10 Ağustos 2016, 08:58 - 
BATI TAKİYYEYİ KİMDEN ÖĞRENMİŞ

BATI TAKİYYEYİ KİMDEN ÖĞRENMİŞ

BATI TAKİYYEYİ KİMDEN ÖĞRENMİŞ

Takiyyecilerle başımız dertte…

AB ile 60 yıldır üyelik müzakerelerimiz mevcut, ABD ile stratejik ortaklığımız söz konusu (!), 60 küsur yıldır NATO üyesiyiz...

Türkiye hep veren el olmasına rağmen, iyi niyet taşımasına rağmen bu üç güruhtan da bu güne dek dostluk alameti göremedik. Bilakis ezilmesi, sindirilmesi gereken bir taraf olarak görüldük. Her doğruluşumuzda başımıza olmadık belalar açtılar.

Ve artık, bu işin böyle gitmeyeceği bilhassa 15 Temmuz sonrasında ayan beyan ortadadır.

Yıllardır kendimizi kandırıyoruz. Batı Batı diye diye adamları biz büyüttük gözümüzde. Güya neymiş Batı demek medeniyet demekmiş, demokrasi demekmiş… Hâlbuki dünyanın kaynaklarını kendi ülkelerine taşımak adına terörün organizatörü, finansçısı, lojistiği, destekçisi bunlar. İki cihan harbinin failleri bunlar. Bunlar Sisi’nin, Esed’in, terör devleti İsrail’in bir numaralı adamları. Nerde bir savaş var kan var, içlerinde, önlerinde, arkalarında muhakkak bunlar var. Ama neymiş efendim, Batı demek medeniyet demekmiş, demokrasi demekmiş. Rahmetli Erbakan’ın sözü geldi aklıma: Hadi ordan… Hadi ordan.

Batı deyince çeşitli operasyon merkezlerinden bahsetmek mümkün ama biz daha çok NATO üzerinde yoğunlaşalım.

NATO, Türkiye'yi Müslüman coğrafyasında emperyal hesaplar için kullanıyor. Bosna, Kosova, Afganistan, Somali gibi ülkelerde kurguladıkları hedefleri Türkiye eliyle yapıyorlar.

Ben askerliğimi 2003'te Bosna Hersek'te Barış Gücü askeri olarak NATO bünyesinde gerçekleştirdim. NATO'nun komutanlar toplantılarında salon görevlisi olarak bulundum. Orada şahit olduğum şey, evvela Bosna'da yapılacak manevralar tespit edilir. Daha sonra da Türkiye'ye sen bunların dilinden anlarsın. Bu işleri sen halledersin talimatı verilir. Türk tarafı da Bosna'nın dini ve ictimai kanaat önderlerini toplar ve yapılacak işleri kendi talepleriymiş gibi taraflardan isterdi.

Biz bu güne dek NATO'dan hiç bir şey görmedik. Fakat NATO bizim elimizle çok işler gördü. Ve ben derim ki bizim NATO'ya ihtiyacımız yok. Yani NATO Türkiye'yi emir eri gibi kullanıyor.

Biz Türkiye’nin tam olarak farkında değiliz galiba. Bakın yine unutamayacağım bir anımdan bahsedeyim. Yine askerlik dönemimde Bosna’da tercüman bir Boşnak abimizle sohbet ediyorduk. Yıl 2003. Sohbet esnasında tercüman abimiz Türkiye, Almanya, İngiltere, Fransa’yı aynı potanın ülkeleri diye tarif etmişti. Ben de bizim ülkede saydığın diğer ülkeleri çok daha tepe devletler olarak görürler tarzında bir şeyler söylemiştim. İtiraz etti tercüman abimiz ve dedi ki: “Türkiye’yi al bir kenara koy… Yok yok, Türkiye’yi değil, İstanbul’u terazinin bir kefesine koy diğer kefeye de Bosna dahil Balkan devletlerinin hepsini koy, İstanbul daha ağır gelir. Siz Osmanlı’sınız. Kendinizi nasıl küçük görürsünüz?”

Adam, 2003 Türkiye’si için bunu söylüyor. O günden bugüne dünya siyasetinde Türkiye’nin duruşu ve algısı müspet yönde gelişti. Dünya bizim farkımızda, 15 Temmuz gösterdi ki milletimiz de bunun farkında… Ve artık Batı da şunu bilmelidir ki Türkiye dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir ülke değildir. Öyle masa başı projelerle, algı cambazlıklarıyla, fitne tohumlarıyla ancak kendi maskenizi düşürür, kendinizi dünyaya maskara edersiniz. İşte bakın ve görün 40 yıllık emeğinizi milletimiz 40 dakikada yerle yeksan eyledi.

Ve son nokta…

Yeni dönemde eşit bir ortak olarak Türkiye, Hindistan, Çin ve Rusya’nın ittifakı önümüzdeki süreçte yeni gerçeğimiz olabilir. Ortak menfaatlerini koruyan ve gözeten, dış müdahaleye müsaade etmeyen, hassasiyetleri karşılıklı fedakârlık nazarıyla dikkate alan, ikircikli politikalardan uzak, kutuplaşmaktan yana olmayan böylesi bir ittifak için 9 Ağustos önemli bir tarih…

Allah’ın Nusret eli üzerimizden eksik olmasın. Bu dua yazılarımın bitiş cümlesi… 15 Temmuz’da bu duanın tecellisi bütün habis planların üstüne balyoz gibi düşmüştür.

Ve son cümle…

Allah’ın Nusret eli üzerimizden eksik olmasın.

Ahmet ÇİÇEKYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ahmet ÇİÇEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim