13 Aralık 2016, 12:39 - 
HALEP YANIYOR; ÜMMET SUSUYOR...

HALEP YANIYOR; ÜMMET SUSUYOR...

Halep'te yapılan zulümler insanlıktan çıkmış, ve vicdani hiçbir vasfı kalmamış bir halde...

 Başta Esadın zalim ve gaddarca rejiminin hakim olduğu ve İran'nın Şii bölümünün de destek verdiği bu savaş.. Hayır hayır katliamda  1.7 milyonluk koskoca bir nüfusa sahip olan ,aynı zamanda kültürel miraslar arasında da yer alan büyük bir kültürel birikime sahip Halep şehrinden kalan sadece yıkık dökük harabe bir arazi ve yaşam mücadelesi veren 300.000 lik bir topluluk...

 
Niye?

 Aslında sormam bile komik oldu; oranın halkı Müslüman diye.. Şuan en son kalan çocuk hastanesi de bir iki hafta önce yıkılmak suretiyle  şehirde hiçbir hastanenin varlığı söz konusu değil ve o kadar kişiye yalnız 6 doktor var.. Hey gidi milyonluk Müslüman alemi... Ne de güzel avazımız çıkıyor öyle.. Baksanıza Esad ne kadar korkmuş hele BM el pençe divan.. Şiiler özür de diliyor...

 Neyi beklediğimizi bilmiyorum haykırmak için.. Bazılarınız diyordur ki 'E elimizden ne gelir, bu büyük mercillerin, devlet başkanlarının el atabileceği birşey..' Ya evet hakikaten o darbeyi de bakanlar durdurmuştu zaten değil mi.. Biz de öyle paşa paşa evlerde oturmuştuk.. Ne yani Türk olmayınca zor durumdaki , ya da vatanımıza dokunulmayınca ses çıkarmaya lüzum yok mu..? Yahu çok değil her Müslüman face'inde İnstagramında Tweeter'ında bir tanecik paylaşım yapsa Allaha her gece yalvarsa her gün bir Fetih suresi okuyup hediye etmeyi adet edinse neler değişir haberiniz var mı ? O kadar bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı ki bazılarımız o kimselerin insanlığından şüphe eder oldum.. 

 Kimse demesin bana; çok yüklenmiyor musunuz hanımefendi diye.. Biz susunca Esad'dan BM' den ne farkımız kalıyor ve biz susmasaydık herşey bu boyutta mı olurdu diye sorun kendinize.. Bir işgal girişimi tüm halkın katılımıyla nasıl geri çevrilmişti? Hem de meydanlara Halep için inecek olsak şuan darbeci askerler de yok ortada.. Bomba olur da ölürüz diye korkuyorsanız merak etmeyin ecel birdir değişmez ölüyorsanız da hak dava üzere ses yıpratırken verin canınızı.. Allah yolunda can veren şehittir daha ne istiyorsunuz, o şehadet makamını yana yakıla bekleyenler var, herkese nasip olmaz o paye..  Er geç öleceksek ve ölüm bir kereyse o niye Allah için olmasın bana bunu söyleyin..

 Ellerinizi her açtığınızda aklınıza gelmeli kardeşlerimiz, emin olun ahirette sorulacaksınız.. Düşünün ki şehrinizde hastane yok ve atılan bir bombada anneniz babanız ya da çocuğunuzun bir uzvu kolu, bacağı,ayağı vs. kopmuş, Hah işte o durumda Allah'a nasıl yalvarırsanız nasıl ağlayarak içiniz yanarak yardım beklerseniz öyle dua edin öyle Fetih okuyun..
Yemek yerken unutmayın orada iki üç fırın kaldığını öyle yeyin.. Yatarken yatağınıza insanların orada yatağının toprak olduğunu unutmayın bari yatağınızın rahatı batsın sizlere.. Madem yumuşak bir yatağa değiyor teniniz bari kalplarinize acı batsın.. Bakın kardeşiniz için ne çok şey yaptınız acısını o bilmeden Allah hatrına Rasul hatrına paylaştınız , empati kurdunuz.. Elinizdekine şükredip dert edindiğiniz küçük meseleler için kendinizi ayıpladınız...Ve her rahat an için Allahtan af dileyip pişman oldunuz..

 Bir videoya, bir fotoğrafa denk gelirseniz sosyal medyarda, kaçmayın.. Bakın o fotoğraflara va düşünün " Ben onların bu haline bakmaya dayanamıyorum, onlar bu hallere geliyorlar ve sevdiklerinin bu hallerine şahit oluyorlar.. Ben burda  rahat içinde onlar için ne yapıyorum??" Ve yerlerine kendinizi sevdiklerinizi koyduktan sonra onları, kardeşlerimizi, tecavüze uğrayan, hayatları kararan ve bu uğurda iffetlerini kaybetmektense canlarına kıymayı tercih eden bacılarımızı hiçbir duada unutmayın anın, anın, ağlayın..


 Ben de belki bu durumu ikinci sıraya koymuş, bu zulmü duyurmak için yeterince çaba harcamayan kardeşlerimizin gözlerini açmak dikkatleri bu yöne çemebilmek bir fayda sağlamak amacıyla bu yazıyı yazdım; teesir Allahtan, nusret Allahtandır..

Haydi.. Halep için dua, yardım, gönülden hüzünlenme zamanı..

"... Bu devirde Mü'minin Mü'mine yardımı dua iledir." Bediüzzaman Said Nursi Hz.

"Dua Mü'minin silahıdır." Hz. Muhammed (s.a.v.)

" Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var." Furkan suresi 77. Ayet

Selam ümmetin derdi ile dertlenen Mü'minlerin üzerine olsun..
Allaha emanet olunuz.

Araştırmacı-Yazar

Gülnihal Elif Kitapçı



YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gülnihal Elif KİTAPÇI HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?




 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim