30 Nisan 2015, 13:10 - 
NAR VE NUR

NAR VE NUR

Ne kadarda müthiş, ne kadar sürurlu, ne kadar ferah

Nedir bu sendeki gurur?

Sonun ya nar veya nur iki yol, iki seçenek, iki kapı istediğinden gir istediğine yönel. İrade senin elinde Rabb-i Teâlâ bize verdi bu seçeneği O'nun yolunda kullanıp değerlendirebildiysek ne mutlu bize. Lakin O'na uymayıp mahvettiysek ne yazık bize! O'nun yolunda O'nun nuruyla O'nun izniyle, O'nun rızasıyla, O'nun himmetiyle bir ömür...

 Ne kadarda müthiş, ne kadar sürurlu, ne kadar ferah... Lakin O'ndan uzakta bütün dünya zaten nar. O'ndan ayrı zaten yanmışız. O'nu hatıra getirmeden her şey boş. Üstad Bediüzzaman'ın bir sözünü dile getirmek için tam yeri burası: O'nu unutan saraylarda da olsa zindandadır bedbahttır. O'nu tanıyan ve itaat eden zindanda da olsa bahtiyardır saraydadır.

Elhamdülillah her şey Rabbin izniyle...

Bize düşen O'nun nuruna uymak O'nun ateşiyle yanmak düşüyor. Yeter ki yerimizi bilelim. Aczimizi fakrımızı anlayabilelim.Mevla kullarını asla Ateşe (nar)a atmak istemez. Lakin kul istemiyor da zorla cehenneme girmek harama bulaşmak istiyorsa padişah dahi gelse onu durduramaz. Rabb-i Teâlâ Hz.leri çok merhametli, çok lütufkârdır. Yeter ki Abd kulluğunu bilsin kullukta kusurunu affettirsin ve gayretle calışşın. Kul iyi amelleri sadece içinden geçirmesi kalbine getirmesinde dahi Mevla ona sevap yazdırır. Hele bide ameli işlediği zaman kat be kat yazar.

Bir günahta ise Mevla günah işleyene kadar yine yazmaz hatta GÜNAH BİTTİKTEN 12 SAAT SONRA KUL Eğer pişman olup tövbe etmez ise yazar o günahı ve günahı tek sayısınca yazar. Ve tövbe edildiğinde yine affeder Kıyamete kadar ''AF'' kapısı açık. Daha ne bekliyoruz. Vesselam.

Mehmet Ali SavurmakYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim