17 Kasım 2015, 20:38 - 
DOĞUDA KÜRT OLMAK

DOĞUDA KÜRT OLMAK

Bakınız son zamanlarda çatışmalar, bomba eylemleri, sokağa çıkma yasakları vb durumlarla karşı karşıyayız. Müslüman Askerlerimiz ile PKK hiç aynı olurlar mı ? Bunlar aynı Anne- Babadan olma olsa bile kardeşlik bu mu ?

Doğu’da asker-polis-korucu olmak ne kadar zor ise yaşamak ve Kürt olmak da hâlâ zor! Özellikle en çok karşılaştığımız sorulardan birkaçı  ise şunlardır ;
  •   Kürt olduğumuzu duyduklarında direk terör örgütü destekçisi sanmaları.
  •  "Aa Kürt müsün? Kürtçe biliyor musun?" sorularına maruz kalmamız.
  •  Kürt deyince herkesin aklına dağda sırtında silah puşili milliyetçilerin gelmesi, laz,çerkez gibi anılmaması.
  •  Kürt ailelerinin hepsinin 8 karılı toprak ağası, uyuşturucu kaçakçısı, terörist, gerici vb. sanılması.
Bu durumun asıl müsebbibi medyadır. Medya gerçek-gerçek dışı tüm haberleri paylaşıyor. Güzel insanlarımız da hemen hiç sorgulamadan , araştırmadan , neyin doğru- neyin yanlış olduğunu anlamadan kararlarını veriyorlar. Oysa ki Diyarbakır’da bir olay olsa 2-3 sokak ötede evinde olan kişi duymaz, haberlerde görürler. Islah olmaları için de dua ederler.  
Bir kürd olarak şunu anlatmak istemişimdir. Kardeşlik bağı , ne kan ile ne de nesebi ile olur. Asıl kardeşlik Din kardeşliğidir. Bakınız son zamanlarda çatışmalar, bomba eylemleri, sokağa çıkma yasakları vb durumlarla karşı karşıyayız. Müslüman Askerlerimiz ile PKK hiç aynı olurlar mı ? Bunlar aynı Anne- Babadan olma olsa bile kardeşlik bu mu ? Kanaatimce Kürdün Müslümanı da var, Ermenisi de . Müslüman kürd hiçbir zaman devletine , milletine ihanet içinde olmamıştır, olmayacakta. 
Netice itibariyle İslam alemi olarak pek çok derdimiz var. Zulme maruz kalan kardeşlerimiz, uzaklarda maddi manevi yardım bekleyenlerimiz, yetim çocuklar, yetim coğrafyalar... Ve kendimize gelemediğimiz , bir ve beraber olamadığımız, tefrika içindeki umumi manzaramız...
Müslümanlar olarak sığınacağımız tek kapı, bizi biz yapan imanımız. İman bizlere bahşedilmiş en kutlu nimettir. Bu kutlu nimet sayesinde karanlıklar aydınlık olur, bu zor zamanda ancak imanla dünya-ahiret dengesi yerini bulur, istikamet üzere kalabiliriz. Bu iman bir taraftan kalbimizi aydınlatıp yüzümüzü ebediyet ufuklarına döndürürken, bir taraftan da dertlerimize nice devaları içinde barındırır. Bunlardan biri, çok önemli biri Cenab-ı Mevla'nın müberra kitabımız Kur'an-ı Kerim'deki şu buyruğudur: " Müminler( başka bir şey değil) ancak kardeştir. 
Öyleyse bu prensip üzere hareket etmek ve kardeşliğimizi perçinlemek imani bir vazifedir. ..YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Abdullah TEK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim