18 Şubat 2016, 20:52 - 
AŞK'IN İKİ YÜZÜ

AŞK'IN İKİ YÜZÜ

Aşk, Mevlananın Şemse bakarken gözlerindeki hüzün. Ey parendem ey Nur yüzlüm Ey yüzüne bakıpta doyamadığım dediğinde şemsin manalı bakışlarındaydı Aşk.Aşkı anlatmaya kelimeler yetmez.Ve Aşk,kelimesinin özü Işk ع ش ق ışık manasındaydı. Aşkı tahrif ettiler azizim. Zinanın adını koydular Aşk, Aşkı ettiler oyuncak.Mevlanayı ettiler kendilerine şahit.

  Cenâb-ı Hak buyuruyor:


“Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur.” (İsrâ, 32)

Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Bir kadınla bir erkek bir yerde baş başa kaldıklarında üçüncüsü şeytandır.” (İbn-i Hanbel, Müsned, I, 227; III, 339)

Aşk,yanmaktır azizim.Aşk,tutuşmaktır. Ve aşktı bilali ağlatan. Eşhedu enne muhammeden rasulullah derken ezanda dayanamayıp bayılmasıydı.Ayıldığında Rasulullahı goremeyip içinin acıması yanmasıydı aşk. Aşk, Mevlananın Şemse bakarken gözlerindeki hüzün. Ey parendem ey Nur yüzlüm Ey yüzüne bakıpta doyamadığım dediğinde şemsin manalı bakışlarındaydı Aşk.Aşkı anlatmaya kelimeler yetmez.Ve Aşk,kelimesinin özü Işk  ışık manasındaydı. Aşkı tahrif ettiler azizim. Zinanın adını koydular Aşk, Aşkı ettiler oyuncak.Mevlanayı ettiler kendilerine şahit. Mevlanam bu olanları görseydi üzülürdü belki ağlardı. Aşk bir kadınla bir erkeğin arasında olanlardan ibaret değildir asla. Aşkı biz veysel-i karanilerden,ahmed ibn-i hanbelden,behlül-ü dânadan abdussamedden ve daha diğerlerinden öğrendik. Batılaşmış yozlaşmış zinakarlardan değil azizim.Rabbim bizi mecazi aşklardan sahte dünyevi gayr-ı meşru aşklardan muhafaza eylesin. Bizleri kendi Aşkıyla yakıp kül eylesin yüce Mevlâ.Hakiki aşk O'nun aşkı yolunda başımızı feda eylesin nefis ve mallarımızı O'nun uğrunda kullanmayı feda etmeyi nasip eylesin. Biz bari toplumumuzda Hakiki Aşk'a vasıl olmaya çalışalım didinelim. Bu nasıl olur? Haramlardan kaçmakla olur. Gözlerimize sahip çıkmakla Nefsimize sahip çıkmakla olur azizim. Bu zamanın kahramanları, Hakiki aşıkları işte Onlardır nefsini ve malını,şehevi duygusunu feda edenlerdir.Rabbim bizide onlardan eylesin. O mübarekler gibi Mevlanın aşkından sahte leylaların aşkından muhafaza eylesin. 
Konumuzun başındaki âyet-i kerimede “Zina etmeyin” denilmeyip de “zinaya yaklaşmayın” buyurulması dikkat çekicidir. Buna göre yalnız zina değil, kişiyi zina etmeye sevkeden yollarda yasaklanmıştır. Esasen bir kere bu yollara tevessül edildikten, yani insanı zina etmeye zorlayan ve cinsi arzuları kabartan bir ortama girdikten sonra, artık, bu arzuların baskısı karşısında iradenin gücü oldukça yetersiz kalır ve zinadan korunmak son derece güçleşir. İnsanın bu psikolojik zafını dikkate alan Kur’an-ı Kerim, prensip olarak insanı kötülüklere sevkedici sebepleri ortadan kaldırmayı amaçlar. Buna sedd-i zerîa prensibi denir... Flört”, bize Batıdan geldi, kanser gibi bizi de sardı. Batı’da daha önce bu beraberliklere şöyle bir bakış açısı vardı: “Evlilik öncesinde fertlerin birbirlerini tanımalarını sağlayan, olgunlaşmada bir basamak olan, bir çeşit duygusal ilişki...

Gençlerimizin flörtle aradıkları sevgi huzur ve mutluluk, nikâh çatısı altında en güzel şekliyle gerçekleşiyor. Hangi yollarla gerçek mutluluğa varılacağını, Yaratan mı bilir, yoksa sınırlı görüş açısına sahip insan mı?

Sınırsız merhamet sahibi Rabbimiz, insanın her türlü ihtiyacını bilerek fıtratına uygun bir hayat tarzı olan dinimizi göndermiştir. Nikâh çatısı altında da muhabbet meylinin tatmini sağlanmıştır. Bunu, Allâh’ın ölçülerinde yaşamayı hedef edinmiş ve bunun üzerine evlilik yapan çiftlere sorduğumuzda çok net görüyoruz. Hakiki ve Helal Sevenlere Her Gün Birer 14 Şubattır. Mevla Teâlâ Kendi Eşlerimizin Helal Olduğunu Bilip Onlara Her Gün Allah Aşkını Taddırabilmeyi Ve kendimizde O Aşk Şerbetinden Tadabilmeyi Nasib Eylesin.Cenâb-ı Hakk Azze Ve Celle Hz.leri Vatanımızı Milletimi Bu türlü Ve her türlü Pis Şeytan İşi olaylardan Muhafaza eylesin. 
  Hafız Mehmed Ali SavurmakYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mehmet Ali SAVURMAK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim