15 Ağustos 2016, 10:50 - 
ESMA EL BİLTACİ'NİN ANISINA

ESMA EL BİLTACİ'NİN ANISINA

Her şehit nurlar içinde gider gidişi bir şiirdir, her şehit bir iz bırakarak gider bu dünyadan..

  Işte Esma da böyle şehitlerden bir nur bir yıldızdı; kaydı gitti şehitler diyarına bu dünyadan... Babası onu gelinlikler içinde görmüştü o günün öncesi rüyada.. Hatta demişti ki kızına bu rüyanın içinde "Kızım ne güzelsin düğünün bugün mü?" Ve Esma da cevap verir rüyada:" Benim düğünüm öğlen vakitlerinde olacak.."


 
 Senin bu dünyada yuva sahibi oluşunu göremedi annen.. Belki de çok istemişti nur yüzlü kızının düğününü görmeyi ama şehadet düğününü görmek düşmüştü nasibine.. Babası kızına elveda demiyordu; bilakis görüşmek üzere.. Rasulullah ve ashab ile cennet bahçelerinde.. Biz de amin diyorduk bu temenniye.. Amin, en içtence aminleri serpiyorduk bu sözlerin üstüne..
 
 
  Hem de hamili Kurandın Ey şehid Esma hem de şehadetinden 4 ay önce ermiştin Hafızlık makamına.. Kim bilebilirdi Rabbi Rahim bu tacı Şehadet ile parlatacak seni en şerefli bir konuma böyle yükseltecek.. 

   Bu zulümlere sebep olan onca anneden yavrusunu ayıran, birçok evi babası bırakan ve bunu halkına reva gören Sisiyse daha çok aşağılanacak; senin ve nicelerinin şehadetiyle bu batıl davanın bu zulümlerin çirkinliği daha çok ortaya çıkacaktı.. Dünya anlayacaktı Müminlerin gerekirse dinini, devletini, Hak ile muamele eden devlet Reislerini korumak uğruna can verebileceklerini ve böyle ihlaslı oluşlarını.. 

     Ama o Sisi ve yandaşları o İsrail maşaları, siyonistlerin askerleri ve tüm zalimler bilmeliydiler ki ne sen son şehittin; ne sen son kez bedel ödedin ne de ödeyenler kanıyla davayı savunanlar bitecek.Sen ülkeni, adil devlet reisni savunmuştun yüreğinle, imanınla ve İslam'a olan; dinini yaşamaya olan hasretinle.. Mısır'ın; Peygamberlerin uğrak yeri olan şehrin şanlı şehitlerinden oldun... Muhammed Mursi gibi bir yiğidi savundun yiğitce.. Ve yiğitleştin, davanla yüceleştin ve genç yaşında daha on yedinde eriştin bu mertebeye..Bana öylesi çarpıcı bir örnektin ki, sen şehit olduğunda ben seninle aynı yaştaydım.. Yaşıtım vatan için can veriyor, davasının bedelini kanıyla ödüyordu ve bana da hayran kalmak öylece bakakalmak düşüyordu...Sen dava için can vermişken nice Esmalar geldi arkandan.. 

    Işte bizim de şanlı şehitlerimiz var.. Ömerlerimiz , nice aslanlar, mücahitler, mücahideler... Sen beyaz bir gelinlikle uçtun ey şehidem... Nur gibi beyaz gelinlikle..
  Bizim Şehit Ömerimiz de otuz beyaz kuşla uçtu; otuz bembeyaz kuş.. Sahi beyaz mıdır acaba şehadetin rengi kıpkırmızı akan kanın içinden doğan nurların rengi beyaz.. Yüce şehitlerin üstün makam sahiplerinin gidiş yerleri ne güzel... Allah'ım ne olur beni de kat bu kervana!.. Hem Medine'de can vermek hem şehit olmak istiyorum. Hayranım şehitlere, onların makamına; acizane boynu bükük ben de diliyorum.
 
 
 
Tüm  Müminlere ve şehadet aşıklarına, yürekten;
Essealamu Aleyküm
 
 
Araştırmacı-Yazar
Gülnihal Elif KitapçıYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gülnihal Elif KİTAPÇI HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim