18 Ağustos 2016, 13:32 - 
Kendilerini Yazıcı Nurculardan Göstermeye Çalışan Gizli Twitter Kullanıcıları ve Meşhur Yalanları

Kendilerini Yazıcı Nurculardan Göstermeye Çalışan Gizli Twitter Kullanıcıları ve Meşhur Yalanları

Aslında bu konulara pek girmek istemiyorum fakat vesvese ve şüphe kabilinden bu tarz yalanları gizli isim ve rumuzlar ile yayarak konuyu bilmeyen insanların kulaklarına üfledikleri için istifadeli bir çalışma olma ümidiyle bu kimseleri deşifre ediyorum ki ne kadar hilelerinin zayıf ve çürük olduğunu herkes görsün ayık olsunlar inşallah.

Geçtiğimiz gün kendilerini yazıcı nur cemaatinden gibi göstermeye çalışan bir kaç sosyal medyadan kişi bana ulaştı. Rahatsız oldukları konu Bediüzzaman'ın varisi Hüsnü Bayram ağabeyin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile olan resimlerini paylaşmam ve varis vekil diye üstüne basa basa defalarca belirtmiş olmam. Öyle bir tepki verdiler ki varislik meseleni yalanlamakla kalmayıp hayatlarını nurlara vakfetmiş bu ağabeyler için  mason destekcisi hatta 18nci lema risalesini gizlediler gibi yalanlar ile hakikatte olanları çarpıtmaya çalıştılar. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı iken Recep Tayyip Erdoğan Bediüzzaman'ın varisleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. gXn6Y2.jpg (648×283)
Bu görüşmede Üstadın varisleri dışında yakin talebeleride vardı. Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez ve Millet vekili Said Yüce'de bu görüşmede vardı. Ve Bu görüşmeler netice verdi o dönemde Başbakanımız olan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Diyanet işleri Başkanlığı Risale-i Nur'a sahip çıktı fetullahçı terör örgütünün sadeleştirme adı altındaki risale-i nurları tahrifin önü kesildi. 

Daha sonra Bediüzzaman'ın fetö aleyhindeki varisleri bir anda peş peşe vefat etmeye başladılar. Öyleki bu durumu Ak Parti Millet vekili Said Yüce gündeme getirdi. Konu hk haber linktedir : http://arastirmaciyazarlar.com.tr/haber/4727-bediuzzamanin-talebe-ve-varislerinin-olumlerinde-f.html

Daha sonra Bediüzzaman'ın hayatta olan varisi Hüsnü Bayram ağabeyi Cumhurbaşkanımız ağırladı fetö mücadelesinde istişarelerde bulundu. 

pEjnAa.jpg (600×506)

Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Bediüzzaman'ın varisleri ile istişarelerden sonra gerek önceki miting meydanlarında gerekse canlı yayın tv programlarında fetö ile nurcuların birbirine karıştırılmamasını risale-i nur ile fetöcülerin alakası olmadığını defalarca anlattı. Kısacası kendisini yazıcı nurcu gibi uyduruktan gizli isim rumuzlarla gösteren bu gibi kimselerin yalanlarının ne kadar çürük olduğunu Cumhurbaşkanımızın Bediüzzamanın varislerini muhatap alıp görüşmesi ve bu görüşmelerden sonra Diyanet İşleri Başkanlığı ile Risale-i Nurları koruma altına aldırması zaten mevzuyu açıklığa kavuşturuyor. Böyle bir gerçeği çarpıtanlara fetönün değirmenine çalıştıklarını ima ettiğimiz söylediğimizdede yine kod isimler arkasına gizlenerek feryad figan ediyorlar. Halbuki 7 ağustos 2014 yılındaki Twitterda Kendini Gülen Cemaatinden Tanıtan Trole Reddiye yazımızda aynı yolu deneyen fetöcülere verdiğimiz cevap linktedir okuyunca benzerlikleri sizide şaşırtacaktır. http://arastirmaciyazarlar.com.tr/haber/3822-twitterda-kendini-gulen-cemaatinden-tanitan-trole-.html 

Bahsettiğim 2 twitter hesabından biri kendini sildiği için onun kayıtlarını ve ismini vermeyeceğim zira o biraz daha deli kanlı idi adı ile sanı ile meydanda idi. Bu kişi gibi rumuz arkasında konuşmuyordu. 

7AYDjL.jpg (524×452)

6mQN0l.jpg (556×570)

bu şahısın yalanı ortaya çıkınca hukuk ile tehdit ediyor. Fakat bilmediği bir şey var ortada kendi şahsı yok kimliği yok kendine ait hiç bir bilği yok tamamen gizlenmiş şekilde ne olduğu meçhul biri. Ve bu gizliliği içinde sataşma yapıp sataşmasının cevabını aldığında cevabını hukukamı vermek istersin diyor. Bu köşe yazımızda diyorum ki hukuka versin çünkü cidden bu kadar peşpeşe yalanı gizli kod ismiyle bana yazan kişi kim gerçekten çok merak içindeyim bu vesile ile merakımızı gidermiş olacağından şüphesi olmasın.

Gelelim yazdığı yalanlara
Birinci yalanı : 18nci lemanın gizlendiği yalanını söylüyor. Halbuki bunu bütün nur cemaati bilirki Bediüzzaman'ın bütün eserleri piyasadadır meydandadır. Bahsettiği risaleler kerametlerle alakalı olduğu için üstadın her mevzuyu herkese vermeyin ehillerine verin işaret etmesi sebebi ile bunlar böyle meseleleri cemiyete konuyla alakası olmayan insanlara serişte edilmesini istiyorlar. Halbuki bu bahsettiği gizlendi dediği risale Bediüzzaman'ın varisi hüsrev ağabey olmak üzere diğer varisleri Mustafa Sungur Said Özdemir Hüsnü Bayram ağabeyler gibi varisler hepsi bu eserleri Osmanlıca olarak yani hattı kuraniye ile muhafaza edip neşrettiler. Bu kişiler hattı kuraniyede bu eserlerin kalmasını latinceye çevrilmemesinden rahatsız oldukları için niçin latince ceviri yapmıyorsunuz 30 yıldır diye yaygara koparıyorlar. Halbuki risale-i nurları hep osmanlıca ve el yazma  neşreden hayrat vakfı dahi risale-i nurları mukayeseli olarak daha bir kaç seneye kadar yeni yeni latinceye çevirerek basmaktadırlar. Yani bu kişiler aynı zamanda 18nci lemayı latinceye çevirip yaymamış Bediüzzaman'ın varisi Hüsrev ağabeyi ve hayrat neşriyatı zan altında bırakıyor gizlediler diye yaygara kopararak bediüzzaman'ın diğer talebelerine saldırıyor. 

İkinci Yalanı : Bana deccal komitesinin avanakları diyor. Halbuki hakkımda basit bir google araştırması yapan benim Risale-i Nur da ismi çilingir ali savran olarak geçen nurun hizmetçisi bir büyüğün torunu olduğumu aynı dedemin üstad ve varisleri ile nasıl bir hukuk içinde olduğunu aynı dedemin hayatta olan Said Nuri Ertuk ile hatıralarını bizzat sorarak dinleyebilir öğrenebilir. Bilgi almak için haber linki : http://arastirmaciyazarlar.com.tr/haber/3322-bediuzzamanin-duasina-mazhar-olmus-nur-kahramani-e.html 

Yani bize iftira atan kendini gizleyen kimse kendini gizlemeyen ve yalanlarını meydana çıkarana Deccal komitesi avanakları diyor. Sonra böylelerine fetönün değirmenine çalışıyorsunuz dediğimizde hukuka gideceğim diyor nereye giderse gitsin bizde görelim herkes tanısın kimmiş bu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı işleri varislerle görüşmesini karalamaya çalışan kişi ve kişiler kimse gizli kalmasın?

Üçüncü Yalanı : Bediüzzaman'ın varislerini red ediyorlar. Konu hakkında üstadın zaten el yazısı ve risale-i nurda çok beyanları var özetle şöyle ki : 

"Bediüzzaman Said Nursi’nin eserlerinin yetkili eller tarafından basılması ve asliyetinin muhafaza edilmesi için, Bediüzzaman’ın asıl VASİYETNÂME'sinin nazara alınması zaruret olarak görülmektedir. Sonradan Noterde verilen VEKÂLETNAME (1960 tarihli) asıl Vasiyetnameyi tam yansıtmayabilir. Sonraki tarihli belgeler ise, 1960 tarihli belgenin tekrar teyidi yahut isimlerin şerhi mahiyetindedir. 
 
Bu sebeple bandrolde esas alınacak yetkili şahıslar, Bediüzzaman orijinal imzası bulunan ve sağlığında Emirdağ Lahikası adlı eserinde yayınlanan Vasiyetnâmeye göre, şunlardır:
1. Abdullah Yeğin
2. Hüsnü Bayramoğlu
3. Said Özdemir
4. Ahmet Aytimur
5. Salih Özcan.
 
Bediüzzaman kendi kanunî mirasçılarına (Seyda Ünlükul ve Saide Ünlükul) herhangi bir hak bırakmamıştır. Ancak verâset ilamları ve Türk medeni Kanunun gereği, ayrıca manen onlara hürmeten muvafakat alınması sonradan meydana gelecek ihtilafları önleyecektir. 
 
19.09.1957 tarihli bu Vasiyetnâme, Bediüzzaman’ın el yazısını ve imzasını ihtiva eden asıl Vasiyetnâmedir. Bu esas alınmalıdır. Ayrıca 15 vâris ve vekilini kendi el yazısıyla kaleme almıştır. Bundan daha sağlam bir kaynak bulunmamaktadır. Buna göre Bediüzzaman’ın asıl vâris ve vekilleri şunlardır: Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayramoğlu, Said Özdemir, Ahmet Aytimur ve Salih Özcan.
 
“Aziz, sıddık kardeşlerim ve vârislerim!
Ecel gizli olmasından, vasiyetname yazmak sünnettir. Benim metrukâtım ve Risale-i Nur'dan olan benim hususî kitablarım ve güzel cildlenmiş mecmualarım vesair şeylerimin bütününü, Gül ve Nur fabrikalarının heyetine, başta Hüsrev ve Tahirî olarak o heyetten oniki {(*): Kardeşim Abdülmecid, Zübeyr, Mustafa Sungur, Ceylan, Mehmed Kaya, Hüsnü, Bayram, Rüşdü, Abdullah, Ahmed Aytimur, Âtıf, Tillo'lu Said, Mustafa, Mustafa, Seyyid Sâlih.} kahraman kardeşlerime vasiyet ediyorum. Onlara bırakıyorum ki; emr-i hak olan ecelim geldiği zaman, benim arkamda o metrukâtım, benim bedelime o sadık ve mübarek ellerde hizmet-i Nuriye ve imaniyede çalışsın ve istimal edilsin.
 
Kardeşlerim! Bu vasiyetten telaş etmeyiniz. Ben, teessürattan ve dokuz defa zehirlenmekten, pek çok zaîf olmakla beraber; gizli münafıkların desiselerle müteaddid sû'-i kasdları için bu vasiyeti yazdım. Merak etmeyiniz, inayet-i Rabbaniye ve hıfz-ı İlahî devam ediyor. اَلْبَاقِى هُوَ الْبَاقِى Kardeşiniz Said Nursî.
 
saidnursi_vasiyet.jpg

Kaldı ki bütün bunlar kamuoyu önünde olurken Yazıcı Nur Cemaatinden hiç bir yetkili Ne Cumhurbaşkanımıza ne muhatap aldığı fetö mücadelesinde görüştüğü varislere karşı en ufak bir aleyhte beyanları yoktur olmamıştır. Neticede bu fitne ateşini yakmak için kendilerini yazıcı nurcu gösteren kimselerin denemeleri ellerinde patlayacak buradan onlara bir şey çıkmayacaktır. 


Selam Huda'ya Tabi Olanların Üzerine Olsun

Saffı Evvel Talebe-i Nur Çilingir Ali Savran Torunu

Araştırmacı Yazar

Süleyman Yasin AKDENİZ
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim