21 Şubat 2017, 10:45 - 
Kaynayan Sular

Kaynayan Sular

Gün geçmiyor ki;

Ağır söylemler, büyük iddialar ve keskin ifadeler düşmüyor olsun gündeme.  Güçlü Devletler,her gün yeni bir strateji planı açıklıyor, çok sıcak hamleler yapıyor.

Yapılan bu hamlelerin en riskli ve en zorunu da Türkiye yürütüyor.  İçeride uğraştığı asalaklar, savaştığı örgütler yetmiyormuş gibi birde sınırlarında ve ötelerin de  terör örgütü yakıştırmasının yapıldığı kimliksiz devletlerle savaşıyor. Burada ciddi bir ayrıntı var, uğraşıyor-çalışıyor ya da savunuyor demiyorum, hepsinin içinde hatta çok daha fazlasının olduğu savaşıyor cümlesini kullanıyorum. Evet kabul etmeliyiz ki; Ülkemiz son dönemin en büyük savaşını veriyor, korkarım ki daha da şiddetlenecek bu savaş.

Neden mi ?

Şöyle bir bakacak olursak genel mahiyette kızışan bir dünya görüyoruz. Neredeyse tüm ülkeler bir hareketlilik içerisinde. Peki neyin telaşı, neyin koşuşturması bu diye sorsak;  Abd, Rusya ve Çin’in tepişmeleri nin getireceği olası felaketlerinin endişesi demekten çekinmem. Abd her gün yeni yığınaklar yapıyor, Bundan evvel Rusya’ yı rahatsız etmiş, Baltık’ a onlarca tank taburu göndermiş, sonra Çin sularına ajan denizaltılar göndererek agresif bir hamlede bulunmuştu. Şimdi de Güney Çin denizine Seyrüsefer özgürlüğü bahanesiyle en büyük uçak gemilerini konuşlandırmanın peşine düştü. Çin kanadından sert açıklamalar geldiği gibi hamleler de ardı sıra geliyor. Onlarda Akdeniz’ e yığınak yapıyor. Rusya ya baktığımızda diğerlerinden aşağı kalmadığı gibi onları sollayacak hızda sıcak sulara yani Akdeniz’e hakim olmanın derdinde.  Sürekli ve hız kesmeden sevkiyat yapıyor, Ortadoğu da en etkin güç olmanın hayalini kuruyor. Kuzey Kore, Güney Kore ve Japonya’ nın yanı sıra Ortadoğu da İran’ın  hamleleri de cabası.

Okyanus kargaşaları Akdeniz ve Karadeniz de ki başı boşlukları bir yana koyalım kaynayan bir diğer bölgede Ege suları. Ege Ülkemiz açısından çok önemi olan bir bölge. Komşu ülke Yunanistan ile evvelce yaşanmış düşmanlıklar ve husumetler malumlarınızdır. Yıllar geçse de öfke, kin ve hırsları hala geçmiş değil. AB ülkesi olmalarına rağmen ekonomik açıdan oldukça zayıflamış yüzlerce milyarlık borçların üstesinden gelmeye çalışan, halkın refah seviyesi dip bulmuş askeri ve strateji alanlarında kımıldayacak hali kalmayan fakir ve batak bir ülkedir Yunanistan.

Peki ama son zamanlardaki yeni oynaşmalarının ardında ne var? İt dahi gözüne kestiremediğine havlayamaz, kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp usulca uzaklaşırken, bunca sıkıntı ekonomik çöküntü ve yönetimindeki istikrarsızlıklara rağmen bu atarı nereden buluyorlar?

El cevap; Rothschild Ailesi.

Alman kökenli Yahudi bir aile olan Rothschild’ler Abd dahil, Avusturya dan Almanya ya, Fransa dan İngiltere ye kadar her yana kolu ulaşan, söz sahibi, ekonomik olarak güçlü ve yön verici olarak nitelendirebileceğimiz Üst Akıl Sınıfındandır.

Peki bu ailenin Yunanistan ile alakası nedir diye soralım,  Cipras’ ın Rothschild Ailesinin bir hizmetkarı olduğunu söylesem kafi  gelir umarım. Yunanistan ‘ın borçlarının kapatılarak refah seviyesinin eski düzeylere getirilmesi gerçekte bir hayal olsa da ağır yükü bu güçlü aile üstlendi.  

Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından yunanistan’ a kaçan helikopterdeki askerlerin iadesi gerçekleşmiyor. Gerçekleşmediği şöyle dursun, o helikopterde başka kimlerin olduğu bilgisi de açık değil. Pekala  neden hala; zayıf ve çelimsiz Yunanistan siyasi krizin çıkacağını bilmesine rağmen sığınmacıları vermediği gibi Ege sularında kardak bölgesinde de sürekli tansiyon yükseltmenin peşinde.

Biraz daha açalım konuyu, demem o ki Türkiye ye düşman olan (Neredeyse tüm dünya) ülkeler ortak bir planda birleşiyorlar. Ülkemizi topraklarının dışına taşmasını engellemek, pısırık, minnet altında ürkek ve emir baki talimatlara sadakat besleyecek bir Ülke haline getirmek. Terör de başarılı olamadılar ama pes etmediler halen devam ediyor, Finans noktasında saldırılar ekonomiye vurulan darbeler şiddetini azaltsa da bitmiş değil, Sınırlarımızda ismi belli olan kalleş örgütlerle mücadelemiz devam ederken, savaşın büyümesi için karşı cephede ki düşmana askeri sevkiyat ve mühimmat desteğini hiç durdurmayarak örgütleri devleştirmek devletleştirmek için çaba sarf ediyorlar.  Ama bunca şeye rağmen Türkiye yi durdurmayı başaramıyorlar aksine, adım atması, büyüme göstermesi iyiden iyiye gelişmesi onları farklı alternatiflere yöneltiyor. Bu alternatiflerden birisi de Yunanistan meselesi.  Rothschild avucunun içerisinde ki Yunanistan’ ı vakti geldiğinde Türkiye ye karşı kullanacak açık ve net savaş stratejisi yani. Bugün Ortadoğu da Suriye içerisine uğraştığımızın mislini Yunanistan cephesinden ege sularından üzerimize gelerek yapmayı planlıyorlar. Sular durulmayacak aksine kaynayacak.

“Kendi ışığına güvenen, Başkasının parlamasından korkmaz” diyor Victor Hugo.

İki kere ikinin dört etmesi matematiğin kuralıdır, 14 etmesi ise berekettir. Türkiye’nin hali de tam olarak bu değil midir. Gücü her geçen gün azalması gerekirken misliyle artıp korkmadan daima ileri adım atan ülke bakın bakalım dünyada başka kim var. Devletimizin, Askerimizin gücüne, Milletimizin inancına ve daha bereketli, daha verimli, daha güzel günlerin geleceğine olan inancımız da tamdır.

Kabul etseler de etmeseler de, İnansalar da İnanmasalar da, savaşın kazananı ve bu yüzyılın en büyüğü Türkiye olacaktır.   

Vesselam.

 

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ümit CABBAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim