10 Haziran 2015, 17:19 - 
BU GİDİŞ NEREYE

BU GİDİŞ NEREYE

İbadetlerimizi işlerimize gore değilde işlerimizi ibadetlerimize göre ayarlayabilmeliyiz

Gidişatımız halimiz nedir azizim... Doğru halde doğru yolda doğru kişilerlemiyiz. Şöyle bir köşeye çekilip nefsimizi hesaba çekelim. Bakalım alçak nefsimizin uğruna kaç mü'min kardeşimizin kanına girdik. Kaç masumun kalbini kırdık. Günumüzü ne işlerle nerede geçirdik acep. Geçerli bir açıklamamız olabilecek işler yaptık mı Mevla için...

Zaman ahir,yarına sağ çıkacağımız hatta bir dakika sonrasına sağ çıkacağımız belli mi yıllar sonrasının emel ve gayeleri uğrunda çaba sarfediyoruz. Nefsimiz denen alçak ne derse onu takip ediyoruz. Maalesef şöyle bir baktığımız zaman ne kadar çok eksiğimiz var.. Ne kadar çok kusur var. Deve kuşu gibi başımızı kuma sokuyoruz koca gövdemiz dışarıda kalıyor bizi gören yok sanıp gaflete düşüyoruz azizim...

Olmamalı hayatımızı bir düzene oturtmalıyız. İbadetlerimizi işlerimize gore değilde işlerimizi ibadetlerimize göre ayarlayabilmeliyiz. Namazı kaçıracağımızı bile bile otobüse binmemeleyiz. Önce sevgiliyle buluşmaya Mevlamızın iznini yüzunu gorup ayaklarına kapanıp O'ndan af dileyip şükrümüzü eda edip sonra dünyevi işlerimize bakmalıyız.

Bediüzzaman hz.leri kısacık cümlelerde ne güzelde izah etmiş dinleyelim: Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki bütün vaktini ona sarfediyorsun... Evet dostlar biz bu dünyaya vaktimizi boşa harcamak için gaflet halinde Allahtan uzak vakitler geçirmek için gelmedik.

İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi Halık-ı Kainat'ı tanımak ve O'na iman edip ibadet etmektir. Hakiki emelimiz amacımız bu olmalı.

Önümüzde kabir var Mevlanın karşısına geçip hesap vermek var. Bu dünyada ettiklerimiz burada kalıp kapanmayacak boynuzlu keçinin hakkı boynuzsuz keçiden alınacaktır. İşimiz kolay değil Müslüman olmak mümin olmak kolay iş değil sonsuz şükürler olsun ki Müslüman olarak dünyaya geldik ve yaşamaya çalışmaktayız Rabbi teala hz.leri (C.c) bizleri kendi yolunda kendi işinde kendi adıyla yaşatsın O'nun yolunda hayatımızı bizlerden alsın. vesselâm...

Hafız Mehmet Ali SavurmakYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim