12 Mart 2017, 13:57 - 
REFERANDUMDA EVET DEMEK İÇİN HALA DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

REFERANDUMDA EVET DEMEK İÇİN HALA DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Bugünlerde bizim ülkemizi ilgilendirmesine rağmen, Avrupa devletlerinin karın ağrıları hakikakten ilginç oluyor.

 Esasen bu durumlar geniş çerçevede incelendiğinde hiç de tuhaf karşılanacak bir durum değil. Zira tüm şer odakları, islam düşmanları bizim Müslüman belde olarak tek ayakta kalmış devlet olmamız nesebiyle bizi yıkmak istiyorlar. İlerlememiz onlara fazlasıyla batıyor. Ve kalkınmış ilerlemesinin sürati artmış bir Türkiye istemiyorlar. Çünkü biliyorlar ki biz ilerlemekle ve sadece ülkemizi güzelleştirmekle kalmayıp Kudüs'te de bütün zulüm gören devletlerde de meydanı onlara bırakmıycaz ve sesimizi yükseltip hakkı savunacağız. Kardeşlerimizin elinden tutup Müslümanlığın izzetinin ayaklar altından çekip batıla kafa tutacağız. Kim ister güç elindeyken kaybetmeyi? Değil mi? Bu devletlerin de kafası bu işte.


 Bir de 'hayır'cıların konuştuğu birkaç video izledim. Gerçekten hiçbir elle tutulur cevapları yok. Çoğu ya din düşmanı ya da koyun gibi güdülmüş. Misalen diyor ki ;" Biz kemal atatürk'ün askeriyiz" Soruyorum : "Ne alaka?" Bir de diyor "Biz tek adam istemiyoruz" Ben de diyorum ki be hey şaşkın! Bu zamana kadar ikili bir devlet yapısında ne fayda gördün. Hangi bir hükümeti istikrarlı buldun? Sen bunları nasıl görmedin başka bir  Türkiye'de mi yaşıyorsun acaba? Hem Kemal Kılıçtaroğlu'nun da dediği gibi :" İkilik olursa kaos ortamı olur." :D Öyle değil mi ama sizin genel başkanınız kendi söyledi bunu.Bir de diyor-inanın ne alaka bilemedim- :"Can güvenliğimiz olmayacak, ekonomi düşecek." Bacım inan ne gerekçeyle dediniz bunu anlamadım. Zaten ropörtajı yapan spiker de "Ne gerekçeyle?" diye soruyor, doyurucu bir cevap alamıyor- daha doğrusu cevap alamıyor :) -, en sonunda muhatap kişi de :" Bu benim kendi görüşüm teşekkürler" deyip kaçıyor. :) E ne yapsın verecek bir cevabı yok ki..

 Ve şuan da gündemimizde olan Almanya Hollanda meseleleri var. Acaba bizim Avrupa'nın ne dertte olduğunu artık net biliyor olmamız gerekmez mi. Tek dertleri var İslamı yok etmek Müslümanlara zulmetmek. İnsan Hakları'nı savunduğunu söyleyip ilk onlar ihlal ediyor. Gözlerinin önünde kocaman şehir Halep yok ediliyor, ağızları açılmıyor. Ülkelerindeki siyahi vatandaşlarına bir hayvan gibi davranıp aşağılıyorlar. Sonra da yok Efendim biz medeniyiz, biz insan haklarını savnuyoruz diye gülünç gülünç konuşuyorlar. İslamı kendi oluşturdukları Pyd Işid gibi kuruluşlarla terör dini olarak göstermeye çalışıyorlar. Avrupada yaygın bir şekilde İslamofobi olması bunun sebebidir. Hala da bunu yaymak için çabalıyorlar. Bizim çığ gibi büyüyp yayılmamız onların ödlerini koparıyor.
Bakınız Hollandalı siyasetçi Geert Wilders MP'nin daha bugün gündeme düşen videosunda neler söylüyor;


Bu linki tıklarsanız videoya ulaşırsınız. Ulaşamazsanız da bağlantı sıkıntısı oluyorsa :" Geert Wilders'in Türklere sözleri" şeklinde arama motoruna girdiğiniz takdirde video hemen karşınıza çıkacaktır.

Adamlar " özgürlük, demokrasi, insan hakları" kavramlarını İslamdan ayrı tutuyor kendilerine has bir haslet olarak lanse ediyorlar. Halbuki İslam'ı bilmeyen ve araştıran bir kişi görecektir ki onların oluşturdukları medeniyetten daha insancıl ve daha barışçıl bir dindir islam. Anlayın; tek dertleri var İslam ve ona tabi olmuş devletler ilerlemesin. Evet denildiği takdirde devletteki ikilik kalkacak ve yasama hızlanarak kararlar daha çabuk alınacak ve devlet işleri daha hızlı görülecek. Daha istikrarlı bir Hükümet olacak, zırt pırt seçime gidilmeyecek, çünkü seçim tarihleri de belirli aralıklarla olacak. Araştırırsanız mutlaka göreceksiniz ki, neredeyse hepsine yakın Cumhurbaşkanlarımız Başkanlık sisteminin gelmesi gerektiğini söylemişlerdir.


Bu linkte hem sözlerini hem de hangi devlet başkanlarının bu mevzuuya değindiklerini öğreneblirsiniz.

Buradaki linkte de göreceğiniz gibi eski önderler de hep bunu talep etmiş ve ortak fikirle "îstikrar" için bunun elzem olduğunu söylemişlerdir. Şimdi iyi düşünelim; daha çabuk mu ilerlemek istiyoruz, yoksa yerimizde sayıp, düşmanını tepemize inmesini beklemeyi mi?
Karar sizindir. Bu döktüklerim saydıklarımı vicdan gözüyle okuyan ne cevap vereceğini iyi biliyor.

Selam ve dua ile

Araştırmacı-Yazar
Gülnihal Elif KİTAPÇIYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gülnihal Elif KİTAPÇI HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Çocuk Gelişimi Uzmanı Serap Buharalı İle Çok Özel Röportaj
Serap Hanım öncelikle kendinizden kısaca bahseder misiniz?
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
MÜSLÜMAN KUR'AN'LA NASIL BULUŞMALI
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
N.Arslan CANKORU
SAYILMAZ
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Elif TAVŞU
ŞİMENDİFER İLE BEKÂYA DOĞRU
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
KUDÜS Kan Ağlıyor, İslâm Âlemi GAFLETTE!... Türkiye'de Filistin ve Filistinliler Hakkında Hangi Yalanlar Dillendiriliyor? KUDÜS'Ü KURTARMAK MI DEDİN? Tuğrul Selmanoğlu Mescidi Aksa Kudüsten Böyle Seslendi
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim