06 Ekim 2016, 11:09 - 
CHP İzmir Milletvekili Tuncay ÖZKAN Nurcu mu Oldu?

CHP İzmir Milletvekili Tuncay ÖZKAN Nurcu mu Oldu?

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay ÖZKAN'ın sosyal medya hesaplarında paylaştığı İslamda tesettür konulu sohbetten bir kesit çok ilgi gördü. Bende görünce gözlerime inanamadım.

Zira bildiğimiz kadarı ile Tuncay ÖZKAN böyle İslami sohbet video paylaşan biri değil. Videoda bir detayı gözünden kaçırmış olmalı ki paylaştığı video sebebi ile pek çok nurcu Tuncay ÖZKAN'ın Risale-i Nur reklamı yaptığını bunun bir nevi Kuran davasına hizmet olduğunu ve bu tanıtımı vesilesi ile merak uyandırıp Risale-i Nur'a yönlendirip araştırılmasını sağladığına hizmet ettiği kanaatini dile getirdiler. 

Gelgelim paylaştığı video Risale-i Nur okuyan ve okutan bir dernek. Bu dernek ile bir kaç defa Kutsal Toprakları ziyaret etmiştim ve bu derneğe bir kaç defa ziyarette bulunmuştum. Adından çokça söz ettirebilecek bir dernek değil. Bir gurup gencin bir araya gelerek kurdukları İstasyon İlim ve Kültür Derneği. Chp milletvekili Tuncay ÖZKAN'ın sohbetini paylaştığı genç ise Ahmet Şahin DİDİN. Bugüne kadar pek çok genci sokaklardan çekip hayata kazandırmış kötü alışkanlığı olan pek çok gencin tevbe etmesine vesile olmuş hatta afrikaya kadar gidip nerede bir ihtiyaç sahibi var ÇARE derneği ile yardımlarına koşmuş bir genç. Kendisi öyle varlıklı biride değil hatta fakir bir genç olmasına rağmen o yoklukta insanlara nasıl faydam olur onların ahiretlerine nasıl faydam olur onlardan nasıl dua alabilirim diyen bir genç. Kısacası tanıdığınızda Allah böyle gençlerin sayısını arttırsın diyebileceğiniz bir genç.

Üstad Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını merak edip araştıranlar göreceklerdir ki ömrü hapislerde, zindanlarda, sürgünlerde, türlü türlü iftira ve hakaretlere maruz kalarak geçmiştir. Fakat sorulduğunda bu zat ben onlara hakkımı helal ettim imanlarını risale-i nur ile kurtarsınlar bana bu yeter onların aleyhimizde olması ile davamız neşr oldu insanlar arayıp buldu diyerekten bir nevi muhaliflerininde Kuran davası olan Risale-i Nur'a hizmet ettiklerini ortaya koymuştur. İşte tamda bu noktai nazardan bakıldığında CHP milletvekili Sn. Tuncay ÖZKAN'ın tesettür hakkındaki bir sohbetin sadece küçük bir kesitini muhalif olarak dahi olsa ilan etmesi o videoda görünen Risale-i Nur'a karşı insanların merakını uyandırır ve bu büyük bir hizmet olur. Hatta milletvekili Tuncay ÖZKAN'ın böyle bir video paylaşması neticesinde yaptığı Risale-i Nur reklamını ilanını duyurusunu belki kimse yapamaz yapsa da bu kadar ses getiremez. Bu yüzden nur camiasında bu tarz tanıtımlar tebrik ile maşallah ile karşılanır. CHP İzmir milletvekili Sn. Tuncay ÖZKAN bu yazımızdan haberdar olursa kendisinden ricamız daha fazla Risale-i Nur eserlerinin gösterildiği öne çıkarıldığı sohbetleri yayınlamasıdır. Zira kendisi istifade etmesede muhalif olarakta yaptığı tanıtımlar vesilesi ile başka insanların Risale-i Nur eserlerine ulaşmasına vesile olabilir. Geçmişte Bediüzzaman'a ve Risale-i Nur'a muhalif bir solcu gazetenin Bediüzzaman aleyhi yazılarını gören bugün İstanbul İlim ve Kültür Vakfında olan A.Raif ÖZTÜRK abimiz bu vesile ile Risale-i Nur talebesi olmuştur. Bundan ötürü Tuncay ÖZKAN'ın teşvik edilmesi daha çok Risale-i Nur içerikli sohbetleri paylaşması önem arz etmektedir aynen devam etmesini ve gündemde tutmasını kendisinden rica ediyoruz. Vesilenizle ufak sessiz kendi halinde bir dernek tanınmış ve daha geniş kitleye Risale-i Nurları ulaştırmış ve destek görmüştür. Böyle bir destek için şahsım adına CHP İzmir milletvekili Tuncay ÖZKAN'a teşekkür ediyor inşallah kendisininde Risale-i Nur'ları temin edip okumasını Mevladan dualar ile niyaz ediyorum. Zaten CHP İzmir milletvekili Tuncay ÖZKAN daha rahat ve kolay bir şekilde Risale-i Nur lara Diyanet İşleri Başkanlığından ulaşabilir resmi olarak yayını ve satışı devam etmektedir. AK Parti hükümetine ve Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip ERDOĞAN'a Risale-i Nur'a sahip çıktığı için hassaten dua ediyor destekliyoruz. Rabbim hizmetlerini daim eylesin. 


Son olarak Chp İzmir milletvekili Tuncay ÖZKAN'ın paylaştığı video tesettür risalesi sohbetinden bir kesit değildir. O sohbeti yaparken İstasyon ilim ve kültür derneği başkanı Ahmet Şahin Didin'in verdiği bir elma örneğidir. Anlatılmak istenen kadının erkeklerin kötü hayallerinden ve eylemlerinden kurtulması için İslami reçetelerdir ayet ile farz kılınmış tesettürdür. Bunu da akli ve mantiki deliller ve misaller ile izah etmesidir. Zira tesettür kadın için bir kale dir. Erkeklerin göz hapsinden o kadını kurtarır. Şayet tesettür Allah'ın emri olmasaydı (haşa) yine kadınlar kendilerini kötü erkeklerin kötü bakışlarından ve tehditlerinden kurtarmak amacı ile kendileri için yine tesettüre girer zinetlerini güzelliklerini saklamaya çalışırlardı. Yani bunda tartışılacak bir şey yok insanlığın gerçeği böyle. Biraz düşünmek bu konuda yaşanan mağduriyetlere bakmak yeterli olacaktır kanaatindeyim. 


Bu vesile ile tekrar Chp İzmir milletvekili Sn. Tuncay ÖZKAN'a teşekkür eder Risale-i Nur'un reklamını muhalif olarak da olsa  yapmasını kitlelere duyurmasını ister umum nur talebelerinin nurcuların bu durumdan memnun olduğunu haber vermek isterim.

NkdnRX.jpg (608×556)


kEa9yD.jpg (570×652)

Araştırmacı Yazar
Süleyman Yasin AKDENİZ YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
Metin ALKAN
İSLAMİ DÜŞÜNMEK....(TEFEKKÜR)
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Risale-i Nur Adı Altında Kurulan Derneklere Yöneltilen Sorular ve Sorunlar? MÜJDELER OLSUN DOĞDU BATMAYAN GÜNEŞ! HAKKIN VE HALKIN EN ÇOK ÖVDÜĞÜ İNSAN ECZACI İLE MÜNAZARA
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim