25 Aralık 2016, 15:21 - 
Buruk bir YILBAŞI ve Sinsi Tuzaklar…

Buruk bir YILBAŞI ve Sinsi Tuzaklar…

Haçlı müttefikler; ülkemizi iç savaşa sürükleyerek yağmalamak için, legal ve illegal projelerle bütün itlerini üzerimize salmışken, böyle bir ortamda onların paskalyalarını ve noellerini, hangi mü’min gafilce taklit edebilir ki?...

Buruk bir YILBAŞI ve Sinsi Tuzaklar…

Bu önemli konuya başlamadan önce, özellikle şunu ifade etmek istiyorum:

Tüm İslâm âlemi kan ağlarken, zalimler Müslümanların, kadınların, çocukların ve hatta yardıma giden masumların üzerlerine bombalar yağdırırken, ülkemize yedi düvel ŞER güçler acımasızca saldırırlarken, bu sene yılbaşı programlarına meyledecek bir mü’min olacağını düşünemiyorum. Öyle yâ, Haçlı müttefikler; ülkemizi iç savaşa sürükleyerek yağmalamak için, legal ve illegal projelerle bütün itlerini üzerimize salmışken, böyle bir ortamda onların paskalyalarını ve noellerini, hangi mü’min gafilce taklit edebilir ki?...

Ne güzel söylemiş bir mütefekkir: “Yedi Hristiyan ortak olup kurban kesmedikçe, ben onlar gibi çam süsleyip yılbaşı kutlamam.” ..İşte bu konuda, şuurluca dik duruş budur…

Arz edeceğim tespitler sıradan tespitler değil, âyet, Hadîs ve sosyolojik olaylara dayalı tespitlerdir. Bir Müslüman ülkesi diye bilinen ülkemizdeki yılbaşı gecesindeki, gayri meşru olayları, israfları, kavgaları, gürültüleri, trafik kazalarını, hatta cinayetleri, bir nebze hatırlayarak lütfen düşününüz.

Bir de bunlara, masumca kutlama zannettiğimiz, “gayri Müslimleri TAKLİT” günahlarını, diğer gayri meşru kutlamaları ekleyecek olursak, bu konunun ciddi bir şekilde ele alınması gereği, çok net olarak ortaya çıkar. Bu nedenlerle, bunca çok önemli konular varken, bugün bu konu üzerinde duracağız. Önce şu Allah kelamına bakınız:
"...Sizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır..."
(Maide: 5/51) “Sen onların dinlerine uymadıkça ne Yahudiler senden hoşnut olur, ne de Hıristiyanlar. …” (Bakara, 120. Âyet.)

Hadîs-i Şerifler:

"Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa o da, onlardandır." (Ebû Davud, libas 4.) "Bizden başkasına benzemeye çalışan, bizden değildir" (Tirmizi, istizan 7.) buyuruluyor.

Bakınız İmam Suyûtî bu konuda ne diyor: “Gayr-ı Müslimlere benzemek ve onlarca kutsal sayılan gün ve vakitlerde onlar gibi hareket etmek, dinimizce bid'at (seyyi’e, yani mezmûm, şer) kabul edilir.”

Peygamber Efendimiz SAV bir gün tırnaklarını sırasıyla keserken, bir Yahudi çocuğu onu görmüş ve: “Tırnaklarını aynı babam gibi kesiyorsun!” demişti. 
Bunun üzerine SAV, tırnaklarını karışık olarak kesmeye başladı.
(Gazalî, İhyâ-u Ulûmiddin)

Anlaşılan o ki; en küçük bir âdette bile böylesine titizlik gösterilmesi gerekirken, tamamen gayrimüslim âdeti olan yılbaşı kutlamalarından sakınılması için, ne kadar çok titizlik gösterilmesi gerektiği çok net anlaşılıyor.

Dikkatinizi çekmiştir ki, kesinlikle haram olan fiillerden ve bu gecede yarışırcasına tüketilen içkiden ve kumardan hiç bahsetmedik. Çünkü muhatabımız, masum Müslüman kardeşlerimizdir. Fakat yine de kesinlikle haram olduğu halde, bazı saf Müslüman kardeşlerimizin ve sevdiklerimizin de düştükleri günahlardan birini daha hatırlatmadan geçemeyeceğim.

Yüce Dînimizin haram kıldığı “Milli piyango, toto, iddaa veya kumar gibi diğer şans oyunları” talihlilerine (!) genelde, “vayy be, döndü köşeyi” diye gıpta edilir.

Fakat; ehli takva kişiler veya din görevlileri ise bu şeytânî tuzağa düşenlere çok acırlar ve bu haram gelir, hayra ve hasenâta bile harcansa, cezalarının, Âhırette verileceğini haykırırlar. Oysa hırs ve cehaletleri yüzünden bu cürümü işleyenlerin birçoğunun cezalarını, ibret için daha dünyadaki sefaletleriyle çekmeye başladığını da görüyoruz.

Meselâ; Yıllarca deneyip de kazanamayan milyonlarca kişi, zaten kazanamamakla, boşu boşuna beklide bir serveti israf etmiş (haramda tüketmiş) oluyorlar.

Ayrıca, harama bulaştığı için de kazancının bereketi kaçıyor.

Bu tür olaylara çok rastladığım için, en büyük ikramiye çıkan talihlileri(!) inceleme ihtiyacı duydum ve ciddi bir araştırma yaptım. Ortaya çok İLGİNÇ bir netice çıktı:

Pek inancı olmayanların cezaları zaten ahirete bırakılıyor, bu herkesçe mâlum.

Özellikle, az Îmanı olup da bu cürmü işleyenlerin çoğunluğu ise başkalarına İBRET için daha dünyada, hatta kısa zamanda sefilleri oynamaya başlıyorlar. Ya aile huzuru tamamen bozluyor, ailesi dağılıyor. Ya da çok düşman kazanıyor veya ondan para koparamayanlar tarafından öldürülüyor. Bazıları da amansız bir hastalığa yakalanıyorlar veya acımasız sefalete dayanamayıp intihar ediyorlar…

Bunlar kuru iddialar değil, günlük haberlerde de gördüğümüz olağan vakıalardır.

·        Peki; bir Müslüman yeni yılı nasıl kutlamalıdır?

Öncelikle bu günü veya bu geceyi; kendisini bu yaşa ulaştıran, sayılamayacak kadar çok nimetlerini bahşeden Yüce Rabbine, hamd ve şükürle geçirmelidir. Her akşam evine giderken kuruyemiş vs. alıyor olsa bile, Allah cc. rızası ve Rasûlüllah SAV hoşnutluğu adına, bu akşam o âdetini (onlara benzememek için) mutlaka ertelemelidir. Her akşam TV açıyor olsa bile, o akşam aynı niyetle TV’u kapalı tutmalıdır. O akşam, kendisine yeni bir yılı bahşeden Yüce Rabbine karşı, şükür, hamd, zikir ve niyazlarda bulunmalıdır. Bu hassasiyetini, aile efradına, komşularına ve ulaşabildiği insanlara, “emr-i bilma’rûf ve nehy-i anil münker niyetiyle” anlatmalıdır. Eğer bu tebliğe de vakit bulamıyor ise en azından, bu yazıyı ve benzeri uyarıları FW ederek, birçok kimseye ulaşmasını sağlamalıdır. Bu vesileyle, hepinizin yeni yılınızı tebrik eder, âhir ömrümüzü bu ulvî duygularla değerlendirmemizi Yüce Rabbimizden niyâz ediyorum…

NOT: Esasında; Müslüman kişinin yılbaşısı, Hicrî aylardan Muharrem ayının ilk günüdür. Bu tavsiyeler o gecede de uygulanmalıdır.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER A.Raif ÖZTÜRK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Nurcan CANKORU
KİMDEN
Y
Metin ALKAN
DÜNYAYI YÖNETEN ADAM ROTHSCHİLD PARA İMPARATORLUĞU
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Umre Tatil Değil Meşakkatleri içinde Manevi Zevkleri Uhrevi Duyguları Yaşatan Bir Müekked Sünnet İbadettir “ANDIMIZ” ve Etki Alanları? PARANIN DA SATIN ALAMAYACAĞI ŞEYLER VARDIR Ehli Sünnet Müslümanların LUT kavmi ile İmtihanı
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim