25 Aralık 2019, 20:17 - 
Yıl Başı Değil Yılan'ın Başı!

Yıl Başı Değil Yılan'ın Başı!

Ehli Gaflet ehli dalalet ona Yıl Başı der alkış tutar, Ehli Hak Ehli Hidayet ona Yılanın Başı der veyl der.

Bir müslüman ki, Avrupa zalimlerinin İslam'a ve Muhammed aleyhisselamın ümmetine yaptığı sayısız zulümlere şahid olduğu halde onların sevinci ile sevinip onların alkışlarına alkış tutuyorsa veyl olsun yazıklar olsun....

Her sene her sene noel ve  yıl başı kutlamaları adı altında işlenen günahları taşkınlıkları isyanları elbette Cenabı Hak karşılıksız bırakmayacaktır, Dünya'da ve Ahiret'de hesabını soracaktır. 

Küfür ehli ve zalimler her gün her gün ellerine geçen her fırsatta müslümanlara her türlü zulmü reva görmektedirler. Suriye'den, Mısır'a, Urumçi'den, Arakan'a, Filistin'den Irağa ve dahi çeşit çeşit terör yapıları ile Türkiye'mize dahi el uzatmaya çalışmaktadırlar. Bütün bu zulümleri yapanları gözünüz önünde gördüğünüz halde onların eğlenceleri ile eğlenmek onların alkış tuttuğu şeylere alkış tutmak bi adım ötede onların kapkaranlık zihinlerini ve misyonlarına taşeron hükmünde olarak yakışıksız amellerde ve söylemlerde bulunmak ne derece bir iflasın eşiğine o insanı sürüklediğini kalbi ölmemiş akıl nuru sönmemiş olan herkes elbet anlar. 

Sadece son 1 yılın nefis muhasebesini insan yaptığın'da görecektir ki her gün yaşadığı imtihanlar mesuliyetler için ne kadar tevbe etse o kadar azdır. Bu süre zarfında Allah'ın verdiği ihsanlar içinde ne kadar şükür içinde olsa yine o kadar azdır. Daire daire genişleterek baktığında ise etrafında ağlayan yetimler kimsesizler sürgün hayatı yaşayan mazlumlar ve musibetler altında inim inim inleyen insanları görecektir. İşte Dünya'nın gerçekleri böyle iken bütün bunları yaşayarak şahid olurken bu insan neyin kutlaması neyin sevincini hangi haramları işleyerek kutlayacaktır. 

Kuran tefsiri Risale-i Nur'de Bediüzzaman rh. şöyle seslenir: 

Ey bu vatan gençleri! Frenkleri taklide çalışmayınız. Âyâ, Avrupa'nın size ettikleri hadsiz zulüm ve adâvetten sonra, hangi akılla onların sefahet ve bâtıl efkârlarına ittibâ edip emniyet ediyorsunuz? Yok, yok! Sefihâne taklit edenler, ittibâ değil, belki şuursuz olarak onların safına iltihak edip kendi kendinizi ve kardeşlerinizi idam ediyorsunuz. Âgâh olunuz ki, siz ahlâksızcasına ittibâ ettikçe, hamiyet dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü şu surette ittibâınız, milliyetinize karşı bir istihfaftır ve millete bir istihzâdır.

Evet bil hassa gençler taşkınlıklarda sefahet hayatına atılmada gençlik serhoşluğu ile hissiyatlarının ağır basması ile daha çok ön plandadırlar. Onlar nefislerini iman hakikatleri ile terbiye etmelidirler. Ve frenkler denilen zalimlerin adetleri eğlenceleri onların işlerine gelecek şeytan ve avanelerini mutlu edecek her amelden o gençler daha dikkatli olarak çekinmelidirler. 

Cenabı Hak cümlemize hidayet yolunda istikamet üzerinde gidecek bir iman ihsan eylesin maddi ve manevi musibetlerden günahlardan muhafaza eylesin. 

Araştırmacı - Yazar
Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
KABE TARİHÇESİ, ,KABEDEKİ İBADET, MANEVİ DEĞERİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
NİYET OKUMA MAHARETİ HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK MEHMET FIRINCI ABİ’YE SALDIRAN FETÖCÜLER(!) Said Özadalı Hakkında Suç Duyurusun'da Bulunmamın Perde Arkası?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim