20 Ekim 2016, 13:15 - 
KUDÜS MUZAFFER OLMAZSA ORHANLAR BİTMEYECEK!...

KUDÜS MUZAFFER OLMAZSA ORHANLAR BİTMEYECEK!...

Geçtiğimiz günlerde Orhan Buyruk isimli mücahid, Kudüs sevdalısı abimizin tutsaklığı gündeme bomba gibi düştü..

  Orhan Buyruk abimiz 28 Eylül'de Kudüs'ü ziyaret amaçlı Filistin'e gidişinde indiği havalimanında gözaltına alınıp Telaviv'e götürülerek israil istihbaratınca 21 gün esir alındı. Hepimiz tweetlerle gündem oluşturarak seferber olduk ve yetkili merciilere ulaştık. Sesimiz duyurduk, ümmet bilincini bir nebze olsun elde ettik.


 Bir nebze olsun diyorum çünkü eğer gerçek ümmet bilincini yakalamış olsak ne bu zulüm yapılabilirdi ne de orada onca mazlum hala işkence görüyor ve hayatları İsrail askerlerinin keyfine kalıyor olurdu. Zaten bu dert ile dertlenip gitmişti Orhan abi ve bu tutuklanışı dikkatlerin oraya yönelişi davasına olan düşkünlüğü ile zuhur bulmuştu belki de..Şimdi şu bilinmeli ki biz eğer bu davaya ilk mescidimize Filistin'e Kudüs'e yönelmez isek İsrail meydanı daha çok boş bulacak ve Orhanlar ve ölen Filistinliler tükenmeyecek..

 Kudüs Müslüman beldedir, Filistin Mecid-i Aksa bizimdir! Ama biz ziyaret etme konusunda, onu sürekli aklımıza kalbimize taşıma konusunda toplumca o kadar ilgisiz o kadar duyarsızız ki hala İsrail askerleri ellerini kollarını sallayarak insanlıktan uzak varlıklarıyla orada gezebiliyor, herhangi bir sivilin, bir gencin umarsızca canına kıyabiliyor ve Aksa'da ayinler düzenleyebiliyorlar..

 Ve bu korkunç tablolara bir grup Aksa yürekli güzel insan dışında kimse önem vermiyor sözü açılsa üzgündür fakat.. Anlaşılmaz bir tablo var sessizlik neden bu kadar aldı başını gidiyor, umarsızlaşmak neden kimsenin vicdanını sızlatmıyor?..

 Sözün özü artık bu olayla da fark edilmeli ki İsrail iyice gemi azıya aldı ve bu durumda biz ses çıkarmasa idik  hala vatandaşımızı olur olmaz haksız sebepler ile alıkoyuyor yargılıyor olacaklardı.. Hala da orada bizim öz Mescidimiz'de çok rahat gezebiliyorlar. Artık seslerimizi Aksa için yükseltme zamanı, biz Müslümnız yani aynı zamanda dava insanıyız , davasız Müslüman olmaz. "Zulme rıza zulümdür." düsturunca zulümden uzak durmalı, mutlaka tepkimizi dile getirmeli , bir kere de olsa Aksayı ziyaret etmeliyiz. Çünkü toplumdaki en yanlış algılardan biri de şudur ki " Orada savaş var İsrail askerleri herkesi öldürüyor, gidersem bana da zarar verebilirler." Hayır kardeşim bilakis ziyaret edilen yere asker bile sokmuyorlar, orada öyle bir müdahale yok ve esas gidersek misafir varlığı dolayisiyle giremiyorlar. Yani bizim orayı ziyaret etmemiz ne tehlikeli, ne riskli aksine yararlıdır, sahiplenişimizin bir simgesidir. Ve unutulmaması gereken bir önemli nokta da şudur ki zalimin zulmüne göz yumulursa, zalim zulmünü artırır. Örnekte de gördüğünüz gibi Filistin'de yaşayanlarala kalmayıp orayı ziyarete gelenler de hedef tahtasına oturtulmaya başlanmış durumda..


 Artık bir Müslüman olarak neler yapmamız gerektiğini daha iyi farkında olalım ve Kudüs'ü sahiplenelim. Bu dava biz Müslümanlarındır!!

 Selam davasına gönülden bağlananların üzerine olsun..

 Araştırmacı-Yazar
 Gülnihal Elif KitapçıYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gülnihal Elif KİTAPÇI HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim