18 Şubat 2016, 09:23 - 
TÜRKİYE ŞU AN YEDİ DÜVEL İLE HARP EDİYOR

TÜRKİYE ŞU AN YEDİ DÜVEL İLE HARP EDİYOR

TÜRKİYE ŞU AN YEDİ DÜVEL İLE HARP EDİYOR

Terör olayına girmeyeceğim. Bu konu başlığını koyduğum yazının bir tezahürü sadece.

“Bakın bir yoldan geliyoruz. Şimdi bir yola daha gideceğiz. Hiçbirimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da oturanın da garantisi yok. Ruh bir saniyeliktir. Bir bakmışsın ki gitti. Bunun da nasıl geleceği, nerde geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hâkim değilsiniz. Bir saniyesine bile hâkim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, yolumuzu bileceğiz. Allah’ın izniyle hep böyle gittim, bundan sonra da böyle gideceğim.”

Rahmetli Muhsin Başkanın başucumuzda bir baloncuk gibi durması gereken, şahadetinden saatler evvel sarf ettiği bu sözler fazla söze hacet bırakmıyor.

Her birimiz biliyoruz. Biliyoruz ama her nedense fırıldaklıktan vazgeçmiyoruz. Dünyayı, hayatı tek bizim hakkımızmış gibi yaşıyoruz. Ve bunu yaparken eze eze yapıyoruz. İnsanlığımızı, Müslümanlığımızı unutmuşuz belli ki. Ve en acısı, bizim bu hallerimizi iyi tahlil etmiş olan şeytani mihraklar Müslüman’ı Müslüman’a kıydırmayı marifet bilmişler. Müslümanların sefaletinden kendilerine saadet kuleleri inşa ediyorlar.

Yıllar evvel Rize Gündoğdu’da bir Cuma sohbetinde sanırım hocanın ismi Yunus’tu. Hoca vaazını verirken pencereden gördüğü araziyi işaret ederek: “Kim bilir şuradaki arazi için kaç kardeş kardeşini düşman bellemiştir. Nice kalpler tarumar edilmiştir. Birini güldürürken ötekini ağlatmıştır. Şimdi bu arazi masum şekilde yine burada durmaktadır. Fakat o gülenlerden ağlayanlardan hiçbiri ortada yok. Neyin kavgasını veriyoruz. Şu hayatta insan olmak çok mu zor? Birlikte yaşamanın gerektirdiği insanlık nerde, Müslümanlık nerde?” demişti. Hakikaten biz ne yapıyoruz. Daha güzel bir dünya hayali kurarken kendi hayatlarımızı da dünyamızı da mahvetme gayretinde olduğumuzu ne zaman anlayacağız?

Bütün bunları söylerken inancımızın bize verdiği dengeyi de iyi bellemeliyiz. Zulme uğradığımızda, namusumuza, kutsalımıza saldırıldığında sessiz mi kalacağız? Hakkımızı gasp etmeye cüret edenlere teslim mi olacağız? Hayır elbette… İnancımız diyor ki: “Size savaşanlara karşı Allah yolunda siz de savaşın. Lakin aşırı gitmeyin.” (Bakara/190) Bu önemli bir düsturdur. Hak ve adaletin duruşudur. Zalimlerin cesaret damarlarına müthiş bir darbedir. Bunun için güçlü olmak, teyakkuzda olmak da bir vazifedir. Fakat bir Müslüman’a yakışan en namüsait halde dahi insanlıktan, medeni olmaktan vazgeçmemektir. Bunun pek çok misali mazimizde mevcuttur. 

Evet, bir Müslüman asla zalim olamaz. Terör ile anılamaz. Yeryüzünde fitne çıkartan olamaz. Hak diliyle Hakk’ın razı olmayacağı işlerin tarafı olamaz. Habil’den yanayım deyip Kabil ruhlu vazifelerin mümessili olamaz.

Biliyoruz ki dünya saadet diyarı değildir. Ama insan olan, ben insanım diyen, ben elinden ve dilinden emin olunan bir Müminim diyen dünyayı güzelleştirmekle mükelleftir. Oğlum dört yaşındayken elimdeki çöpü kutuya tutturamadığım halde yürümeme devam ederken bana: “Baba, sen dünyamızı kirlettin.” dediğinde beynimi zonklattı. Bir avuç çöpün dünyayı kirletebileceği düşüncesi çocuk beyninin kıvrımlarında bulunabiliyor da biz koca koca adamlar… Neyse.

 Bugün Müslüman coğrafyasına kan rengi ve barut kokusu hâkim olmuşsa bunun vebali büyüktür. Hele Müslüman olmayan güçlerin kumandasıyla bunu yapıyorsak halimiz harap. Her ne surette olursa olsun üzerimize yapışan bu kirli fotoğrafı en yakın çevremizden başlamak suretiyle yeniden resmetmeliyiz. Dünyada iyi ve güzel olan her ne var ise, olabilecekse bunun bayraktarlığını biz yapmalıyız. İnancımız ve medeniyetimiz bunu başarabilecek hazinelerle doludur.

Müslümanları, Müslüman ülkeleri bir çatı altında toplayabilecek, ortak refleks gösterebilecek bir liderlik ve ruh oluşmalı ki artık hiç kimse ve hiçbir güç kan ve barut hesabı yapamasın. Türkiye buna namzettir.

Türkiye’nin Müslüman coğrafyasındaki nüfuzunun mevzu ettiğimiz odakları ürkütüşünden de anlıyoruz ki onlar var güçleri ile ittifak halindeler. Papanın ve Patriğin birlikte verdiği pozu hatırlayın. Belki fark etmediniz, Türkiye şu an yedi düvel ile harp ediyor.

Türkiye’nin gücü, güç kazanması, büyümesi, itibarlı oluşu, kendi ile yetinmeyişi, tarihsel mirasını kucaklayışı, mazlumların bileği-sesi oluşu, efendilere boyun eğmeyişi Haçlı ittifakını yeniden karşımıza çıkardı. Etrafımızı ateş çemberi haline sokarak, kaoslar-kumpaslar düzenleyerek, topraklarımızı ve şehirlerimizi terör meydanı haline getirerek, kara propagandalar yaparak, her nevi cinsten algı yönetimlerini aleyhte kullanarak, kültür ve inanç erozyonu ile aile genetiğimizi bozarak taarruza geçmiş durumdalar.

Çünkü Türkiye’nin bir uyanış sembolü olduğunu biliyor ve sürdüregeldikleri emperyalizmin sarsılacağını, belki de devrileceğini öngörebiliyorlar. Hani hep soruluyor ya; Suriye’de Rusya’nın ne işi var? İşte bu yüzden işi var. Nerde bir savaş varsa bir bakın orda zulme uğrayan Müslüman vardır. Sahnede ya da perde arkasında ise ABD vardır, İngiltere vardır, Fransa vardır, Almanya vardır, Rusya vardır, Çin vardır, hatta ve hatta şeytani kindarlıktan bir türlü arınamayan İran vardır.

Kendi istikballerini Müslümanların sefaletinde gören bu mihraklara daha fazla fırsat vermemek için Müslüman coğrafyasının dirlik ve birlik içerisinde olması şart. Bu yüzden Türkiye’mizi her şeye rağmen güçlü kılmak, daha çok çalışmak, hep zinde kalmak, yokuşlarda susamak zorundayız.

Türkiye’nin istikbali Doğu’nun istikbalidir. Bu yüzden farkındalık… Farkındalık… Farkındalık…

Şimdi titreyip kendimize gelme zamanı…

Ahmet ÇİÇEK

18.02.2016YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SİZDEN GELENLER HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim