07 Kasım 2016, 08:41 - 
HDP Bir FETÖ-PKK Projesidir

HDP Bir FETÖ-PKK Projesidir

HDP Bir FETÖ-PKK Projesidir

Toplumsal bir sorun varsa demokratik usuller gereği siyaset kurumunun işletilmesi makul ve masum bir tercihtir. Bu cihetle Kürt meselesinin çözümüne ilişkin siyaset kurumunun işletilmesi her çevreden kesimlerce vurgulanır.

Kürt halkımız adına etnik temsiliyeti kendi tekelinde gören PKK versiyonlu siyasi kanat, adları sürekli değişen ama çizgisi hiç değişmeyen partileriyle zoraki bir misyon üstlenmiş durumda. AK Partiyi bir kenarda tutarsak bölgede Kürt meselesini temel alan PKK partilerine alternatif başka bir merkez parti yok. Bu boşluğu değerlendiren HDP, bölgeyi kendi tekelinde gibi algılıyor ve bu algıyı pazarlıyor.

Temmuz 2015 tarihinden buyana bölgede yaşananları dikkate alıp bugüne baktığımızda bölgenin siyasi analizini yapmak daha anlamlı. Öyle ki, PKK bölgede çok ciddi bir korku hegemonyası oluşturmuştu. Eğer HDP barajı aşamaz ya da bir bölgede düşük oy alırsa orayı cehenneme çevireceklerinden kuşku duyulmuyordu: “Devlet sizi koruyamaz. Bugün Erdoğan’a güvenip bize yüz çevirdiniz diyelim. Peki Erdoğan’dan sonra ne yapacaksınız? Yine elimize düşeceksiniz.” gibi psikolojik tehditlerle oy devşirme yolu tutmuşlardı.

Tabi bir de meselenin FETÖ ayağı vardı. Hatırlatmak isterim BDP’nin isim değiştirerek HDP olmasının fikir babası FET֒dür. Bu isim değişikliği sıradan bir hamle değil, öncekilerden farklı. Yani yeni kurulacak olan HDP bir Türkiye partisi olacaktı. Sadece doğunun değil, batının da oylarına talipti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş allanıp pullanıp sempatik lider gibi takdim edilerek Türkiye partisi iddiası perçinlendi. Sonrasında genel seçim sathına girildiğinde FETÖ parti olarak seçime girilmesi yönünde garantili teminat verdi. Erdoğan ve AK Parti karşıtı bütün kesimleri HDP’nin barajı aşması konusunda ikna eden FETÖ, böylece AK Parti’nin tek başına iktidar oluşunun önünü kesmiş olacaktı. Kaldı ki FET֒nün tezgâhı 7 Haziran sonuçlarına göre CHP ile HDP, AK Partiyi iyi sallamıştı (!)

Hesapta Kürt vatandaşlarımız; artık bölgelerinde barış ve refah olacak, çatışma yerine siyasi uzlaşma olacak diye bekliyordu. Batıda HDP’ye destek veren vatandaşlarımız ise HDP’nin artık Türkiye partisi olduğunu, PKK’yı saf dışı bırakarak inisiyatifi ele alacağını düşünüyordu. Fakat HDP rolünün hakkını veremedi. Siyasi netice alana dek FET֒nün emrinde iken, seçimlerden hemen sonra  PKK’nın emrinde iş görmeye başladı…

Kendisine hangi görev münasip görülmüşse onu icra ediyor. Emirleri devletten ya da milletten değil, bizzat ve tamamen PKK’dan ve dış mihraklardan alıyor. Ona göre hareket ediyor, konuşuyor, siyaset belirliyor. Öyle ki Yüce Meclisi terör avukatlığı makamına çevirmişler. Vekiller teröristlerin özel güvenlik görevlisi gibi operasyonlar üstlenirken yasal zırhlardan istifade ediyorlar. Makam araçlarıyla teröristlere cephane taşıyorlar. Halkı galeyana getirebilmek adına ajan gibi çalışıyorlar. Dış mihraklarla Türkiye aleyhinde sürekli temas halindeler.

HDP’li belediyeler ise artık açıktan açığa teröristlerin emrinde çalışıyor. Hendekler kazıyor, araç tahsis ediyor, bomba aracı temin ediyor, güvenlik görevlilerini zaafa uğratıyor, personellerine öder gibi teröristlere maaş ödüyor. Mekanları teröristlerin lojistik hizmetinde. Gerektiğinde kamuflaj olarak kullanılıyor. Yani hülasa, devletin imkanları ve makamları teröristlerin emrinde devlete ve millete karşı kullanılıyordu.

Öte yandan FETÖ sadece HDP’ye siyasi akıl vermekle kalmamış, bir yandan da asker kıyafetli militanları hükümeti zor durumda bırakabilmek adına, kuyruklarını sıkıştıran Erdoğan nefreti adına PKK’ya hem istihbarat sağlamış, hem silah desteği vermiş, hem güvenlik güçlerimize zayiatlar verdirmiş, hem de uluslararası konjektürde dengeleri bozacak adımlar atmıştı.

Ve bugün…

Devlet hiç olmadığı kadar terör ile mücadelede kararlı… Hiç olmadığı kadar içteki ve dıştaki hainlerin farkında… Hiç olmadığı kadar takkeleri ve maskeleri alaşağı etmiş… Hiç olmadığı kadar kendinden emin ve cesaretli…

HDP bugüne dek hem yasal dayanaklardan, hem halkı galeyana getirebileceği güvencesinden, hem dış dostlarından cesaretle pişkin pişkin devlete ihanet ve isyan cüretini her ortam ve fırsatta sergilemekteydi. Ancak bugün umduğu desteği bulamıyor, hayal kırıklığına uğrattığı gibi kendi hayal kırıklığı yaşıyor. Ne HDP ne PKK ne akıl verenleri hesap yapamaz haldeler.

Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün; artık devlete ihanet eden, isyan eden, milli birlik ve bütünlüğümüze, istiklal ve istikbalimize kast eden her türlü terör ve karanlık odakların ayrım gözetmeksizin, amasız, keşkesiz bütün damarları kesilecek, yolları tıkanacak, emelleri tepelerine inecek...

Çünkü 15 Temmuz şahit ki artık topraklarımızda hainleri, sütü bozuk istemiyoruz... Yeni ve güçlü Türkiye’yi inşa edecek nesiller, neferler istiyoruz.

Ahmet ÇİÇEK

     

  YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ahmet ÇİÇEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim