25 Ocak 2015, 19:44 - 
KUR'AN VE İMANIN KUVVETİ

KUR'AN VE İMANIN KUVVETİ

Aklıma gelen bir hadiseyi aktarmak istedim değerli kardeşlerim . !

Aklıma gelen bir hadiseyi aktarmak istedim değerli kardeşlerim . ! Bir zamanlar izmir'de bir bayanın yanına gitmiş bir zat . Demiş ki senin ismin çok anılıyor nedir bu işin aslı . Sen kimsin diyor zat. Bayan ise ben bu gördüğün camiinin bir zamanlar imamlık yapan görevlinin kızıyım . Ben 16 yaşında iken Babam hicaza gider ve orda şehit düşer. ve geriye bana kalan şu köşede ki yeşil mushaflı Kur'an ı Kerim ve bir söz. Nedir o söz diye sorar o zat ... Bayan '' Kızım sakın ola Kur'an ı Kerimden Allah u tealanın buyruğundan, iman hakikatlerinden ayrılma ne pahasına olursa olsun. Babam hicazda şehit düştükten sonra 16 yaşında evlendirdiler beni . Yunan işgalinde bizim camiiye baskın yaptı bir kaç çapulcu eşkiya askerler. MÜslüman bayanların çarşafını sökmeye aşağılamaya hakaret etmeye başladılar. Eşimde gitti onlarla tartıştı ve sonucunda evliliğimin 3. ayından sonra bu olaydan sonra eşimi şehit ettiler bende dul kaldım ... Bende eşimi defnettikten sonra , Babamdan kalan mirasım olan Kur'an ı Kerim ile alçak Yunan ordu Komutanının karşısında dikilmeye . Yanımda ise Yunan dilini bilen bir tercüman . Gittim komutanın karşısına Sen kimsin dediler. Bende şehit ettiğiniz eşimin hesabını sormaya geldim dedim 16 yaşında bir genç kız olarak. Komutan pişkin pişkin gülerek ayağını üst üstü atarak . Sen ne güçle gelirsin bu hesabı sorarsın diye ... Bende Dünya'nın en güçlü silahıyla , işte şu göğsümdeki şeyle dediğim anda tercüman BOMBA BOMBA deyip kaçtı .Komutan ise korkudan ne diyeceğini bilemedi... Sonuç olarak biz Müslüman erkekler Kur'an ı Kerim olan yüce kitabımıza bayanlar kadar sadakatli olsak Ümmet kurtulur diye düşünüyorum ...YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Abdullah TEK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim