21 Temmuz 2012, 14:33 - 
Kara Sevdam

Kara Sevdam

içime bir sevda düştü

İçime öyle bir sevda düştü ki...

Dilimde artık sevda sözleri, aşk şiirleri var. Her yerde aklımda, her yerde kokusu içimde..Hayali ise gözümün önünden gitmiyor. Gözlerim her yerde onu arıyor.

Ben aşkları sevdaları, çok kişiden çok kez dinledim de, böylesi güzelliği kendimin de yaşacağı aklıma bile gelmezdi. Hatta artık ümidim de yoktu. Meğer denilenler doğruymuş:hayat gerçekten süprizlerle doluymuş…

İlk görmede aşkı, sevdayı anlatsalar da aklım almaz, kavrayamazdım. İnsan bilmediğini nasıl anlar ve hisseder ki? Bana yabancı gelen o duyguyu yaşadığım an, işte o zaman o duyguyu iliklerime kadar sarsılarak yaşadım ve hissettim. İlk görüşte, bir bakışta vuruldum.

Gördüğüm o anda kala kaldım. Sanki bir ben bir de ''O'' vardı. Zaman mekan durmuş, bakışım donmuş ve gözlerim mıhlanıp takılı kalmıştı. Kalbim sanki yerinden fırlayacak, o muazzam güzel görüntü karşısında sanki düşüp orada can verecektim. Şaşkın halde ve zorla bir şeyler döküldü ağzımdan. Sonra da hıçkırıklar...

Sanki bir boşluktaydım, kalbimde ise büyük bir deprem ! öyle bir sarsıntı, öyle bir hal ki; tarifi asla yok. Ama bu olsa olsa bir hipnoz halidir.

Telkinlerle hipnoza giren insanlar, yaşadığı sıra dışı tecrübeyi sadece kendisinin bildiği, cümleler ile tam tarif edilemeyen şifreli hallerde olur. Bununla birlikte farklı ve çok güzel bir alanda adeta öz kendilikleriyle birleşip buluşurlar. Kişi hipnoz terapide sanki kuvvetli ve şefkatli bir etkiyle sarıp sarmalanır ve adeta sıfırlanır. Bir nevi insanın orjinal-fabrika ayarlalarına yönlendirilmesi olur. Bir şeyler biter ve beraberinde de bir şeyler başlar. Ve sonrasında her defasında hipnoz için can atılır.
İşte ben de tam öyle oldum.

Hiçbir buluşmanın bu kadar eşsiz, benzersiz olabileceğini hayal edemezdim. Aslında kalbimde bir çok maddi-manevi sevgiler hep vardı. Ama ne aklım, ne kalbim, ne de ruhum daha önce böylesini hiç tatmadı, bilmedi. Nihayet, buluşmaların en güzeli ve en özelini, çok şükür ben de yaşadım.

Canım kurban olsun yoluna…

Mekke’den önce İlk Medine’ye gittiğimizde Peygamber Efendimiz (s.a.s) selamlama için mübarek kabrine yaklaşınca (farketmesem de), asıl o zaman trans süreci başlamıştı. Her vakitte Mescid-i Nebevi'ye namaz kılmak için adımladıkça artıp derinleşen ve Mekke'ye dolu dizgin hazırlık yapan sessiz sedasız bir trans…

Buluşmaların, kavuşmaların, bayramların en güzeli Medine-i Münevvere’de bir başka, Mekke-i Mükerreme’de ise bambaşka.

Artık ben sevdanın ve hasretinin en güzelini içimde gezdiriyorum. Gönlümün henüz tattığı bu sevdadan habersiz geçen yıllarıma da acıyorum.

''noldu bu gönlüm,noldu bu gönlüm? derd-u gamınla doldu bu gönlüm.
yandı bu gönlüm,yanmada derman buldu bu gönlüm.''

Rabbim! Bana şifalar sunduğun, terapilerin en etkili ve hakikisini yaşattığın bu duyguyla birlikte hasretini de artık benden hiç alma.
Kabe-i Muazzama'nın sevgisi ve hasreti gönlümde yer etmiş bir akit, mühür olarak kendi heybeti gibi içimde de dimdik ayakta dursun, bir ömür hep varolsun.

Rabbim tekrar tekrar görmeyi nasip eyle.

Rabbim tekrar tekrar misafirin olmayı nasip eyle.

Rabbim bizleri Habibin’e layık ümmet, sana layık kul eyle. AminYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ayşegül KESKİN HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim