18 Ağustos 2016, 16:40 - 
Gülen'i FETÖ Yapan Beyaz Türklerdir

Gülen'i FETÖ Yapan Beyaz Türklerdir

Nüfusun %99'u Müslüman olan bir ülkede muhafazakar bir vatandaşımıza siyasette, orduda, mülkiyede, adliyede, ilmiyede hayat hakkı tanımayan Beyaz Türkler Gülen'e FETÖ olma imkanı vermişlerdir. FETÖ, Beyaz Türklerin oluşturduğu konjektürde muhafazakar insanlarımızın milli manevi duygularından, bastırılmış hayallerinden yol bularak Cumhuriyet tarihimizin en kahpe canavarı olmuştur.

Osmanlı’dan günümüze Türkiye muhafazakâr bir ülkedir. Halk dilinde %99’u Müslüman diye tanımlanır.

Lale devri sonrası başlayan Batıcılık akımı sonrasında özellikle Jön Türkler ve daha sonra İttihatçıların sivrilmesiyle 31 Mart Vakasında ilk kez açıktan açığa “irtica” bir tehdit ve hall gerekçesi olarak kullanıldı.

Cihan Harbi, Çanakkale Zaferi ve Milli Mücadele’de milli-manevi ruh temel dayanak noktası olduğu halde Türkiye Cumhuriyeti ilk kurulduğu anlardan itibaren halka rağmenci bir tutum sergileyen Beyaz Türklerin çoğunluktaki muhafazakârlara karşı tahakkümüne tanıklık ettik.

Muhafazakâr vicdanın sesi her yükseldiğinde darbeler ve baskılarla sindirildi. Çoğunluk olmanın gücünü kullanamadılar. İktidar olsalar da muktedir olamadılar.

İlmiye, kalemiye, basın, STK’lar bir taraftan. Öte yandan Peygamber ocağı dediğimiz, askerine Mehmetçik dediğimiz gözbebeğimiz ordumuz da halka rağmenci grubun içinde yer aldı. Öyle ki muhafazakâr olan bir komutanın orduda dini vecibelerini aşikarane yerine getirmesi hayal bile edilemezdi.

Muhafazakâr kesime okumayan, dinci cami fakiri, sövene dilsiz, dövene elsiz, korkak ve sükût içinde fasit bir kitle olarak bakıldı.

Okumak için meşru yollara girdiğinde ise türlü türlü engellere maruz kaldı…

Bunlar mazimizdeki gerçeklerimiz.

Şimdi de bu ahvalde Gülen’in nasıl FET֒ye dönüştüğüne bakalım.

Gülen, 1960’larda hain planını devreye sokarken işte bu konjektüre göre yol tuttu.

Eğitim sektöründen giriş yaparak, traşlı ve kravatlı vitrin insanlar yetiştirerek ve bunları önemli makamlara yerleştirerek muhafazakâr kesimde ciddi bir heyecan uyandırdı. Gülen’in kendisi antipatik olsa da vitrindeki numuneleri pek sempatikti.

Muhafazakâr kesimden kimileri malıyla, kimileri gayretleriyle, kimileri evlatlarıyla, kimileri dualarıyla asla bir zarar gelmeyeceğinden emin olarak bu harekete destek olmaya çalıştılar. Sorgulama, araştırma ihtiyacı dahi duymadan teslim oldular. Ne var ki artık muhafazakâr insanlar da devlet makamlarında olacak, camilerde kravatlı insanlar da olacaktı.

Gülen yapılanmasının hızla büyümesi, Türkiye hatta dünya gündeminde yer edinmesi sırasında arada dikkat çeken kuşku verici hadiselere ve cevapsız sorulara rağmen muhafazakâr kesimden destek gördü. Güç arttıkça muhalif sesler de duyulmaz oldu.

Türkçe Olimpiyatları halk ile doğrudan teması da sağladı. Bu güven tazeleme anlamına gelmekteydi. Millet evlatlarını bu yapının bir tarafına iliştirebilmek için adeta yarışıyor oldu.

Muhafazakâr insanlarımız ve bil hassa bu hareketin içinde öyle ya da böyle hasbelkader bulunmuş kişiler yapının türlü manevralarla, takiyeler yaparak hassas kurumların içerisine sızmaya çalıştığından da haberdardı. Evet metot meşru bir metot değildi ama orduda, emniyette, yargıda, üniversitelerde, mülkiyede alnı secde gören imanlı kişilerin varlığından ne zarar gelirdi ki… Zaten bunca zaman bunun eksikliğinden şikâyet edilmiyor muydu?

 İşte sorunun bel kemiği… Eğer Beyaz Türkler Türkiye’yi tekellerinde görmeseler, halka rağmenci bir tutum sergilemeseler, meşru yollarla kazanılan hakka razı gelseler sinsi bir şekilde örgütlenmelere pirim verilir miydi?

Bu sadece FETÖ ile de ilgili değil. FETÖ ile hiç ilgisi olmayan niceleri mesela 28 Şubat sürecinde Cuma namazını kılabilmek için tenha bir köşede cami aratan Beyaz Türkler… Siz evet siz Gülen’i FETÖ haline getirdiniz. Nasıl bir canavar beslediğinize hayretler içerisinde bakıyorsunuz şimdi. Birbirinizden şüphe duyuyorsunuzdur hatta.

Beyaz Türklerin de büyük bir özür borcu var bu millete…

15 Temmuz millet ve devletin bir ve bütün olduğunu bizlere ispatladı. Millete rağmen devlet, devlete rağmen millet olamaz.

Vatan, millet ve bayrak bizlerin müşterek paydası olacak, olmalı… Kavga etsek de küssek de bu vatandan başka bir vatanımız, bu bayraktan başka bir bayrağımız olmadığını bilecek hep birlikte tek millet olduğumuzu asla unutmayacak, birlikte düşecek, birlikte yükseleceğiz. İçteki hainleri birlikte temizleyecek, dıştaki düşmanlara birlikte kükreyeceğiz…

Bu ya böyle olacak ya da hainler düşmanlar kazanacak…

Allah’ın Nusret eli üzerimizden eksik olmasın.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ahmet ÇİÇEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim