25 Nisan 2017, 17:04 - 
Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Bediüzzaman Sarığı ve Cübbesi Giydirilirse Ne Olur?

Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Bediüzzaman Sarığı ve Cübbesi Giydirilirse Ne Olur?

Geçtiğimiz gün bir sosyal medya ağında gözümün önüne bir fotomontaj resim geldi. Resimde Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'a Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin sarığı ve cübbesi giydirilmişti.Gerçi daha önce de Reis-i Cumhurumuz'u buna benzer fotomontajlarla görmüşlüğüm oldu. Halifemiz II. Abdulhamid'e, Osman Gazi hazretlerine benzetmeler gibi çeşitli İslami liderler ve önderlere benzetmeler olmuştu. 

Reis-i Cumhurumuzu kim nasıl seviyorsa gönlünde nasıl yansıyorsa o şahsiyetleri montajlayıp paylaşıyor. Esasında bu ve buna benzeri resimleri ben doğru bulmuyorum. 

Fakat gördüğümde'de daha çok tevil ederek hüsnü zan ile yaklaşıyorum art niyet aramıyorum. Netice'de insanlar bir şekilde sevdikleri şahsiyetleri başka sevdikleri şahsiyetler ile özdeşleştirebiliyorlar. 

Fakat böyle bir tablo Reis-i Cumhurumuz ile Üstad Bediüzzaman hazretlerinin sarığı ve cübbesi giydirilerek tasvir edilince açıkcası hoşuma gitti. Zira gönlümüzde duamız Reisimizi cübbesi ile sarığı ile görmek olurdu. Zira sarık şeair-i İslamiye'den ve dahi cübbe dahi islamiyet'i takvayı ilmi mahviyeti vs gösteriyor. Kısacası bu tasvirden kim neden rahatsız olsun. Reis-i Cumhurumuzun aynı zamanda Risale-i Nur'u, fetullahçı terör örgütünden kurtarması diyanetin basımına vermesi korsan yayın yapanların yayınlarını durdurması gibi pek çok hizmetlerinin olmasını'da bu resim görenlere hatırlatıyor.

Fakat elbette bu vesile ile bu resmi tasvip etmesem de paylaşarak dikkat çekmeyi başardım ve inanılmaz tepkiler aldım. Meczup dediler, frensiz dediler, siyasal islamın geldiği nokta dediler, ifrat ediyor dediler yani dediler de dediler. 

Resmi paylaştığımda gelen tepkilere baktım tepkiyi verenleri inceledim ekserisi risale-i nur ile alakadar bu hizmetin esasat-ı nuriyesine muafık gibiymiş gibi gösterilmeye çalışılan fakat hakikatta öyle olmayan bir zihniyetin halkasında bulunan şahsiyetler olarak gördüm. 

Misal tepki verenlerden bir tanesi Zübeyir Gündüzalp ağabeyin kesinlikle müsaade etmediği kabul etmediği bir sistemden ayrılmış ve girdiği yeni sistemde de yine risale-i nur'un meslek ve meşrebine uygun bir tarz ortaya koyamamış bir kanalda görev yapıyor olarak gördüm. 

Kanal ekibine baktım bir de ne göreyim Bediüzzaman'ı Allah ayeti ile yalanlar, kanaatimize göre Bediüzzaman'ın hayret verici meşhur kıssa dediği şey hiçte güvenilir olmayan kaynaklarda abartılı akıl dışı gibi geçer diyen risale-i nur tahrifatçısı bir adamla beraber bunların anıldığını gördüm. 

Diğer tepki verenlerin Bediüzzaman hazretlerinin adını kullanarak chp ye oy toplayan hatta yine Bediüzzaman adıyla Kemal Kılıçtaroğlunun faziletlerini millete kitap yazarak anlatan bir güruh olduğunu müşahede ettim. 

Hatta daha da ötesinde Türkiye'deki Başkanlık sistemi Referandum seçiminde Evet ve Hayır tercihlerinde Bediüzzaman'ın resmini kullanarak hayır propagandası yaptıklarına şahit oldum. 

Daha da ötesi yine Bediüzzaman'ın resmini kullanarak karikaturize ederek keyiflerince o karikatürler de konuşturan bunu da hizmet diye yutturmaya çalışan bir gazetenin Üstadın, Reis-i Cumhura cübbesinin ve sarığının giydirilmesinden duydukları rahatsızlığı gördüm. 

Bizi sevenler bilenler ise tepki olarak abi o resmi kaldırın olmamış diyorlardı. 

Evet karşılıklı bir anlaşma yapalım. 

Bu kendilerini her fırsatta risale-i nur talebesi gibi göstermeye çalışan Bediüzzaman hazretlerini sürekli istismar eden kanallar gazeteler gelsinler üstadı ve nur eserlerini rahat bıraksınlar kafalarına göre karikatür  yapmasınlar kafalarına göre bu eserleri tahrif etmesinler kafalarına göre siyasi malzeme yapmasınlar kafalarına göre Üstadın ve nurların muhalifi kişileri gözümüzün önüne hoca diye pazarlamasınlar ve bende bu resmi seve isteye kaldırayım. 

Yok onlar inatla bu azim hatalarına bilerek isteyerek devam edeceklerse bu resmi bu haber manşetine sabitliyorum ki bu resim vesilesi ile merak edenler bu resme muhalif olan bu güruhun nasıl bir kandırmaca ve aldatmaca içinde olduklarını arife işaret yeter kabilinden okuyup öğrensinler.  Ve onların bu çok yüzlülüğünden umum ehli tahkik nur talebelerinin nasıl rahatsız olduğunu hissetsinler.

Küçük bir  haşiye olarak önceki köşe yazılarımda risale-i nur'u tahrif eden kimseleri muhalif kimseleri isim isim belgeleri ve söylemleri ile deşifre ettiğimden bu yazıma eklemedim. Meraklıları onları incelesinler inşallah.

Selam Huda'ya Tabi Olanların Üzerine Olsun
Araştırmacı Yazar 
Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim