28 Temmuz 2016, 14:02 - 
Nur Talebeleri Risale-i Nur'a Sahip Çıkıyor

Nur Talebeleri Risale-i Nur'a Sahip Çıkıyor

“Makyavelizm” diye bir kavram var. Ben de henüz birkaç ay önce öğrendim. Tanımını okuduğumda benim aklıma gelenin, sizin de aklınıza geleceğinden eminim...

“Makyavelizm” diye bir kavram var. Ben de henüz birkaç ay önce öğrendim. Tanımını okuduğumda benim aklıma gelenin, sizin de aklınıza geleceğinden eminim.

Makyavelizm’in tanımı: “Amaca ulaşmak için her türlü araca başvurulabilir.”

Bu tanımdan sonra benim aklıma gelen, sizin de aklınıza geldi değil mi? Fethullahçı Terör Örgütü, yani; FETÖ!

Amaçlarına ulaşmak için, sınav sorularını çalmaktan; namaz kılmamaya kadar, içki içmekten tutun; tesettürünü açmaya kadar; amaca ulaşmak için engel teşkil edenlere, çirkin iftiralar atarak işinden, kariyerinden mahrum bırakmalara kadar, aklınıza gelmeyecek çirkinlikleri mubah, hatta sevap gören ve bunu İslamiyet uğruna yaptığına inanmış olmak sapıklık değildir de nedir!

Hizmet ettiğini iddia ettiği dine mensup Müslüman halka hiç tereddüt etmen kurşun sıkan, uçaklarla bomba yağdıran ve bunu sevap gören bir zihniyet sapık bir zihniyet değildir de nedir! Bunu yapan, bunun yapılması emrini veren terörist değildir de nedir!

Televizyonda, elinde bayraklar olan halka helikopterden ateş edildiğini gördüğümde hayrete kapıldım, gözlerime inanamadım. Ateş edenlerin Müslüman olduğuna, asker olduğuna dahi inanamadım.

Hayatımın en uzun hafta sonunu geçirdim.

Meydanlarda atılan “İDAM İSTERİZ” sloganını desteklediğimi, halka kurşun sıkma emri verenlerin, tanklarla, helikopterlerle, F-16 savaş uçaklarıyla bombalama emri verenlerin ve bu emri uygulayanların idam edilmesi gerektiği söylediğimde, hümanist kesildi bir güruh. “Hangi çağda yaşıyoruz? Ne idamı?” dediler. Kimilerine göre medeniyetin merkezi sayılan yerden, yani; Amerika’dan örnek verdim. Orada iğne ile ölüm cezasından tutun, elektrikli sandalye ile bile ölüm cezası halen var dedim. Aldığım cevap “bize ne” oldu.  

Kimileri de bunun bir darbe girişimi olmadığını söyledi. Ben hayretler içerisinde nedenini sorduğumda “darbe Genelkurmay Başkanı ile yapılır” cevabını aldım. Bu cevabı, Cumhurbaşkanı ve hükümet düşsün de varsın darbe ile düşsün, düşüncesiyle mi; cahillikten mi; bilgisizlikten mi; siyasi görüşlerinden mi; yoksa art niyetten mi söylediklerini bilmiyorum, bilemem de… Ancak, kendilerine 27 Mayıs 1960 darbesini ve bu darbenin düşük rütbeli subaylar tarafından yapıldığını ve de neticesinde de Başbakan Adnan MENDERES’in idam edildiğini anlattığımda da suspus olduklarına şahit oldum.

Bir başka vaka var ki ben bunu ALÇAKLIK olarak tanımlıyorum. Zira bu aşikâr bir alçaklıktır. Terörist Başı Fethullah GÜLEN ve terör örgütü FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmayan Nur Cemaatini ve bu cemaatin Risale-i Nur derslerine gidenleri ve de Risale-i Nur okuyan kişileri, FETÖ ile hiçbir alakaları olmamalarına ve de alakaları olamadığı bilinmesine rağmen “FET֒cü” denilerek iftira edilmesi, en hafif tabiriyle alçaklıktır. Bunu bilinçli bir şekilde Risale-i Nur’u ve Nur Cemaatini karalamak için veya farklı art niyetler taşıyarak yapanlar da alçaktır!

Nur Cemaati ile FETÖ arasındaki 17 farkı çok güzel bir şekilde ifade eden Prof. Dr. Nevzat TARHAN’ın “Bediüzzaman Üzerinden Psikolojik Savaş”[1] başlıklı 30/12/2014 tarihli makalenin ilgili bölümünü okumanızı tavsiye ederim.

Şu da var ki: çevremde gözlemlediğim kadarıyla; bütün bu olaylardan sonra “Hizmet, Cemaat, Nurcu ve Himmet” gibi kelimeler zarar gördü. İnsanlar bu kelimeleri kullanamaz hale geldi. Risale-i Nur’ları insanlar çöplere attığını da sosyal medyadan gördük.

Nur Cemaatinin ve Risale-i Nur’ların bu terörist yapı ile uzaktan yakından hiçbir alakasının olmadığını anlatmanın her Nur Talebesinin üzerine bir vazife olduğu kanaatindeyim. Zira Talebeliğin hassası ve şartı bunu iktiza ediyor, bunu gerektirir:

“Talebeliğin hassası ve şartı şudur ki: Sözleri kendi malı ve telifi gibi hissedip sahip çıksın ve en mühim vazife-i hayatiyesini onun neşir ve hizmeti bilsin.”[2]

Rabbim; hainlere, din ve ümmet düşmanlarına fırsat vermesin!

Vatanımızı muhafaza etsin!

Farklı görüşlerde insanların bu teşebbüse karşı ittihadına vesile olduğu gibi; ittihadı-ı İslam ile İslam bayrağı altında ümmet şuuru ile birleşerek yekvücut olmamızı nasip etsin!

Selam ve dua ile..

 

Halil İbrahim DEDE

27/07/2016 - ÇORLUYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil İbrahim DEDE HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
OĞUZ BOYLARININ(24) ANADOLUDA YERLEŞTİKLERİ YERLER
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1) KAVAK AĞACI İLE KABAĞIN HİKAYESİ DARBELERİN GÖBEĞİNDELER AMA GÖRÜNMÜYORLAR (4)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim