14 Kasım 2015, 13:35 - 
Allah Demek Yerine Aşkım Demek

Allah Demek Yerine Aşkım Demek

Canı çıkarken bile

Ne korkunç bir ölümdür Ya Rabbi! Canı çıkarken bile “Allah”demek yerine, “aşkım”diyerek ölmek.Üstelik aşk ta ne yazık ki yasak bir aşk. Her halde neden bahsettiğimi anlamışsınızdır.
 
Yakın geçmişte yaşanan bir olay bütün haberlerde yerini aldı. Olayın özeti şu idi:
Baldızıyla yasak aşk yaşadı. Fark edildiler, öldürülmekten kurtulmak için İstanbul’a kaçtılar.Otogara adım atar atmaz akrabaları tarafından bıçaklı saldırıya uğradılar. Biri mezara götürüldü; diğeri de ağır yaralı bir şekilde hasta haneye kaldırıldı. Ölenin ölmeden önce son sözü, “aşkım” oldu.
 
“Mevlam” diyerek ölmek yerine, “Leylam” diyerek ölmek, ne korkunç ölümdür ya Rabbi! Allah bu tür olaylardan ve bu akıbetten hepimizi korusun.
 
Halbuki Allah’ın Kur’an’da açıkladığı hükümleri vardı: İki bacı aynı anda bir adamın karısı olamazdı. Bir insan kendisine haram olana hain gözle bakamazdı. Bir insan, kendisine haram olan birisine karşı avretini açamazdı. Birisi de açılmış bir avrete gözlerini dikemezdi. Açılmış bir avret karşısına çıktığında da hemen gözlerini çevirirdi, arkasından da bir nedamet çığlığı atıp “estağfirullah” diyerek Allah’tan bağışlanmasını isterdi.
 
Allah’ın razı olmadığı bir eylemin içinde ölenler, son nefeslerinde Allahdiyemezler.Neden?Çünkü Allah diyerek yaşamamışlar ki “Allah” diyerek ölsünler. Hadis-i şerifte buyurulmuş ki: “Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz, öyle dirilirsiniz.”
 
Firavun bile denizde boğulacağı zaman: “Ben de Musa’nın Allah’ına inandım” derken; haram aşkların denizinde boğulanlar, bunu bile diyememektedirler. Hangi korkunç noktalara geldiğimizi varın, anlayın.
 
Yasak aşkların kurbanı olan insanların ölürken bile “aşkım” diye inlemeleri, servetiyle beraber yerin dibine doğru giderken Karun’un “ey Musa beni kurtar” demesine benziyor. Sonra Musa’ya Allah’tan gelen ferman: Ey Musa! Eğer o adam ölürken “ey Musa” demek yerine ey Allahım beni kurtar” deseydi, biz onu yine kurtaracaktık.” Ama diyemedi. Neden? Hayatında Allah’ı hesaba katmadığı için, yaşama biçimini Allah’ın rızasına göre ayarlamadığı için ölürken de Allah demek nasip olmamıştır. 
 
Bir kaide var: “Zarara rızasıyla girene merhamet edilmez.” Bir kaide daha var: “Helal olmayan eğlencelerin, yasak aşkların sonucu, merhametsiz azap çekmektir.”Sanıyorum bu sözleri bize hatırlatan örnekleri görüyoruz.
 
Şimdi gençler, sineklerin bala, pekmeze saldırması gibi günahlara, haramlara ve eğlencelere saldırıyorlar. Kollarını, kanatlarını kaptırıp bal sandıkları şeyin içinde ölüp gidiyorlar. Aşkları, onların zehirli balı, aynı zamanda katili oluyor.
 
Birbirlerine haram olan gençler, bu kuralları çiğnemiş, gönül birliği yapıp kaçmışlar. Ne yazık ki, üç kuruşluk zevkleri uğruna kendi elleriyle kainatlarınıbaşlarına yıkmışlar. Hem dünyaları cehennem, hem de ahiretleri cehennem oldu. Değer miydi?
Hayatı,gayr-i meşru eğlencelerden ve sahte aşklardan ibaret sanan, Kur’an ilminden ve iman hakikatlerinden uzak yaşayan gençlere acımalıyız.
 
-Bu sözlerinle kendini garantide mi görüyorsun ki böyle konuşuyorsun, diyenlere geçenlerde bir derste arz etmiştim:
-Hayır, haşa akıbetinden endişe etmeyenin akıbetinden endişe edilir. Bu sebeple demiştim ki:
 
Hayatım boyunca Allah dememe ve Allah’a çağırmama rağmen,nefis ve şeytanın iş birliği ile bir günahın ve haramın kucağına düşmekten, son nefesimde “Allah” diyemeden ölmektenkorkuyorum.Peygamberlerin dahi şerrinden Allah’a sığındıkları nefs-i emmareye uymaktan, alabora olmaktan korkuyorum, Allah’a kaçıyor, ona sığınıyorum: Beni ve evlatlarımı, hizmet arkadaşlarımı bu düşmandan ve şeytandan koru, Allahım, diyorum. 
 
Aklım erdiği günden itibaren Allah’ın eşiğine kendimi bağlamama, bir kıtmirgibi o eşikte beklememe, beş vakit namazımı kılmama, yılandan-akrepten kaçar gibi günahlardan kaçmama rağmen ödüm kopuyor, acaba ölürken imanla gidebilecek miyim, diye. Bu tarakta bezi olmayanlar, hayatlarını günahlar üzerine kuranlar, günah işlemeyi meslek ve sanat haline getirenler neye güveniyorlar, neden bu kadar rahattırlar? Bilmem.
 
Ölmeyeceklerine ve azap görmeyeceklerine dair bir garanti almışlarsa haber versinler. Biz de o çareye başvuralım. Böyle bir garanti almamışlarsa, Allah’a dönsün, hakiki Müslüman gibi yaşamaya çalışsın da kurtulsunlar, diyorum.
Allah, hepimize hüsn-ü hatimeler, güzel sonlar ve sonuçlar nasip eylesin.

Vehbi KARAKAŞYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
RAMAZAN ORUCU İLE İLGİLİMESELELER
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetö Gerçekleri ve Son Gelişmeler Takip Kanalı Google Play Storide Kullanıma Açıldı Fetullahçı Terör Örgütünün İhanet Günlükleri BİZİ DİNLEYİN!!! Ak Partiyi Bitirmek için Ak Parti içi Yürütülen Gizli Operasyonlar
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim