27 Mayıs 2015, 11:30 - 
FATİHA'NIN MAHİYETİ

FATİHA'NIN MAHİYETİ

bizlere yazıklar olsun

Esselamu aleyküm ve Rahmetullah Sevgili Dostlar... Bugünkü konumu çok üzülerek ifade edeceğim maalesef. Ülkemizde Fatiha'nın Mahiyeti Bilinmemiş Çoğu insanlar Tarafından.Fatiha Açılıştır.Fatiha Başlangıçtır. Fatiha'yı bilmeyen Kur'anı bilemez.Kur'anı bilmeyen Anlamayan hiçbir şeyi bilemez. Hayatı Bilemez.Kur'anı Basite alan Mahvolur Yanar.

İşte Fatiha Gördüğümüz gibi Basit Bir sure değil. Onca derin manalar sırlar hepsi Fatiha ile açılıyor. Çokça bilgiler edinip daha fatihayı okumayı namazda sahih kıraatiyle henüz okuyamıyorsak ve bu gayrette değil isek gerçekten bizlere yazıklar olsun.

Yahu Fatiha Hakiki İmanlı bir mü'min tarafından nasıl yanlış okunur. Cenab-ı Hakk Bunun Hesabını Sormayacak mı bizlere Vallahi acınacak durumdayız.Fatiha'yı bilmeyen okuyamayan Fatiha'nın Kur'anın tefsirini milyon defa okusa ne yazar!!!

Ey Kur'anın Kıraatini Basite Alanlar!!! Siz Vallahi Billahi Acınacak Halinize Akşama kadar oturup kahkahalar ile gülüyorsunuz.Yazık Gerçekten.Yahu Kur'an.demiyoruz. Sadece 7 ayetle Nazil olunmuş olan Fatiha Suresinden Bahsediyoruz.Bu Halimizi Gören Rasûlullah (A.S.M) üzülmeyecek mi Allah için ahir zamanda Benim Nur Kardeşlerim Gelecektir Buyurmuyormu Kainatın Efendisi (A.s.m) Onların elleri Nur Yüzleri Nur Nur üstüne Nurdur Buyurmuyormu!!! Madem Kendimizi O nur Kardeşlerden Görüyoruz O'nu (A.s.m) biz neden üzelim dostlar.

Söyleyin O Yüce peygamberi (A.s.m) neden yüzünü düşürelim Allah Rızası için kalbimiz dayanıyor mu buna. Dayanıyor diyorsanız devam edin. Yanlış Fatiha ile Namaz kıldırmaya kılmaya.Mahşer günü hepimiz O'nun (a.s.m) sancağı altında toplayacağız diyoruz. Hangi yüzle? Daha Fatihayı Öğrenmek istemeyen tembellik eden O şeytan yüzümüzle mi?? Kendimize gelelim lütfen!!Bu böyle gitmez gidemez..

Hadi Fatihayı Düzgün okuyanlardan olduk. Bununla bitti mi peki?? Bitmiyor Sevgili Okuyucum. Bitmiyor. Biz İnsanlar Kainat'ın Halifesi Olarak Yaratılmış Yeryüzünün en Şerefli Mahluklarıyız.Fatiha'yı Düzgün okuyupta Fatiha'ya göre yaşamamak,yaşayamamak ahhh içler acısı bir durum...Azda olsa Allah için üzülelim Kafamızı Ellerimizin arasına koyup azıcık düşünelim... Neciyiz. Ne için geldik nereye gidiyoruz... Daha yazmak istediğim o kadar çok şey var ki Ne Kalem Yeter Yazmaya Ne Kağıt Dayanır. Rabbim bizi bu tür tembellikten,korkaklıktan,cahillikten muhafaza eylesin...

O Yüce Kelamı Ezeliyi En güzel şekilde okuyup Amel Edip Kalplerimize Nakşetmeyi Cenab-ı Mevla'dan niyaz ederim. Vesselam.Amin Amin Amin. Velhamdülillahirabbilalemin...

Selam ve Dua ile...

Hafız Mehmed Ali SavurmakYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim