25 Nisan 2017, 17:06 - 
İDLİB İÇİN NE YAPTINIZ...?!!

İDLİB İÇİN NE YAPTINIZ...?!!

Hakikaten bu yazılar öyle hassas bir içerik taşıyor ki çoğu zaman yazarlık yapıyor olmama rağmen duygularımı tam ifade edemiyorum.

 Artık Müslüman dünyası iyice sindirilmiş ve susturulmuş ki Halep'ten sonra hala Türkiye dışında bir ülkeden İdlip'teki bu faciaya ciddi manada bir ses yok.. Ya kınıyorlar ya çıkıp açıklama yapıyorlar.. Eller boş, kalpler kara.. Avrupa bizim yükselişimizin hıncını çıkaramadığından kendince diğer Müslüman ülkelere saldırarak öc alıyor. Beşar zaten paralı bir köpektir. Ruhu para ve iktidarla satın alınmış bir haysiyetsizdir. Bebeklere dahi bu işkenceyi reva görecek kadar alçalmış, aşağılık bir varlıktır; insan vasfını kesinlikle taşımamaktadır.. 


  Allah'ım diyorum bizim dinimiz ne denli muhteşem... Şuanda bu kardeşlerimize bunu yapanların çocukları ele geçse bunları o çocuklara reva görmeyecek kadar aziz.. Merhametli bir din.. Rabbim diyorum bir kez daha, bizi bu dine kabul buyurduğun için şükür sana.. Şükür ki o çocuklar ebeveynleri sabrettiği müddetçe -şöyle de bir acı yanı var ki; eğer hayattalarsa tabi- Cennette o yavrular onları almadan girmeyecek.. Bizim dinimiz güzellik dini, ebediyeti ellerin güzellikle almak için sana sayısız nimet sunan bir din..


 Sonra bakıyorum.. Kendi Müslümanlğıma bir şöyle... Cennet diyorum ucuz değil.. Oturduğum yerden nasıl cennet kazanırım ben.. Hele ki kardeşlerim Cennet mücadelesini böyle acı verirken.. İşte kardeşim, bizler eğer ki adımıza müslüman diyorsak, demek istiyorsam, istiyorsan.. Bu iş oturarak ol-maz. İnanın bana.. Olmaz. Elinde sosyal medyan varsa seni takip edenlerin arkadaşlarının keyfini kaçıracaksın. Görmeliler.. Görmeliler ki; uyanmalılar.. Tepkini dile getirmelisin haykırmalısın; bitmeli bu zalimce çileler.. Her zaman diyorum, yerine koy kendini.. Yakının bile öldürme o ortamda yaşayan biri ol sadece.. Etrafında ölen onca insan düşün, şuan kurduğun düzeninin olmayışını, bir saat huzura muhtaç kalışını... Yavrun olmasa dahi o gaz yüzünden solunum krizlerine giren bebeklere baktığını düşün.. Aaahh!.. Ne zenginsin ve hala senin olmayanlara ağlıyorsun! Bu ne acı!?..


  Diyelim sosyal medya hesabın yok.. Telefonun da yok değildir heralde.. ILAC yaz 3072'ye gönder bir an önce ulaşsın kardeşine yardımın.. Bir ilaç senin elinden gitsin. Elindeki onca nimetin şükrü olsun, yardımın olsun.. Fiili duan olsun.. Belki ahirette davacın olmasına bir nebze engel olursun o mazlumların.. Param da yok diyorsan Yasin oku Fetih oku şifa için gönder bari bu katkın olsun. Yok bunu da yapamam dersen otur dua et Müslümanın çaresi tükenmez ki.. Biz fazla rahatız..Ama acı çıkacak bu rahatlar.. Böyle bir dünyada yaşamak bile başlı başına bir imtihan ama dua edersek, imanımızı kuvvetlendirmek için çabalarsak  kurtuluşumuz için umudumuz olur bunlar..

Ben dua edeyim sizler de amin deyin duanızı bir yerlere yazın ki gören amin dedikçe siz bilmeseniz de duanız tekrar tekrar ilahi makama ulaşır.. Hem bilemeyiz hangi amin göklerin kapısını açar duanın kabulüne vesile olur..

  

Ey şiddet-i zuhurundan gizlenmiş ve Ey azamet-i kibriyasından tesettür etmiş zat'ı akdes, Ya Kahhar , Ya Cebbar, Ya Allah...


  Ey yüceler yücesi, sen Ümmet-i Muhammed'in halinden haberdarsın, sen görüyorsun, sen duyuyorsun; onca bebeklerin ritimsiz nefesini, annelerin feryatlarını, zehirli bir gazla tenleri kavrulanları ve hiçbir gerekçe bildirmeden zulmeden zalim kalpsizleri.. Sen biliyorsun Allahım..

 Ey Rabbim!.. Ümmete selamet ver.. Şehitlerin şehadetlerini kabul buyur..Gözü yaşlı annelerin kalbine sükun ver, Yaralı olarak kurtulan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eyle.. Sen o zalimleri , o gözleri dönmüşleri, kalpleri kararmışları, tüm dünyası para, iktidar olmuş o sapıtmış kimseleri kahru perişan et mahfet yok et Allah'ım.. Eyy Halıgımız, bizim aklımız acizdir biz intikam için düşündüklerimizde yetersiz kalırız azaplar için aklımız hayalimiz sınırlıdır. Sen bizim aklımızdan hayalimizden geçmeyen ve düşünmekte kurmakta aciz kalacağımız azapları acıları onlara kat kat ver yaşat Allah'ım!..

 Bize güç ver, kuvvet ver Önderimizin ömrünü uzun bereketli kıl ve bizleri tekrar Osmanlı gibi şanlı köklü ve hakkaniyetli bir millet olarak dirilt ayağa kaldır Rabbim.. Kaldır ki mazlumlara çare olalım, İslam dünyasına lider olup, hiçbir Müslümanı başı boş ve mazlum bırakmayalım. Avrupa'nın BM'nin insafsız, hakkaniyetsiz muamelesinden Müslüman alemini kurtaralım. Vesile olup selamete çıkaralım. Kudüs'ümüzü geri alalım. Sen Reis'imize zarar vermek isteyenleri amaçlarına ulaştırma, tuzaklarını başlarına geçir Ya Rabbim.. Müslümanları uyandır, hislendir, birleştir ve hareketlendir Ya Rabbimm, ne olur daha fazla çocuk acı çekerek ölmesin Allahım..

Amin Amin Amin Vel-hamdülillahi Rabbila alemiyn. Ala Rasulina Salavat..

 Ey kardeşlerim; bol bol dua edin ve duada Ümmet-i Muhammed'i unutmayın..

Dua ile kalın, Esselamu Aleyküm..


Araştırmacı-Yazar

Gülnihal Elif KİTAPÇIYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gülnihal Elif KİTAPÇI HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim