01 Haziran 2016, 12:47 - 
Ramazan'ı Tüm Ömrümüze Yaymalı

Ramazan'ı Tüm Ömrümüze Yaymalı

RAMAZAN'I Şerif geldi elhamdulillah.!


Teravih namazları, camiler vazgeçilmezimiz olur her Ramazan'da, aslında gönül isterki sadece Ramazanda değil tüm yıl boyunca,hatta bütün ömrümüze yayılsa ne güzel olurdu dünya ve ruhlarımız ..!!

Çıldırmış bir dünyaya doğru gidiyoruz. Imanımızın bizi hakikate ulaştırması gerekirdi,ama inanç sistemimiz o kadar çok birilerinin anlatımlarıyla dolu ki vahyi unutuyor, anlatılanlara araştırmadan inaniyor, içi boşaltılmış samimiyetten uzak ibadetlerle dini yaşadığımızı zannediyoruz ve bu da bizi tam anlamıyla afete sürüklüyor.

Hadi gelin bu ramazan da olsun huşu bulalım camiler de Nasıl ki güne oruca niyetleniyorsak camiye girmeden de susmaya niyetlenelim eksik yanlış aramadan huşu içinde namazlar kılıp Ramazan'ı hiç değilse huzur içinde geçirelim.. Vahye kulak verelim Yıllardır okuduğumuz ama manasını bilmediğimiz bir kitabı bu ramazanda anlayıp üzerine düşünmeyi deneyelim.kuran'ı Kerim'i anlamıyla mealen yada tefsiriyle okuyalım ve anlamayı yaşamayı dileyelim Rabbimizden.... 

Belki sesim sözlerim gitmeyecek biryerlere ulaşmayacak ama üç kişi de olsa bu nazarla bakalım ruhumuza iyi gelecektir inanıyorum.

Ramazan asırlardır İslam topraklarında hasretle beklenir sofralar zenginleşir .

Ramazan aslında gün boyu aç kalıp, günün büyük çoğunluğunu uyku ile geçirmek değil mesele sadece aç kalmak olsaydı hayvanatta birgün boyunca aç kalabilir ve bilselerdi yaradana bunu zevklede yaparlardı. Ama bizler açlığın, nimetin, şükrün manasını bulalım diyedir oruç.! Bedeni aç bırakıp ruhu doyurmaktır oruç! Kalpleri ve gönülleri temizlemektir oruç!

Yıl boyunca zaten sayısız nimetlerle koca 365 günü acımasızca tükettik. 30 gün insan için aslında şifaya dönüşebilirken biz insanoğlu bunu bile beceremiyoruz şifa olacakken zehir ediyoruz çok yiyor çok tüketiyoruz .

Hangimiz evimizde bir fakir doyurduk,hangimiz fakir sofralarına misafir olup gözlerdeki teşekkürü gördük ve gerçekten yaptık mı bu iyiliği kendimize ve karşımızdakine?!
Facebook gibi sosyal ağlarda çok zengin sofralar servis edilir her akşam ve her akşam yine karnı toklar davet edilir .

Söyleyin ruhunuza bu sizi kaç saat Mutlu edebilir kaç saat huzurlu olabilirsiniz onun yerine davetlerimiz sessiz şaşaasız ve habersiz olmalı tok karınlar değil aç yürekler aç karınlar doyurunca gerçek huzuru bulabiliriz ancak deneyin lütfen ve göreceksiniz Ramazan'ın sonunda gerçek bir bayram siz edeceksiniz tok karınlar değil..YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eylül Yasemin ERENER HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
MÜSLÜMANLARLA YAHUDİLER HARB ETMEDİKÇE KIYAMET KOPMAYACAKTIR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Her Kışı Bir Bahar Her Geceyi Bir Nehâr Takip Eder VAKİT İNSANLIK VAKTİ HAFIZLARA HÜRMETSİZLİK ALLAH'IN LANETİNE SEBEBTİR DUAYI KÜÇÜMSEME EY İNSAN
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim