13 Ekim 2017, 16:55 - 
Evliliğin Bilinmeyenleri

Evliliğin Bilinmeyenleri

Öncelikle burada yapılması gerekli olan şey

Evet, bir evlilik dış müdahalelerden etkilenir ancak, sağlıklı bir evlilikte bu etki karı koca arasını bozmaz. Veya ilişki sağlamsa, o karı koca dışardan gelen etkiyle kolay başeder. Bir Evliliğin dışarıdan etkilenme derecesi, karı koca arasında varolan bağa göre değişir. Bir imza ile, alınan eşyalarla karı koca olunmadığı ve bunlarla evliliğin yürümediği artık günümüzde fazlasıyla ispatlı.. 
Aldatma veya arkadaş- akraba, kayınvalide-kayınpeder sorunlarının altında çiftin evliliklerin sağlamlığı veya pamuk ipliğine bağlı olması gerçeği vardır. Bir evlilik Sanıldığı gibi bir başkası tarafından kötü gitmez veya yıkılmaz. Ancak yıkılmış, bozulmuş, belki de hiç kurtulamamış bir ilişkiye- evliliğe başkası etki eder. 
Bu gerçeği kabullenmek istemeyen çiftler hep 3. Kişiyi suçlu ilan ederler. Ancak gerçek suçlu yanlış yapılan evlilikler veya çiftin oturmamış, sorunlu ilişkisidir. Yani çiftin kendisidir. Öncelikle burada yapılması gerekli olan şey, çiftin kendi ilişkisinin kalitesine, sağlamlığına bakmasıdır. Zaman içinde her ilişki testten geçer. Ancak bir sorun yaşandığında, burada sorgulanması gereken dış etken değil, o dış etkenden kolay yara alan çiftin ilişkisidir. Maalesef yapılan en büyük yanlış, karı koca arasındaki ilişki kalitesine değil, dış etkenlere odaklanmaktan kaynaklanır. Ve yanlışlar da, başka yanlışı getirir. 

Evlilik öncesi danışmanlık almak, sonrasındaki süreç için çok önemlidir. Ortak değerler, ortak hayat görüşü, eşlerin ruhsal ve zihinsel uygunluğu, eğitim seviyesi ve aile yaşantısı yönünden benzer ve denk olması, kurulacak evlilik açısından çok önemlidir. Bireyin öncelikle kendi farkındalığı evlilikte yapacağı hataları görmesini sağlar. Çünkü bizler insanız ve eksiğiz. Bir defa bunu kabul etmek gerek..

Eş adayları sevgi, ilgi ve güven ararken, karşı tarafın da aynı beklentide olduğunu bilmesi gerek. "Mutlu olur muyum" sorusundan önce "mutlu edebilir miyim" sorusu sorulmalıdır. 
Sevgi ve ilgi beklentisini, iletişim dili olarak kavga ve kırıcılıkla yansıtmayı alışkanlık yapmış bireyler, kendilerini, karşısındakini ve beraberliklerini de ciddi yaralar. Bu sebeple danışmanlıklarda öncelikle kendi farkındalığını kazanmak ve bireysel olgunluğunun derecesini anlamak esastır. Sorunun çözümü yerine haklı çıkmak veya suçlu ilan etmek, genelde kendini tanımayan ve olgunlaşmamış bireylerin halidir. Kendi farkındalığını kazanmak ve sağlıklı iletişim sağlamak için, yahut sonunda boşanma bile olsa bunu sağlıklı başarabilmek için artık bir uzmandan alınan danışmanlık şarttır. 
Aksi takdirde Yastık değişir ama kader değişmez.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ayşegül KESKİN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim