12 Nisan 2016, 10:39 - 
Kuyruğu Sıkışanın Maskesi Düşüyor

Kuyruğu Sıkışanın Maskesi Düşüyor

Asabiyet bozuldukça, hesaplar tutmadıkça, kuyruk sıkıştıkça nice sırlar, sızmalar, sinsilikler, yanlış ezberler, kirli maskeler asli hüviyetleri deşifre ettiriyor

Tayyip Erdoğan, 1994’ten bu yana ezberbozan duruşu ve her şeye rağmen istikametinden taviz vermemesiyle Türkiye’de ve dünyada birçok hesapları bozdu.

Tabi 94’ten bu yana kendi çarklarını öyle ya da böyle sürdüren, kendilerini milletin ve devletlerin efendisi sayan pek çok fildişi kule işgalcilerinin maskeleri kuyrukları sıkıştıkça, hesaplar bozuldukça düştü, düşüyor.

İşin bu raddelere geleceğini tahmin ediyorlardı. Bu yüzden Erdoğan paradigmasını çözebilmek, kontrol etmek ve nihayet çökertebilmek için çok debelendiler.

Türkiye yeniden kontrol dışı bir iktidar ile karşı karşıyaydı. Deha evvel de böylesi durumlarla karşılaşılıyordu ama onlar bir şekilde zapturapt altına alınabilmişlerdi. Alınamayanlar da çökertilebilmişti.

Oyunu daha çok iç mihraklardaki piyonlar üzerinden kurdukları için bizler olup biteni iç kaynaklı gibi görürüz, daha doğrusu görürdük. Bu yüzden içimizdeki mihrakların kendi orijinleriyle inisiyatif aldıklarını sanmak safdillik olur. Türkiye gibi bir ülkede görünenler asla göründüğünden ibaret değildir. İç mihraklar dıştaki ağababalarının ağızlarına bakarak yol alırlar.

Fakat işler istedikleri gibi gitmeyince durum biraz daha başkalaştı. Şecaat arz ederken sirkatin söylemek gibi kuyruklarına basıldıkça maskelerin bir bir düşmeye başladığına tanık olduğumuz şu günlerde artık ağababalar da kendilerini, asli suretlerini belli etmek göstermek mecburiyetinde hissettiler kendilerini.

94’ten bu yana süreci şöyle bir hatırlayalım mı?

Evvela mahpus yoluyla sindirmek istediler, tutmadı. Sonra parti kapatmalarla yol kesmek istediler, olmadı. Ordu içerisindeki cuntacıları devreye soktular, olmadı. Basını, YÖK’ü, STK’ları, ekonomi patronlarını işe koştular, olmadı. İçteki ihanet şebekelerini harekete geçirdiler, iftira kampanyaları yürüttüler ama tutmadı. Her gün dillerinden düşürmedikleri ve şimdilerde hiç anılmayan laiklik, irtica ve Atatürk maskeleri ile beyaz Türkler sahneye çıktı, olmadı. Ekonominin kriz yaşaması için küresel ya da ulusal her fırsat ve spekülasyonlardan medet umdular, olmadı.

Bu başarısızlıklar üzerine toplumsal psikoloji denemeleri yaptılar. Gezi olaylarından bir Tahrir devşirmeye çalıştılar, çok debelendiler yine olmadı. Nihayet oldukça iyi hesaplanmış Gülenist darbe şovunu da gördük. Ne kadar çıkmazda gördüler ki kendilerini 40 yıldır özü ifşa edilmemiş, sinmiş bu sinsi yapılanmayı da deşifre etmekte beis görmediler.

Diğerlerinden daha çok tehlikeli, dıştan dost görünümlü ama özünde her türlü çirkefliği barındıran bu yapının bu kadar kısa sürede pespaye oluşu kuyruklarının Erdoğan tarafından sıkıştırılmış olmasından kaynaklıdır. Onun dışında bu sinsi yapının maskesini düşürebilecek biri var mıydı, hiç sanmıyorum.

Ve PKK, HDP, YPG, PYD kozları. Arap baharı ile kaynayan kazan Suriye’de iyice tutuşunca acaba Doğu ve Güneydoğu’yu da Suriye minvaline katabilir miyiz hesabıyla bu defa dağlarda değil, tıpkı Suriye’de olduğu gibi cadde ve sokaklarda terör düğmesine basıldı. Büyük şehirlerimizde de panik havası oluşturmak istediler. Fakat yine hesaplar tutmadı. Pek yakında ismi kısaltılmış bu örgütlerin hiçbiri hayatta kalamayacak. Erdoğan’ın dediği gibi ya teslim olacaklar, ya da imha edilecekler.

İşte böyle…

Bütün bunlar ortada dururken dost görünümlü Batının da maskesi düşmüş oldu. Bakmayın bizi Avrupa Birliğine alacaklarmış gibi fasıl fasıl oyalamalara. Bakmayın NATO ülkelerinden biri oluşumuza. Bakmayın ABD ile müttefiklik oyunumuza… Bunların hepsi hikâye…

Ne beşi bir yerdeler bizim dostumuz, ne Avrupa, ne Amerika, ne Rusya, ne İran, ne de diğer ağababalar… Biz biliyoruz ki eğer Türkiye tarihsel bölgesinde kendi yönergeleriyle Yeni Türkiye yolunda ilerleyecekse, devasa projeleri kısa zamanda bir bir sergileyecekse, gündem bulan değil gündem oluşturan bir ülke olacaksa dostu pek az olur, düşmanı pek çok.

Yıllardan beri söylüyorum, bir kere daha söyleyeyim. 2023’e kadar Türkiye’nin yolu çok meşakkatli olacak. Fakat Türkiye kendi rotasını belirledikçe, Dünyanın yularını tutan ağababaların yeryüzünde fitne fesat ve savaştan başka hiçbir şey üretmediklerini zamanı geldiğinde yüzlerine çarptıkça her şey daha da açık seçik ortaya çıkacak.

Ama siyasetin doğası gereği dengelerle birlikte hareket etmek gerekir. Her düşmana aynı anda topyekûn cephe açmak gibi bir kahramanlığa gerek yok. Kimin ne olduğunu bilmek ve onlara bildiğimizi hissettirmek de yeterli marifettir.

Kimsenin milletimizin aklıyla alay edemeyeceği zamana doğru ilerliyoruz.

Yolumuza örtülü ya da örülü daha pek çok hesaplar var… Ama kaderin üstünde bir kaderin var olduğunu da çok şükür unutmadık.

Allah, nusret elini üzerimizden eksik eylemesin.

Kandilimiz mübarek olsun.

Ahmet ÇİÇEK



YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SİZDEN GELENLER HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?




 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim