlara çıkma teklifleri acaba niçin yapılıyor?...

Bizim derdimiz ve tepkimiz o kişiye değil, o kişiyi veya benzerlerine yapılan teşvikkâr ve o tür suçları hafife alan muameleleredir. Genç ve körpe nesillerimizi mahvetmeye yönelik bu tür davranışlar, eğer cahilce veya gafilce değil ise şayet, sinsice ve hâince senaryolar olma ihtimalini düşünmemek için, en hafif ifadeyle cehalet ve gaflet olarak düşünüyoruz.
Bu gafilce teşvikler nedeniyle, kim bilir daha kaç gencimiz zehirlenecek!

Bu gafilce teşviklerle, bu tür zehirleri temin adına kim bilir daha kaç gasp ve kap-kaç olayı yaşanacak?

Kim bilir daha kaç can yakılacak, kaç yaralanma ve kaç cinayet işlenecek?

Kim bilir kaç ocak sönecek, kaç masum öksüz ve yetim kalacak?

Sadece solist olması nedeniyle artistik gözyaşlarına itibar edilen vatandaşımıza, malum medya tarafından yapılan bu gafilce şov ve teşvik edici davranışlara da bir yaptırım uygulanmalı değil midir?

Elbette hayırda da şer de de “sebep olan işleyen gibidir” prensibi gereği, hukukçularımız bu konuda gerekenleri yapmalıdır. İmkânı ve yetkisi olup ta susanlar da elbette sorumludurlar.

Halkın nazarında masum gösterilmeye çalışılan bu kişin, 3-5 sene önceki ifşa olmuş dosyalarını hatırlayınız:
Apaçık şekilde her türlü uyuşturucu madde sattığı, hem yetiştirdiği ve hem de aşırı bağımlısı ve kullanıcısı olduğu, gerek hastane raporlarında, gerek resim ve belgelerde ve tutanaklarda ve tanık ve bilirkişi raporlarında ifşa edilmişti. Hatta satışı yaparken dahi alıcı
(polislere dahi pazarlarken video görüntülerinde) yaptığı da arşivlerdedir. Hal böyleyken, bu kişiye bu özendirici şov niçin yaptırılıyor? Bu konunun uzmanları ve sorumluları, bu yanlışlıklara niçin seyirci kalıyorlar?

Bakınız: 2009 Yılında yapılan istatistiklere göre, bağımlıların ayaktan tedavi başvuru sayısı %26,5'lik bir artışla 134 287'ye çıktığı belgelenmişti. Ne acıdır ki bunların içinde 12 yaşında kurbanlar bile vardı. Uyuşturucudan ölen genç sayısı 2009’da maalesef 153 genç olarak belirlenmiştir. Yazık değil mi?

2010, 2011, 2012 Yıllarında bu konuya çok ciddi tedbirler alındığı için önemli sayıda azalmalar görülmüşken, son yıllardaki bu teşvikkâr faaliyetler, uyuşturucu ticaretinden beslenenlerin ekmeğine yağ sürmüyor mu? Hatta arkasındaki EL hakkında “acaba?” dedirtmiyor mu?...

Uyuşturucu satmaktan, yetiştirmekten, kullanmaktan dolayı mahkûm olup, yıllarca hapis yatmış bir kişi, böylesine özendirici şovlarla karşılanırsa ve ona rağbet edilirse, evlatlarımıza, gençlerimize ve şu masum topluma, uyuşturucunun gerçekten çok kötü bir şey olduğu, acaba nasıl anlatılabilir?

·        Lütfen, Allah rızası için düşünelim. Gençlerimizi ve neslimizi koruyalım ve kurtaralım!...YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER A.Raif ÖZTÜRK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Serap Hanım öncelikle kendinizden kısaca bahseder misiniz?
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
İTALYAN HAKİM, İDAM KARARI VERMEDEN ÖNCE ÖMER MUHTAR'A SORAR:
Y
Nurcan CANKORU
BOŞUNA
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Elif TAVŞU
ŞİMENDİFER İLE BEKÂYA DOĞRU
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin AKDENİZ Mescid-i Aksa Kudüs Programlarını ilan Etti Kanayan Kudüs ve Türkiye’nin ÂKIBETİ BAŞDANIŞMAN MI YOKSA TAŞ DANIŞMAN MI? KUDÜS KIRMIZI KIBRIS’TA MAVİ ÇİZGİMİZDİR
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim