15 Haziran 2016, 16:43 - 
KURANLA YOĞRULMAYAN ÇABUK YORULUR

KURANLA YOĞRULMAYAN ÇABUK YORULUR

Esselamünaleyküm Sevgili Kur'an Dostları;Kur'an Sevdalıları;Kur'an Aşıkları; Söze Kuran'la Başladık.

 Kur'an En Büyük Hakikattir. Acizane Burada Kaleme Almış Bulunduğum Bu Sözler Sırf O Yüce Kur'an'ın Nur'undan Bir Katre Olsun Alabilmek İstifade Alabilmek, Ve Sizlerinde İstifadesine Sebep Olmak Niyeti İle Kırık Dökük Kalemim ile yazmaya Çalıştım Kusurlarım Var ise Affola... 

Evet,En güzel Söz Kur'an'dır. En Tatlı Dil,Kur'an iledir. En Büyük Rahmet, En Büyük Neşe Kaynağı,Mutluluk Sebebi Kur'an'dır. En Büyük Rahmet Yine Kur'an'dadır. En Büyük Azamet Yine Kur'an'dadır. Kur'an'daki ''En'' ''En'' ''En''lerin Haddi Hesabı Yoktur. Sonsuz Şükür Olsun ki Bize Bu Kur'an'ı Şu İçerisinde Bulunduğumuz Ramazan Ayında Bize İndirene... Herşeyin En Üst Noktası,En Muhteşemi, En Hakikatlısı O Yüce Kelam-ü Kebir'de... Madem Öyledir. Bize Düşen O Yüce Kelam-ı Kebir İle Yoğrulmak. 

Evet Kur'an İle Yoğrulalım. İnsanlık Hamurumuza İnsanlık Mayamıza O yüce Kur'an Yerleştirip O yüce Kur'an İle Yoğrulalım. Hayatımızın Her Dakikasına Onu Yerleştirelim. İnsanın Ana Mayasına O Yüce Kur'an Yerleşmez İse Yerleştirilmez İse Hayatını Kur'an İle Dolduramaz İse İnsan, Yazık Binler Yazık O kimseye... Kur'an Bilmeyen Her Neyi Bilirse Bilsin Beyhude'dir Boşadır. 

Kur'an'sız bir Ömür Harap Olmuş Ev Gibidir. Hayatını Kur'ana Adayan Kur'ana Feda Edenin Başka Şeylere İhtiyacı Olur mu Hiç? O Kelam'ın Aşkıyla Yanalım. Yanıp Tutuşalım. Var mı Daha Ötesi? Hayatımızın Gayesi Bu Olmalı Kur'anla Yaşamak Kur'anla Ölmek. O Kur'an'ın Aşkıyla Davasıyla Yanıp Ölüp Bitenler Var.. Elhamdulillah Onların Kur'an'ı Bizlerin Kalbine Nakşedişi Bile Bizleri Kendimizden Geçiriyor Kur'an'ın Aşk Şerbetinden Bizlere İçiriyor. 

Şuan Günümüzde Hala O Yüce Kelam'ın Aşkını Bizlerin Kalplerine Nakşeden Yüce Ruhlu İnsanlar Var. Onların Eteklerine Sarılıp Onlardan O Aşkın Katresinden Ve Bir Damlasından Alabilirsek Ne Mutlu Bize. Kur'an'ın Ahirzaman'da Hala Bizlere Bayraktarlığı Yapan O Yüce Şahsiyetler  Ne Güzel İnsanlardır.. Allah Onlardan Razı Olsun... 

Biz Yüce Kur'ana Sarıldığımız Sürece Ona Hizmet Ettiğimiz Sürece Ona Olan Aşkımızı Kalbimizde Yaşadığımız Sürece Daha Dünyanın Hiç Bir Sıkıntısına Baş Eğmeyiz. Kur'anın Yüceliğidir Bu. Biz Madem Bu Yola Baş Koyduk, Gelen Sıkıntı Ve Musibetlere Karşı Ancak Deriz Yüce Kur'an'ın Deyişiyle: Hasbunallahu Ve Ni'mel Vekil Ni'mel Mevla Ve Ni'mennasir.. Yüce Mevla Kur'an Hizmetinde Bulunanlara Kur'an'ın Aşıklarını Hiç Bir Zaman Dünyaya Muhtaç Etmez. 

Sıkıntıda Darda Koymaz. İmtihandır Gelip Geçer Sabrettikçe Biz Kazanırız. Girdiğimiz Şu Mübarek Kur'an Yolunda Her Daim Sabrederek Ve İnanarak Ve Mükafatını Allah'tan Bekleyerek Yürüyelim. Durmayalım. Önümüze Çıkan Taşları Yolun Kenarına Atalım.. Kulak Dahi Kabartmayalım. O Yüce Kelam'ın Aşkın'dan Bir Nebze Olsun İstifadenize Sunabildiysem Elhamdülillah.. Her Daim Duanızı Bekler Selam Ederim. Vesselam.    

Hafız Mehmet Ali Savurmak/İstanbulYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mehmet Ali SAVURMAK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim