30 Ağustos 2014, 17:11 - 
İSG Kurallarının Faydaları

İSG Kurallarının Faydaları

6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği kanununun yeniden düzenlenmesi ve 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

MALATYA GÜNCEL - 6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği kanununun yeniden düzenlenmesi ve 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe giren yasadaki uygulamalar; İşletme, ve kurumların İş sağlığı ve Güvenliği konusunda daha da bilinçlenmesini sağladı.

İş ve Güvenliği Uzmanı ve Kimya Mühendisi Orhan Sezgin SELÇUK İş sağlığı ve Güvenliği bilincinin yasalar ve mevzuatlar düzenlenmeden önce İşveren ve İşçiler tarafından tam anlamıyla kavranmadığını bu bağlamda İşverenin tam anlamıyla tedbirleri alamadıklarını belirtti. Fakat 6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği kanununun yeniden düzenlenmesi ve bu konuda İşletmelerin uzmanlar tarafından verilen eğitimlerle bilgilendirilmesi sonucu İşveren ve İşletmeler yasa ve mevzuat hakkında konuya daha vakıf hale gelerek hem iş yeri, hem de işçiler ile ilgili alınacak tedbir ve davranışları daha rahat irdelemeye ve uygulamaya koydular.Son yıllarda ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin fazlasıyla arttığını belirten SELÇUK, işletme ve işverenin kanunlar ve mevzuatlar çerçevesinde uygulayacakları İSG kurallarının faydalarını şöyle açıkladı; ''Eğer işveren maliyetten kaçmayıp 6331 sayılı kanunun ve ilgili yasaların gereklerini yerine getirirse şundan emim olabilir ki hem pazarda,hem işletme kalitesinde bir değil birkaç adım öne çıkacaktır.İş kazalarının azalması ve meslek hastalıklarının minimum düzeye inmesi tamamen İş Sağlığı ve Güvenliği kanununa,yasalara  ve mevzuatlara uyumlarla sağlanacaktır.Bu bağlamda tüm işletmelerin personel dahil hızlı bir şekilde İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerini tamamlayıp, tedbirler ve uygulamalar noktasında resmi ve fiili olarak uygulamaya geçmeleri gerekmektedir.Bu uygulamaların cezai yaptırımlara maruz kalmamak için değil,hem işletme hem de işçiler açısından daha güvenli ve daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşması için uygulanması  gerektiği bilinci ile yapılmalıdır.

Selçuk, son olarak 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu, yasa ve mevzuat güncellemelerinin devamlı takip edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Orhan Sezgin SELÇUK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim