12 Kasım 2015, 16:37 - 
Sosyal Medya Uzmanı Alaattin ÇAĞIL ile Çok Özel

Sosyal Medya Uzmanı Alaattin ÇAĞIL ile Çok Özel

Özgül GELİR röportajı

Özgül GELİR : Alaattin Çağıl kimdir? 

Alaattin ÇAĞIL: Oyun canavarı olarak büyümüş biriyim. Araştırmacı ve hırslı bir yapım var. Yaşımın ilerlemesiyle ilgilendiğim platformlarda daha iyilerini yapabilmek için topladığım bilgilerle kendimi geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. Bu sayede sektörün içerisinde buldum kendimi zamanla hizmet kalitemiz ile daha da iyi yerlere geldim, ilerlemeye devam..

Özel hayatımdan bahsedecek olursam, zaman yettiğince spor yapıyorum, kitap okuyorum, yabancı dizi sıklıkla izlerim, sinema ve tiyatro en sevdiğim etkinliklerden biridir. Konserlere katılmaya çalışırım, jazz,blues,country tercihimdir. Kalan minik zamanlarda lazım olabilecek bilgili paylaşımlara göz atarım, belgesel izlerim...

Özgül GELİR : Sanal liderlik platformunda sanal dünyadan gerçek dünyaya ait olması gerektiğini düşündüğünüz projeleriniz nelerdir. 

Alaattin ÇAĞIL: Tabii ki günümüz de bu şekilde yapılması gereken bir çok proje olması gerekiyor. Sanal dünya üzerinden birkaç projem var fakat sanal üzerinden ilgiyi toplayıp reel dünya da insanlara ulaştırmak zor olduğu için en ince ayrıntısına kadar düşünmem gerekiyor. Yardım kampanyası ve hayvanlar ile ilgili düşüncelerim var. Tabii ki bu projeleri düşünmek bir o kadar zor iken insanlara bunu aşılayıp insanları da iyiliğe çağırabilmek daha zor, bu yüzden acele etmiyorum. Doğru zamanı ve doğru gücü bekliyorum. Elimden geldiği kadar da birçok yardım kuruluşlarıyla iletişim kurup bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Özgül GELİR: Sosyal medyada fenomen olmak ayrıca bir sosyal sorumluluk gerektiriyor ve verilen mesajların da önemi artıyor bu durum sizde ağır bir yük getiriyor mu? 

Alaattin ÇAĞIL: Ben bir Sosyal Medya Uzmanıyım ve Dijital Strateji yapıyorum, Fenomen olmaktan ziyade sosyal mesajlar verebilmek için kullanıyorum. Bu konu da hiçbir yüküm yok bu bir yük değil bir sorumluluktur. Gerekli ihtiyaçları, yardımları, yapılması gerekenleri ulaştırılabileceğim tüm insanlara ulaştırmak beni mutlu ediyor. Kimi zaman kötüleme mesajları alıyorum fakat pes etmek yok!

Özgül GELİR: İnsanları Sosyal medyaya yönelten faktörler nelerdir sosyal medyanın tehlikeleri hakkında neler söylemek istersiniz?

Alaattin ÇAĞIL: Her insanın hiçbir güven problemi yaşamadan paylaşım yapabildiği, kendini tatmin edebildiği, insanlara ulaştırabildiği, yeni insanlarla tanışabildiği, haberleri en hızlı okuyabildiği, faydalı bilgiler edinebileceği, faydalı insanların paylaşımlarından hayatına örnek alabileceği, markaların reklamlarını ve kampanyalarını rahatlıkla insanlara ulaştırabildiği, yeteneği olan insanların diğer insanlarla bunları paylaşabildiği başarılı ve etkili platformlardır.

Bu kadar iyi şeyler varken bir o kadar da kötü şeyler var elbet. Resmi olmayan marka, kişi profillerine güvenmeyin. Güvenmediğiniz profiller ile özel bilgilerinizi asla paylaşmayın. Bilinmeyen yerlerden gelen linkleri açmayın, dosyaları asla indirmeyin. Paylaşımların suç unsuru işleyip işlemediğini mutlaka kontrol edin.

Özgül GELİR: İnsanların hayatlarını sosyal medyanın yönlendirmesini doğru buluyor musunuz? Bu kadar yoğunluğunuz arasında kendinize zaman ayırabiliyor musunuz?

Alaattin ÇAĞIL: Yönlendirmesini doğru buluyorum fakat her şeyini yönlendirmesini doğru bulmuyorum. Sosyal Medya, Sosyal Hayat, Sosyal Aktiviteler sosyalleşmek için kullanılan ve yapılan şeylerdir. Hepsinin doğrularını almaya çalışmalıyız ki kendimiz için daha verimli bir hayat düzeni oluşturabilelim.

Özgül GELİR: Sosyal medya ve hizmetleriniz hakkında takipçilerinize son olarak neler söylemek istersiniz.

Alaattin ÇAĞIL: Son zamanlarda yaygın olan mesaj olarak gönderilen, "Profilinizi doğrulayın (link), şu linke tıklayın, takipçi kazanın, X kişisi öldü " gibi bir çok şey geliyor ve bu yolla gelen linklere lütfen giriş yapmayın. Hizmetlerimizi anlatacak kadar vaktimiz yok galiba  www.alaattincagil.com üzerinden hizmetlerimize ulaşabilirler. 
Sevgiyle kalın...

Özgül GELİR: Bize vakit ayırıp Araştırmacı Yazalar ailesine röportaj verdiğiniz için teşekkür ediyor hayatınızda çalışma ve hizmetlerinizde başarılar diliyoruz.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Röportajlar HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim