14 Eylül 2015, 12:57 - 
Hakikat İstiyorum

Hakikat İstiyorum

Ben bu hayatın neresindeyim diyerek başlıyor varlığımızın mana arayışları.bazen sorgulayarak açılır önümüze farklı pencereler.

Bazen sorgulayarak buluruz hakikati....ama sakın yanlış anlaşılmasın insan ALLAH'ı sorgulama noktasında değildir ve hiçbir zaman olmayacaktır....
Nereden geldim,Nereye gidiyorum,Neden varım,Varlığımın amacı ne olabilir?
Bu ve benzeri bütün sorular insanın içindeki boşluğun ve beynindeki soruların cevap arayışlarıdır.Hakikat arayışlarıdır.Belki de dünyanın,zamanın ahir oluşunun farklı yanılgılarıdır.
Nasıl ki bir iğne ustasız,bir köy muhtarsız ve bir harf katipsiz olmazsa insanda başıboş ve sahipsiz değildir.Yüce bir görev için yaratılmıştır insan.'Ben insanı ancak bana kulluk etsin diye yaratım'buyuruyor Rabbimiz.Ama insanız farkına varmıyoruz...varamıyoruz küreselleşen dünyada gerçeklerin.Dışarıdaki gürültüden içimizdeki sesi işitemiyoruz.Kalbimizde beynimizin esareti altında....
Rabb'imizin bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu unutmamız belki de kendimizi en büyük yalnızlığa ve yokluğu itişimizin sebebi oluyor.yarınları kurtarabilmenin telaşıyla bugünü yaşayamıyoruz.belki yarından daha önce ruhumuzu Rahmana teslim edecekken hala geleceğimizi kurtamanın hesapları içinde boğulmakta ruhumuz...asıl kalıcı yurt ahiret oysa.
Beklentilerimizde değişti zamanla...Artık çocuklarımızdan imanlı,güzel ahlak sahibi,topluma faydalı,hayırlı insanlar olmaları yerine seçkin bir üniversitede okumalarını,bir yanlış gördüğünde düzeltmek yerine susmalarını,iyi bir semtte oturmasını ve marka otomobillere binmelerini ister olduk..oysa fani dünyada baki meyveler verecek işler yapmak gerekmez mi?
oysa ki bu dünya ahiretin tarlası değil midir?şu kısacık ömürde sonsuz cennetler kazanılabilir.Yeter ki kalbimizde O'na(c.c.) kul olma isteği,aşkı olsun...Mevlana diyor ya :Ey gönül istedimde vermedi deme istemeyi bilmedin bari yalan söyleme...yönümüzü ,pusulamızı Allah'a çevirip ALLAH'I BULUP edeple kul olabilirsek  bir ömür ELHAMDÜLİLLAH DEMELİYİZ.O'NDAN(C.C.) GAYRISINI BULAN BULSA DA BAŞINA BELA BULUR.BİR ÖMÜR YALNIZCA RABB'İMİZİN DERGAHINA MÜNACAT ETMEK VE O'NUN KAPISINDA OLMAK UMUDU VE DUASIYLA.
EY BU YERLERİN HAKİMİ!SENİN BAHTINA DÜŞTÜM.SANA DEHALET EDİYORUM VE SANA HİZMETKARIM VE SENİN RIZANI İSTİYORUM VE SENİ ARIYORUM(RİSALE-İ NUR)YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mine DAĞLIOĞLU HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim