16 Aralık 2015, 22:57 - 
ALLAH İÇİN BİR BİR OLALIM

ALLAH İÇİN BİR BİR OLALIM

HARABAT EHLİNİ HOR GÖRME ŞAKİR, DEFİNEYE MALİK VİRANELER VAR…

Esselamualeykum Sevgili KURAN DOSTLARI;                    

‘’HARABAT EHLİNİ HOR GÖRME ŞAKİR, DEFİNEYE MALİK VİRANELER VAR…’’ Ne Güzel Demiş Şair…    Allah için etme Kardeşim Günahta gördüğün kardeşine bir tekme daha vurupta sende daha kuvvetli iteleme gaflet, günah kuyusuna.Sakalsız kardeşim sakallı kardeşimi görüpte deme işidci diye.Sakallı kardeşim sakalsız kardeşimi görüpte demesin yüzünde şeytanlar geziyor kafirin diye.Gördüğün kapalı ablaya çarşaflı ablaya deme kara fitne diye. Toplumca hep bir olalım birlik olalım beraber olalım.Birimiz bir hata yaptığında,hata yapan kardeşi yerden yere vurup kötülemek yerine ona bir tekme daha vurmak yerine onun ellerinden tutup o hatadan kurtulması için elimizden gelen çabayı gösterelim.Hataya düşen düştüğü hatayı kabul etmezde hatasına devam ederse o vakit ‘’ERRAZİ BİZZARARİ LA YUNZERU LEH’’Sırrınca yani;ZARARA RIZASIYLA  GİRENE MERHAMET OLUNMAZ…deyip yardımı bırakırız.Üstad BEDİÜZZAMAN’IN Uhuvvet Risalesi Bahsinde geçen şu metinleri de nazara almadan geçmek olmaz.Dinleyelim Ne Buyurmuş: ’’Mü’minlerde1 nifak ve şikak, kin ve adâvete sebebiyet veren tarafgirlik ve inat ve haset, hakikatçe ve hikmetçe ve insaniyet-i kübrâ olan İslâmiyetçe ve hayat-ı şahsiyece ve hayat-ı içtimaiyece ve hayat-ı mâneviyece çirkin ve merduttur, muzır ve zulümdür ve hayat-ı beşeriye2 için zehirdir.’’Demiş O Zat.. yani kaçınmamız gereken en önemli üç muzir mani:Tarafgirlik,İnat ve Haset. Bu Üç Maniden Bediüzzaman Modeliyle kaçınırsak ne mutlu bize ki Hayatımız Nurla Sürurla Dolar..Ama bile bile bu üç desise-i şeytaniye ile hayata devam ettiğimiz sürece kardeşlerimizi dış görünüşlerinden olsun,fikirlerinden olsun anında zahir ile hükmeder isek vay halimize!!Birde o kötü gördüğümüz kardeşlerimizle ortak yönlemizi Bediüzzaman’ın değerlendirmesiyle bir görelim: ’’Meselâ, her ikinizin Hâlıkınız bir, Mâlikiniz bir, Mâbudunuz bir, Râzıkınız bir-bir, bir, bine kadar bir, bir26.

Hem Peygamberiniz bir, dininiz bir, kıbleniz bir-bir, bir, yüze kadar bir, bir27.

Sonra köyünüz bir, devletiniz bir, memleketiniz bir-ona kadar bir, bir28.

Bu kadar bir birler vahdet ve tevhidi, vifak ve ittifakı, muhabbet ve uhuvveti iktiza ettiği ve kâinatı ve küreleri birbirine bağlayacak mânevî zincirler29 bulundukları hâlde, şikak ve nifâka, kin ve adâvete sebebiyet veren örümcek ağı gibi ehemmiyetsiz ve sebatsız şeyleri tercih edip mü’mine karşı hakikî adâvet etmek ve kin bağlamak, ne kadar o rabıta-i vahdete bir hürmetsizlik ve o esbab-ı muhabbete karşı bir istihfaf ve o münasebât-ı uhuvvete karşı ne derece bir zulüm ve i’tisaf olduğunu, kalbin ölmemişse, aklın sönmemişse anlarsın.’’  Buyurmuş O yüce zat…Bunca birbirler ile hala kendimize bir pay çıkaramaz isek o zaman bir doktora gidip kendimizi tedavi ettirmemiz gerektiğini kendin dahi anlarsın vesselam..selam ve dua ile. Hafız Mehmed Ali SAVURMAKYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mehmet Ali SAVURMAK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim