02 Mayıs 2017, 17:17 - 
Yallah Cinler Yallah, Kış Kış Cinler Kış Kış

Yallah Cinler Yallah, Kış Kış Cinler Kış Kış

Son günlerde bazı haber kanallarında ve bilhassa sosyal medyada cin, büyü, sihir, fal vesaire konularda paylaşımlara denk gelmeye başladım.Hatta bu konular hakkında ihtisasım olmadığı halde bazı yakınlarımız ve bizi tanıyanlar bu konu üzerinde bize çeşitli sualler yöneltmeye başladı. 

Ellerinde muskaya benzer şeylerin resimlerini göndermek sureti ile bu nedir ne değildir diye sormaya başladılar. Daha sonra dikkat ettim ki bu ve buna benzer yayın yapan yerler belki iyi niyetle toplumu bilgilendirmek amacı ile de olsa böyle yayınlar yapmalarına karşılık esasında bu programlar başka problemleri de peşinden getirdiğini fark ettim. 

Misal: Ömrü hayatında bu konularla muhatap olmamış dünyasında bile yer etmemiş bir kardeşimiz bu yayınları görüp acaba nedir diye merakı uyanmasıyla o kadar çok etkilenmiş ki sağlığını kaybedecek dereceye gelmiş geceleri uyuyamaz olmuş. Başka bir kardeşimiz gece lavaboya bile gidemez hal almış. Halbuki bu insanların bu işlerde hiç merakı yok ilgisi alakası yok normal hayatlarına devam ederken karşılarına çıkan bu haberlere merak etmeleri neticesinde etkilenip hayal kurarak üstüne birde  evhamlanarak vesvesede yaparak durduk yere bu konuların mağduru durumuna gelmişler. 

Öncelikle baştan belirtmeliyim ki bu konularda merak, sağlıklı insanları da hasta yapabiliyor. Özellikle ilmi noktadan kuvvetli değilse bu konuların mağduru olabiliyorlar. Önce rüya görerek kabus görerek başlıyor. Sonra bu rüyalardan etkilenenler gerçek sanıp gündelik hayatına yansıtmaya başlıyor. Sonra çevresine bu durumu açıp çare aramaya başlıyor. Derken üstüne düştükçe hiç bir şeyi yokken hastalanmaya başlıyor. Hoca bulursa hocaya yada psikolojik olarak etkilendiği için psikologa gidiyor. Psikologda bu kimseyi hasta kabul edip ilaç vermeye başladığı andan itibaren artık tedavi süreci başlıyor. Birde üstüne şayet hocayım diye geçinen bir istismarcı ya denk gelirse artık bitmeyen çileleri başlıyor. 

En özet şekilde konuyu anlatmaya çalıştım. Bu konuda mağdur olanlara bu yazımı okuyanlara sesleniyorum. Sizler kendinizi lüzumsuz merak ile hasta ediyorsunuz. Bu meselelere merak duymayın araştırmayın izlemeyin. İmanınızı kuvvetlendirmeye yönelik marifetullah ilimleri esma-ül hüsna dersleri ile meşgul olun. 

Özellikle Diyanet işleri başkanlığının basımını yapıp neşrettiği risale-i nur eserlerini temin edin onları okuyun. Bu şekilde bu konuların mağduru iseniz dahi iyileşme kat edebilirsiniz. İmanınızın kuvveti arttıkça ilmi olarak terakki ettikçe dahada güçlenecek böyle işlerden etkilenmeyeceksiniz. 

Televizyonlarda bu konuyu serişte eden insanlardan uzak durun, onların sizlere satmaya çalıştığı ürünlerden uzak durun. Unutmayın ki onlar o ürünleri satarak çıktıkları kanalın para kazanmasını sağlıyorlar kendi paralarını bu şekilde kazanıyorlar sizlerin sağlığını iyiliğini düşündüklerinden değil. Televizyon piyasasının arka yüzünü bilen biri olarak sizleri uyarıyorum. Şu duadan alırsanız böyle olur şu muskayı takarsanız böyle olur gibi şeylere itibar etmeyiniz. Sizler sağlıklı insanlarsınız sizleri hasta etmelerine müsaade etmeyiniz. Problemleriniz varsa bunları bu kanalları izleyerek çözemezsiniz her işin bir erbabı vardır onları arayıp bulunuz. 

Zaten sizleri düşünseler sizleri vesvese ve evham hastalığına yönlendirip ellerindeki pazarladıkları ürünleri satmaya çalışmazlar. Bilakis bu konunun icazetli alimlerini yönlendirmek sureti ile yardımcı olmaya çalışırlar.  Bu vesile ile o kanallara da buradan sesleniyorum insanlara cin büyü deyip eser pazarlamaya çalışmayın zira sizleri dinleyip kafası karışan insanlar ile bizler muhatap oluyor sizlerin hasta olmasına vesile olduğunuz insanlar ile bizler uğraşıyoruz. Sizler sattığınız ürünlerin parasını yerken bizler bozduğunuz sağlıkların düzelmesi için dua ediyor hakkı ve hayrı tavsiye ediyoruz. 

Bu konuda sıkıntı yaşayan insanlara tavsiyem bu konuda icazeti ve ihtisası olan mümkünse resmiyeti olan kurum ve kuruluşları arasın bulsunlar bu işler ile alakası olmayanlar ise bu işlere merak etmesinler. Zira fayda göremez zarar görürler. Yaşadıkları her dünyevi imtihanı bu işlere bağlamasınlar. Dünya imtihan ve tecrübe meydanıdır hadiseler karşısında müslümanca bir duruş gösterdikçe bu olayların üstesinden gelebileceğinizi unutmayınız. İman ve itikad olarak sağlam durun kuvvetli olun o vakit bu sıkıntıları daha rahat aşacak ve göğüs gerebilirsiniz bunu unutmayın.

Bu vesile ile bu konuda muzdarip olan kardeşlerimize Allah'tan şifalar diliyorum. 

Selam Huda'ya Tabi Olanların Üzerine Olsun
Araştırmacı Yazar
Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Serap Hanım öncelikle kendinizden kısaca bahseder misiniz?
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
İTALYAN HAKİM, İDAM KARARI VERMEDEN ÖNCE ÖMER MUHTAR'A SORAR:
Y
Nurcan CANKORU
BOŞUNA
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Elif TAVŞU
ŞİMENDİFER İLE BEKÂYA DOĞRU
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin AKDENİZ Mescid-i Aksa Kudüs Programlarını ilan Etti Kanayan Kudüs ve Türkiye’nin ÂKIBETİ BAŞDANIŞMAN MI YOKSA TAŞ DANIŞMAN MI? KUDÜS KIRMIZI KIBRIS’TA MAVİ ÇİZGİMİZDİR
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim