13 Kasım 2015, 11:06 - 
Eksik Kalan Öteki Yarımız

Eksik Kalan Öteki Yarımız

hayatımızdaki engeller takılmak için değil, aşılmak içindir


Bir başka derinliğe sahip olmanın ve onu anlamanın eşiğinde bir günün getireceklerinden habersiz yaşar dururuz. Ancak her zaman hep bir yanımız eksik kalır…?

Sahip olmak istediklerimizi düşünür, kafamızda tasarlar ve o iş için ise gerekli tüm kriterleri yerine getirir ve bir adım atarız, büyük bir heyecanla o adımları dikkatlice ilerler ve hiçbir hata olmaması için büyük bir hassasiyet gösteririz. Tamda her şey yolunda gider iken birden bire her şey altüst oluverir, bir yandan panik hali ile ne olduğunu anlamaya çalışır, öte yandan ise çaresizliği iliklerimize kadar hissederiz. Bir yerlerde hata yapmamız olanaksız gibi görünür, derken sahip olmak istediğimize sahip olamadan kalakalırız.

Bir perdenin ardından baktığımızda eğer o perde şeffaf değilse ardında olan hiçbirşeyi göremeyiz. Tıpkı yaşadığımız olaylar sonucu elde ettiğimiz başarısızlıklarımızın nedenini çözemediğimiz gibi. Zaman içerisinde başımıza gelen her olayı düşünür, hesaplaşmaya başlarız hayatla, ona kızar dururuz. Ardından, çaresiz bir durumda saldırırız bir yerlere, insanlardan soğuruz, tepkimizi onlardan çıkartırız, nefret düşünceleri beynimizi yönlendirmeye başlar. Artık tükenmişliği inceden inceye yaşar ve isyan sözcükleri dökülür her nefesimizde. Umutlarımı, hayallerimi, sevdiklerimi, inandığım ve inanmadığım her ne varsa akla gelen herşeyimi çaldın!.. yok ettin!.. beni tükettin der ve ne yapacağını şaşırmış bir halde emeklemeye devam ederiz hayat denilen yolculukta.

Aslında hayatımızdaki engeller takılmak için değil, aşılmak içindir. Ancak ne var ki engel olarak düşündüğümüz hususlara yaklaşımlarımız çoğu zaman egolarımızı tatmin amaçlı hırslarımız olduğundan dolayı sonuçlandığında ise büyük hüsranlar yaşamakta ve hüzünlenmekteyiz. Tabi birde o “BEN” duygusunu içimizden atamadığımız için de kendimize yediremeyiz olup bitenleri ve tek başımıza çözümlemeye yöneliriz her bir sorunumuzu.

Böyle bir hiçlik duygusu içerisinde yine de aklımıza gelmez ki Allah'a malik olan insanın mahrumiyetinin söz konusu olamayacağı. Şöyle ki; yükümüz ağırdır ancak bu ve bu yükü de ancak ve ancak tam bir teslimiyet ile hafifletebiliriz. Bunun en güzel örneğini şu sıralar öyle sanıyorum ki Gazze halkı yaşamakta. Orada yaşayan insanlar nefes aldıkları her an bir tehlike içerisindeler, her biri muhakkak ki ailesinden birisini kaybetmiş ve kaybetme ihtimali yüksek bir şekilde yaşamakta, her biri muhakkak bir uzvunu yitirmiş ve yitirmeye devam etmekte, kimisi ise biçare şekilde kalmış, kısacası halkın her bir bireyinin üzerine türlü türlü olumsuzluklar yağmakta ve buna rağmen mutlular ve umutlular. Şikayet etmeden yaşıyorlar çünkü onların elinde çoğumuzun sahip olamadığı büyük bir güç var, hayatın en önemli sırrına ermişler ve eksik kalan diğer yarısına sahip bu insanların ağızlarından çıkan tek bir sözcük var “Hasbunallahu ve Ni'mel Vekil” yani “Allah cc bize yeter, O ne güzel vekildir”

Bu perdelerin ötesini aralayan bu sır ile hiçbir şeyden korkmuyorlar, stres nedir bilmiyorlar, ölüme aldırmıyorlar, evlerini, eşlerini ve çocuklarını yitirmenin onlar için bir bitiş olmadığını biliyorlar, uzuvlarını kaybetmiş olmak bir kayıp sayılmıyor. Onlar mutlular çünkü hayatlarını teslim ettikleri vekil kıldıkları; ALLAH cc… var,

Teslimiyet tevekkülse vekil kılınan ALLAH cc olunca düşünülürmü ki hayatın hendekleri önümüzde hendek olarak büyüsün. Ancak bizler hayallerimizin dünyasında yaşarken bu gördüğümüz şeyleri sadece uzaktan bakabiliyoruz. Öyle çıkmazlar içerisine giriyoruz ki o sorunlardan çıkış yolunu gösterecek yine Rabbimizdir.

Yeryüzündeki bu yolculuğumuza devam ederken ayağımızın su toplamaması için öncelikle yolun yoldaşını iyi tanımak gerekir. Yoldaşa aşık olmak ve ona teslim olmak gerekir. Yoldaşımız Rabbimiz olduktan sonra yoldaki taşlar ne ayağımıza çarpar ne de ayağımız su toplar o halde dünya monitörünü kapatıp ana monitöre bağlanarak yüceler yücesi Rabbi Tealamızı vekil kılalım vesselam…Özgül GELİRYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Özgül GELİR HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim