27 Aralık 2014, 14:56 - 
Gençlik burada, sen nerdesin?

Gençlik burada, sen nerdesin?

Gül Eyy Mekke!

"Bir milletin asıl gücü; Tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı GENÇLİĞİDİR!" der Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

 

Genç, inanç ve idealleri uğruna fedakârlık yapabilendir. Genç; İstikbaldir, umuttur, yarındır. Şimdilerde kötü emel ve isteklerin pençesinde gün geçtikçe boğazı sıkılan, nefes almaması için her yol denenen ve mubah görülen Ümmet'in uyanış ışığı gençlik, maalesef uyuşturuluyor. Gerek sosyal medya, gerek telefon şirketleri, gerek silah ve uyuşturucu sektörleri, gerekse duyguları bayağı hale gelmesi ve  nefsin esiri olması için tüm güçleri ile dört koldan tutan TV/sinema/İnternet vs. sektörü.

 

Zamanımızın boş geçmesi için her fırsatı değerlendiren ve dönem dönem üzerimizde denenen  farklı uyuşturma sistemleri tüm büyüleyiciliği ile etkisi altına aldı,bırakmıyor!

 

İtiraf edelim, artık her birimiz kendimizi düşünüyoruz. Ümmet'in derdi ile dertlenme dönemi bitti mi? Haritaya baktığımızda Müslüman kanlarının akıtıldığı coğrafyalar,kırmızı ile gösterilmiyor..! Okullarda bize öğretilen; Amerika'nın dağları,yüksekliği. Bize öğretilmiyor orta doğuda kan akıtıldığı,doğu Türkistan'ın çektiği acılar. Budist'lerin katliyamları,İslam'i hareket olduğunu iddia eden İŞİD'in , madem o kadar gücü varsa İsrail'e neden girmediği....

 

Ahh dünya! Ne kadar da tehlikeli oldun!

Eyy Müslümanlar siz ne kadar da güzel uyuyorsunuz..?!

Yılbaşı yaklaştı herkeste bir hazırlık, bin telaş. Mağazalar o iğreti etiketlerini vurdu bile: "YILBAŞI İNDİRİMİ!" Eyy gaflet içindeki Müslüman! Kendine gel! Sen kimin bayramını kutluyorsun! Kutsuyorsun!

Senin Rabbin: "Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar yalnızca birbirlerinin dostlarıdırlar. Ve hanginiz onları dost edinirse, kesinlikle onlardan olur. Allah yaratılış sebebine aykırı davranan toplumlara doğru yolu göstermez." Buyuruyor Mâide_51'nci ayette.

 

Sen kimin ardı sıra gidiyorsun! Onlar ki; Yeryüzünde fitne ve bozgunculuk tohumları ekiyor sen ise gitmiş ekmeğine yağ oluyorsun. Eyy Müslüman! Müslüman coğrafyası bu denli kanarken, bunun tek sorumlusu zalimler değil! Onları görmezden gelen hainlerde suçludur!

Ey Anne! Ey Baba! Evladını çarkın düzenine teslim edersen, seni bekleyen felaketten şikayetçi olmayacaksın! Gençlik,bir defa yaşanır anlayışı bizim anlayışımız olamaz..! Bizde Genç, Mushab'tır, Fatih'tir, Metin'dir..! Bizde genç, inancı ve ideali uğruna her cevaya vefa gözterendir!

 

Sözü yormayalım, Şu an ki tüm derneklerin eli öpülesi büyüğü olan Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye'nin neredeyse tüm illerinde "MEKKE'nin FETHİ"ni icra edecek.  Konya'da,  Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde icra edilecek. Bu güzel programa, eşinizi, annenizi, evladınızı, dostlarınızı/kardeşlerinizi alın ve gelin. İlk fethiniz yüreklere olsun, yüreğini fethedebildiğiniz güzel insanları yanınıza alın ve gelin. Küfrün çarkına dâhil olmadan, hakki ile icra edilesi bir gece bizi bekliyor.

"Gül Eyy Mekke!

Peygamber(s.a.v.)'i atmosferinden koparılmak istenen GENÇLİK, sana geliyor.

Gün senin günündür!

Gün bizim günümüzdür!

Baksana,bu gençlik yüzünü sana dönüyor..!"

 

Bu güzel gecede, emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.

 

Biz daveti yaptık, davete icabet sünnettir. Hadi bakalım, gençliğinizi görelim!

 

Selam ve dua ile.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Fatıma Nur MÜCEVHER HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim