07 Ocak 2016, 12:08 - 
Ömer Döngeloğlu Hocadan Kamuoyuna Açıklama

Ömer Döngeloğlu Hocadan Kamuoyuna Açıklama

Selamun Aleykum Öncelikle dostane tebrik teşekkür ve ikazlarınıza teşekkür ederim.Hakaret alay, kötü söz vs leri ise sahiplerine iade ederim.

İslam kardeşliği, Ümmet ruhu ve hz.Adem as.ın ve Havva annemizin oğlu ve kızı olarak ne siyahin beyaza, ne beyazın siyaha üstünlüğü yoktur, hiçbir kavmin,soyun ve ırkın diğerine takva dışında bir üstünluüü yoktur ana çizgim dir.
 
Hele ki bin küsür yıldır İslama sımsıkı sarılmış vefakar cefakar sadakat ve cesaretle hizmet etmiş Kürt kardeşlerimi aşağılamak incitmek küçük görmek hiçbir zaman aklımın ucundan bile geçmez.

O topraklar zaten şahsi mülk olarak orada yasayan halkındır kimsenin oradaki kürd kardeşimin evinde ocağında bağında tarlasında gözü yoktur olamaz.

Bu zaten İslamda haramdır ama bir devlet millet birlik kardeşlik olmayınca oranın türkün olsa ne yazar kürdün olsa ne yazar kardeş görmüyor muyuz filistini suriyeyi doğu türkistanı arakanı ve daha nice İslam beldelerinde devlet millet kardeş ruhunu ve nimetini kaybeden coğrafyalarda halkın kardeşlerimizin durumunu.
 
Misalen japonyanın toprağı 378 bin km2 bizim yarimiz kadar oysa nufusu 130 milyonun üzerinde yani ülkemizin kıymetini bilir kardeşliğimizi yine tesis edersek bu cennet misali memleketimiz hepimize yeter acikca bunu ifade ediyorum zaten.

Konusu Ebu cehilin oğlu İkrimeyi bile affedip bağışlayan Peygamberimiz sav.in Mekke'nin fethinde gönüllerin fethi olan Uzun bir sohbetin son 3 dakkasındaki konuşmamda da asla incitici aşağılayıcı bir dil kullanmadım.
 
Kürtlerle Türklerin ve tüm (İslam) Milletimizin İman ve kader birliğine dikkat çekmek istedim.

Bana bölge insani kardeşlerimden yanlış yöne çekiliyor sus diyenlerde oldu, olur susarım bundan kolayı ne can kardeşim? 

iç-dış fitnebaz ümmeti bölmek yıkmak isteyen herkesin konuştuğu aramıza kan dolu hendekler bıraktığı bu ortamda en kolayı susmak zaten kardeş kimseye asla zarar vermek istemem ama su an gerek güvenlik gücü kardeşlerimiz gerekse nice masum suçsuz sivil kürt kardeşlerim can veriyor, mali mülkü heba ediliyor yağma ediliyor.

Asıl konuşması gereken herkeste başka bir sebeple zaten susuyor vicdanen ve mahşerde kardeşlik hukuku gereği Din kardeşliğimize vurgu yaparak bir şeyler söyledim amacım Allah şahid ki ne show nede şahsi prim ve dikkat çekmekti.

İçimde ülkem adına Müminlik adına, Türk Kürt bin yılı aşkın kardeşliğimiz adına ne yapılabilir acısıyla,vebal hissiyle söylenmiş sözlerimdi.
 
Asıl zorluğu tabiki bölgede sizler yaşıyorsunuz sizi de kırmam üzmem her namazımda sizlere dua ederim Allah cc tüm ülkemize ve siz tüm bölge insanına huzur barış kardeşlik güzel geçim nasip ve tesis etsin.

Akan kardeş kanını Rabbim durdursun hepinizin ve hepimizin Yardımcısı olsun selam ve dua ile..YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ömer DÖNGELOĞLU HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim